Marokański olejek arganowy, czyli jak zatrzymać piękno włosów

Skomentuj jako pierwszy!

Marokański olejek arganowy, czyli jak zatrzymać piękno włosów

Coraz częściej szukamy sposobów na to, żeby jak najdłużej zachować młodzieńczy blask, sprężystość i naturalny kolor włosów. Czas spełnić to marzenie – wystarczy odpowiednio dopasowany olejek do włosów np. płynne złoto wprost z Maroka, czyli olej arganowy.

Maroko to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko – piękny góry, zachwycające plaże, zdradliwe pustynie i ciekawą architekturę. Ale nie tylko to. W wysuniętej na północny-zachód części Afryki nad Oceanem Atlantyckim rozciągają się naturalne plantacje drzew arganowych. A to z orzechów tych drzew pozyskiwany jest najpopularniejszy składnik kosmetyków do pielęgnacji włosów i nie tylko – olej arganowy.

Jak działa olej arganowy?

To naturalny eliksir młodości, ponieważ poprawia nawilżenie, regeneruje i ochrania przed czynnikami przyspieszający starzenie. Właściwości oleju arganowego możemy podzielić na te dotyczące wpływu na skórę, a także na włosy.

W pierwszym przypadku zimnotłoczony olejek arganowy może ujędrniać, usuwać cienie pod oczami, minimalizować trądzik, przyspieszać gojenie, redukować rozstępy, a nawet zmniejszać przebarwienia. Jest produktem wielozadaniowym, dlatego często stosuje się go jako bazę pod makijaż lub zamiast kremu/balsamu.

Zdecydowanie chętniej wykorzystuje się w ostatnich miesiącach olejek arganowy do włosów. Prawdopodobnie ma to związek ze spopularyzowaniem nowych metod pielęgnacji jak np. olejowanie włosów. Naturalny olejek arganowy warto stosować w przypadku włosów często stylizowanych, osłabionych, z tendencją do rozdwajania, matowych i puszących się. Choć w towarzystwie innych olejków sprawdza się także na wielu innych typach włosów. W każdym przypadku regularnie stosowany na włosy olej arganowy:

- dogłębnie regeneruje i przeciwdziała przesuszaniu,
- wzmacnia, zapobiega wypadaniu i przyspiesza wzrost,
- ochrania przed wysoką temperaturą oraz słońcem,
- wygładza, przeciwdziałając puszeniu się.

Najnowsze posty na forum