To będzie hit! „Curtain bangs”, czyli grzywa z przedziałkiem

Skomentuj jako pierwszy!

To będzie hit! „Curtain bangs”, czyli grzywa z przedziałkiem

Pamiętacie charakterystyczną grzywkę Francoise Hardy lub Brigitte Bardot? Tych fryzur chyba nie można zapomnieć. Grzywka z przedziałkiem pośrodku, rozchodząca się na boki stała się cechą rozpoznawalną dla obu ikon światowego kina. Dziś po raz kolejny wraca na pierwszy plan.

Coraz więcej gwiazd w ostatnim czasie decyduje się na „kurtynową grzywkę”. Fryzurę upodobały sobie m.in. Jennifer Lopez, Kirsten Dunst, Selena Gomez czy Alexa Chung. To jednak nie wszystko. Hasło curtain bangs bije rekordy na stronach typu Pinterest i Instagram. Trendsetterzy zapowiadają, iż uczesanie podbije serca tysięcy kobiet i zostanie z nami dłużej niż jeden sezon.

Zalety i wady „Curtain bangs”

Zdawać by się mogło, że utrzymanie grzywki nie należy do najprostszych zadań. Układanie jej często kojarzy nam się z poranną katorgą.
Z curtain bangs jest inaczej - jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Podcinanie nie jest uciążliwe, ładnie układa się na twarzy. Wszelkie nierówności pozostają niezauważalne , bez względu na okoliczności. Grzywkę możemy nosić w różnych długościach. Zawsze wygląda dobrze.

Dla niezdecydowanych to jeszcze nie koniec zalet. Curtain bangs pięknie wpływa na owal twarzy. Wysmukla rysy i wyszczupla twarz. Dodaje lekkiego charakteru naszej fryzurze. Możemy ją nosić w wersji eleganckiej w połączeniu z pomysłowym upięciem. Świetnie sprawdza się także przy rozpuszczonych włosach lub z uniwersalnym końskim ogonem. Znany stylista Frederic Fekkai podkreśla, że cięcie pasuje praktycznie każdemu – zarówno właścicielkom bujnych loków, jak i prostych fryzur.

Stylizacja grzywki nie powinna sprawiać nam większych kłopotów. Możemy układać ją przy pomocy suszarki i okrągłej szczotki. W razie potrzeby, by utrzymać trwale podkręcenie, kosmyki spryskujemy odrobiną lakieru.

Podsumowując: curtain bangs daje maksymalne efekty, bez zbędnego zachodu. To chyba każda kobieta ceni sobie najbardziej.

Katarzyna Majewska

Najnowsze posty na forum