Jakie kolory powinny wybierać rudowłose?

Skomentuj jako pierwszy!

Jakie kolory powinny wybierać rudowłose?

Emma Stone, Jessica Chastain i Julianne Moore – co łączy wszystkie te aktorki? Każda z nich jest szczęśliwą posiadaczką rudych włosów. Kolor ten jest najrzadziej występującym odcieniem na świecie – rudymi włosami może poszczycić się jedynie około 2% naszej populacji. Aby jeszcze bardziej podkreślić swój atut w postaci pięknego koloru włosów, osoby rude powinny umiejętnie dobierać kolory swojej garderoby.

Kolor włosów to kwestia genetyki. Aby czupryna na głowie miała intensywnie kasztanową, czy wręcz ognistą barwę musi dojść do pewnej mutacji, która powstaje u osób z dwiema kopiami recesywnego genu na 16 chromosomie. Innymi słowy – rudzi są wyjątkowi. Taki dar on natury warto dodatkowo wyeksponować – oto jak zrobić to za pomocą kolorów.

Wiosna i jesień

Rude włosy są cechą charakterystyczną dla dwóch typów urody – rzadziej wiosny, a znacznie częściej jesieni. Mogą one jednak mieć chłodny lub ciepły wariant urody. Jeśli jesteś ciekawa, jak rozpoznać typ urody, możesz to sprawdzić na: https://blog.tagomago.pl/typ-urody-jesien-jaki-makijaz-i-kolor-wlosow/

Kolejną cechą typową dla rudzielców jest blada lub złocista cera oraz piegi, a także zielone, szmaragdowe lub brązowe oczy. Wszystkie te cechy decydują o tym w jakich kolorach rudowłosym jest najlepiej.
whi170510

Kolory jesieni

Efektownym dopełnieniem rudej barwy włosów są kolory kojarzone z barwami jesieni – złoty, brązowy, musztardowy i pomarańczowy. Barwy te będą nie tylko znakomicie korespondować z odcieniem włosów, ale tez podkreślą złocistą cerę i piegi, które są obecnie na topie. Rudowłose z pewnością będą wyglądać doskonale w szalenie modnych w ostatnich sezonach karmelowych płaszczach. Dobrym przełamaniem jesiennej kolorystyki w ubiorze będzie biała jedwabna koszula lub jasnobeżowy golf.

Zimna tonacja

Osoby rude o chłodnym typie urody, czyli te, które obok kasztanowych włosów zostały obdarzone przez naturę bladą cera i niebieskimi oczami, będą wyglądać doskonale w zimnych barwach. Szarość i wszystkie odcienie niebieskiego, srebro oraz biel będą pięknie podkreślać barwę oczu oraz dodatkowo na zasadzie kontrastu, akcentować rude włosy.
whi1705101

Barwy wiosny

W przypadku kobiet, których typ urody wpisuje się w definicję ciepłej tonacji, czyli posiadaczek złocistej cery i intensywnie rudych włosów, doskonale prezentować się będą wiosenne barwy. Turkusowy czy koralowy pozwoli stworzyć optymistyczną i pełną energii stylizację, która w efektowny sposób podkreśli naturalne piękno noszącej ją osoby.

Zieleń – kolor rudzielców

Jest to zdecydowanie kolor, w którym osoby rudowłose prezentują się najlepiej – zieleń w połączeniu z rudymi włosami wypada po prostu naturalnie i elegancko. Rudzielce mogą się cieszyć, ponieważ zieleń jest obecnie jednym z najmodniejszych kolorów sezonu – zwłaszcza w odcieniu butelkowym i szmaragdowym.

Jakich kolorów powinni unikać rudowłosi? Z pewnością nie najlepiej wyglądają w odcieniach pastelowych – delikatny róż czy fiolet może potęgować wrażenie bladości, co dałoby szczególnie niekorzystny efekt w przypadku osób o bardzo jasnej cerze. Podobne wrażenie może również sprawiać nadmiar czerni w stylizacji lub koloru bordowego.

Najnowsze posty na forum