Nie rwij włosów z głowy! - pielęgnacja włosów latem

Skomentuj jako pierwszy!

Nie rwij włosów z głowy! - pielęgnacja włosów latem

Latem nasze włosy wymagają specjalnej troski – słońce, wysokie temperatury, morska woda – to jedne z czynników, które mogą pogorszyć ich stan. Sprawdź kilka naszych trików, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi włosami mimo ciężkich letnich warunków.

Nadmierne przetłuszczanie

Gdy temperatury wzrastają skóra naszej głowy poci się bardziej niż zwykle i włosy mają tendencje do przetłuszczania. Szczególnie latem nadmierne wydzielanie łoju może być uciążliwe. Walka z tym problemem przeważnie sprowadza się jedynie do częstszego mycia włosów, a to niekoniecznie najlepsze rozwiązanie. Lepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w suchy szampon i odświeżanie włosów za jego pomocą co pozwoli na rzadsze mycie. Warto przyjrzeć się też produktom, których używamy do pielęgnacji włosów – może ich składy są zbyt „ciężkie” ?

W okresie wakacyjnym lepiej postawić na lżejsze szampony i odżywki, dodatkowe obciążanie włosów produktami zawierającymi silne parabeny i silikony może wpływać na szybsze przetłuszczanie się skalpu. Ciekawe produkty do pielęgnacji znajdziesz choćby pod tym linkiem: https://tagomago.pl/katalog/256/pielegnacja-wlosow---szampony/

Wysuszone końcówki

Latem zawsze zmagasz się ze zniszczonymi i suchymi końcówkami? Warto przekonać się do olejowania włosów i robić to przynajmniej raz na tydzień. Możesz zaopatrzyć się też w specjalne kosmetyki jak jedwab w płynie i czy inne silikonowe serum i stosować je tylko na końcówki. Sporo kobiet chwali też sobie nawilżające mgiełki do włosów, które możesz nosić przy sobie i stosować w dowolnej chwili w ciągu dnia. Jeśli Twoje włosy są już naprawdę zniszczone i rozdwojone to trzeba się pogodzić z faktem, że pewne zmiany mogą już być nieodwracalne i zastanowić się nad wizytą u fryzjera.

whi1707311

Świeżo podcięte włosy zawsze prezentują się zdrowiej i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą na długo pozostać w idealnym stanie. Dodatkowo skrócona fryzura niejednokrotnie latem przynosi ulgę i okazuje się łatwiejsza w utrzymaniu. Pamiętaj też o odpowiednim nawadnianiu organizmu – włosy również potrzebują wody od wewnątrz.

Płowiejący kolor

Ostre słońce, wysokie temperatury czy słona morska woda to winowajcy płowienia włosów. I choć niekiedy delikatnie rozjaśnione letnim słońcem pasma i efekt naturalnego balejażu jest wręcz pożądany, musisz mieć świadomość, że płowienie włosów to oznaka ich niszczenia i osłabienia. W letnie miesiące warto zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji włosów zawierające ochronne filtry UV – istnieją tego typu produkty w formie odżywek czy mgiełek. Najlepszym rozwiązaniem są nakrycia głowy – chusty czy kapelusze, które nie tylko urozmaicą nasze stylizacje, a będą chronić nasze włosy oraz organizm przed niebezpiecznym przegrzaniem.

whi1707312

Unikaj też wystawiania mokrej głowy na słońce – nad morzem jest to trudne, ale warto unikać choćby wychodzenia latem z domu zaraz po umyciu głowy – mokre włosy pod wpływem słońca przyciągają jeszcze mocniej promienie UV co powoduje ich wysuszanie i matowienie.

Najnowsze posty na forum