Krem, balsam, czy olejek – czego najlepiej używać do brody

Skomentuj jako pierwszy!

Krem, balsam, czy olejek – czego najlepiej używać do brody

Drodzy Panowie, jeśli chcecie zachować włosy, czyli symbol Waszej męskości i witalności w jak najlepszym stanie, używajcie kosmetyków nawilżających. Do wyboru kremy, balsamy i olejki. Na który z nich postawicie?!

Włosy oraz skóra potrzebują nawilżenia

Skóra stanowi izolację między organizmem a środowiskiem. Z tej racji, że zostaje najbardziej narażona na wszelkie czynniki, potrzebuje ochrony, najlepiej w postaci nawilżenia. Ale nawilżenia potrzebują również wytwory skóry, zwłaszcza włosy. Włosy, czyli zrogowaciałe białko keratyna, rosnące tylko u ssaków, odpowiadają za termoregulację, podobnie jak pióra u ptaków, czy łuski u ryb. Włosy u ludzi rosną właściwie tylko na głowie i rosną niej od urodzenia. U mężczyzn dodatkowo włosy rosną również na twarzy i rosną od okresu dojrzewanie. Te rosnące od urodzenia charakteryzują się cieńszą i bardziej prostą teksturą, z kolei te rosnące od okresu dojrzewania cechują się teksturą grubszą i bardziej kręconą. Niezależnie jednak od tekstury, każde włosy rosną mniej więcej 12-15 centymetrów na rok, co w przeliczeniu na mniejsze jednostki, daje 1-1,2 centymetra na miesiąc i 0,3-0,4 centymetra na tydzień. Aby włosy rosły bardziej zdrowe i bardziej urodziwe, a także, aby nie wypadały i nie łamały się, potrzebują porządnego nawilżenia.

Kosmetyki nawilżające dla skóry oraz włosów

Wśród kosmetyków dla mężczyzn, występuje wiele kosmetyków nawilżających. Przeznaczone one zostały głównie do włosów na głowie, włosów na twarzy oraz skóry. W ich gronie znajdują się wszystkim kremy, balsamy, a także olejki. Za ich sprawą męskie fryzury i męskie brody pozostają w fantasty stycznym stanie.

Krem – pierwszy kosmetyk nawilżający

Kremy to najpopularniejsze kosmetyki nawilżające. Skład kremów determinują tłuszcze pochodzenia roślinnego, woda oraz cenne substancje. Każdy krem nie tyko nawilża, ale również odżywia, a niekiedy też oczyszcza.

Balsam – drugi kosmetyk nawilżający

Balsamy to bardzo popularne kosmetyki nawilżające. Skład balsamów determinują tłuszcze pochodzenia roślinnego oraz woda. Każdy balsam nawilża, ale ponadto chroni przez niekorzystnymi działaniami środowiska.

Olejek – trzeci kosmetyk nawilżający

Olejki to coraz popularniejsze kosmetyki nawilżające. W składzie olejków znajdują się tylko i wyłącznie tłuszcze pochodzenia roślinnego. Efektem tego olejki odznaczają się wielkimi właściwościami nawilżającymi. Ponadto oprócz olejów nawilżających występują w nich oleje eteryczne, nadające im obłędnego zapachu.

Kosmetyki nawilżające – zestawienie

Kremy, balsamy oraz olejki stanowią trzy podstawowe kosmetyki nawilżające. Można stosować jeden, dwa lub wszystkie z nich. O tym, który wybrać, najlepiej zadecydować metodą prób i błędów. Oto krótkie zestawienie podsumowujące ich działanie:

whi170928

 

GS
Artykuł powstał we współpracy z Beardman.pl.

Najnowsze posty na forum