Ekspert marki KEMON – Klaudiusz Iciek „Claudius” radzi – jak dbać o brodę

Skomentuj jako pierwszy!

Ekspert marki KEMON – Klaudiusz Iciek „Claudius” radzi – jak dbać o brodę

Pielęgnacja brody powinna być codziennym rytuałem każdego mężczyzny decydującego się na taki rodzaj zarostu.

Podczas porannej wizyty w łazience oczywiste jest, że rozczesujemy włosy. Broda również powinna zostać wyczesana. Służą do tego szczotki, stworzone specjalnie z myślą o brodzie. Kupić je można w każdym dobrym barbershopie*. Poza szczotką, dobrym zakupem są nożyczki – najprostsze, jednak również przeznaczone do pielęgnacji brody. Kiedy zobaczymy pojedynczy, odstający włos, będziemy mogli go sami przyciąć jednym ruchem dłoni. Dzięki temu broda będzie zadbana aż do kolejnej wizyty u specjalisty – barbera**. Wizyty u barbera powinny być tak samo regularne, jak u fryzjera. Jednak broda powinna być przystrzygana częściej. Częstotliwość strzyżenia należy ustalić indywidualnie. Po wyczesaniu i ewentualnym przystrzyżeniu pojedynczych włosów, na brodę należy nałożyć specjalny balsam, który sprawi, że będzie ona bardziej zwarta, nie będzie odstawać na boki i puszyć się. Nie należy również zapomnieć o kilku kroplach pięknie pachnącego olejku do brody. Dzięki niemu będzie ona bardziej miękka i błyszcząca.

*Barber to osoba, która została wykształcona aby strzyc zarówno włosy, jak i zarost mężczyzn. Ekspert, który posiadł tajniki zapuszczania, przystrzygania, trymowania wszelkiego rodzaju zarostu, dbania o męską skórę podczas golenia, ale także fryzjer męski.

** Barbershop to miejsce pracy barbera. Po wielu latach przerwy od kilku dopiero lat pojawiają się kolejne barbershopy, w których mężczyźni mogą zadbać o siebie. To miejsca, które szczególny nacisk kładą zarówno na warsztat i wiedzę barberów, jak i na to, by klient mógł się zrelaksować, spędzić czas odpoczywając we wnętrzu stworzonym z myślą o mężczyznach, wśród męskich zapachów powstałych specjalnie do brody i w męskim gronie. Bardzo często do barbershopów kobiety mają zakaz wstępu. To męska strefa współczesnych dandysów.

Polecany kosmetyk:
Olejek do brody marki KEMON z linii Hair Manya wygładza zarost oraz pozostawia przyjemne uczucie miękkości i nawilżenia. Nadaje delikatny zapach. Należy nanieść kilka kropel na dłoń i równomiernie rozprowadzić na całej brodzie, od nasady po końcówki. Użycie kilku kropel przed goleniem zmiękcza brodę i chroni skórę przed mikrourazami powodowanymi przez ostrze.

Najnowsze posty na forum