Tęczowa koloryzacja podbija świat

Skomentuj jako pierwszy!

Tęczowa koloryzacja podbija świat

Gdy słyszymy wiosna, od razu na myśl przychodzą nam różne odcienie pastelowe. W tym sezonie owe kolory wychodzą poza nasze szafy i wnętrza - idziemy o krok dalej - 2017 rok to czas na trochę szaleństwa w dziedzinie koloryzacji naszych włosów!

Metaliczne i pastelowe barwy w odcieniach różu, błękitu, lawendy i szarości podbijają serca stylistów na całym świecie. Tzw. holograficzna koloryzacja już teraz została okrzyknięta najgorętszym hitem 2017 roku. Na czym dokładnie polega? Jaki efekt chcą uzyskać dziewczyny decydujące się na takie rozwiązanie? Przede wszystkim chodzi o wymieszanie kolorów, które będzie dawało wrażenie połyskujących, wielowymiarowych kosmyków. Efekt może nawiązywać do tęczy lub wielobarwnego brokatu. Inspiracji możemy poszukiwać w znanych serwisach społecznościowych - typu Instagram lub Pinterest. Wpisując hasztag #holographichair lub #pastelhaircolors znajdziemy setki zdjęć użytkowniczek, które pokochały nowe rozwiązanie.

Zastanawiacie się jak osiągnąć holograficzny efekt podczas koloryzacji w waszych salonach? Przepisów i metod jest bardzo wiele. Jedną z nich jest tzw. technika hand-pressed coloring, czyli farbowanie na szkle. Metodę opracowała kolorystka marki Redken -  Chiala Marvici. Zapewne większość z Was wyobraża sobie teraz czasochłonną i skomplikowaną technikę, jednak nic bardziej mylnego - metoda jest banalnie prosta i dostępna dla każdego, zajmuje mniej czasu niż farbowanie przy użyciu folii. W skrócie: efekt holograficzny na włosach możemy uzyskać dzięki nałożeniu na szkło akrylowe mieszanki kolorowych farb w pożądanej konfiguracji i odcieniach. Następnym krokiem jest nałożenie na płaszczyznę kosmyków włosów, „przelecenie” ich szpatułką i przesunięcie szkła w dół. Proces powtarzamy na różnych sekcjach włosów lub wielokrotnie w tym samym miejscu, aby zmieniać intensywność koloru. Technika jest szybka i pozwala na większą kontrolę nad intensywnością barw.

Uwaga! Jeżeli planujecie wprowadzić nową propozycję koloryzacji do waszej oferty, pamiętajcie, iż efekt holograficzny najlepiej będzie widoczny na włosach jasnych, w odcieniach blond. Dla brunetek, które chciałby skorzystać z tego typu koloryzacji, na przykład przed festiwalem lub innym wydarzeniem, ciekawą propozycją może być "glitter roots", czyli mikrotrend polegający na nałożeniu warstwy brokatu w okolicach przedziałku.

Najnowsze posty na forum