Jak odmienić swoją fryzurę w kilka minut?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak odmienić swoją fryzurę w kilka minut?

Mówi się, że kobiety z naturalnie prostymi włosami oddałyby wiele za urządzenie do robienia loków, z kolei te z kręconymi chętnie wydają pieniądze na prostownice. Na pewno taki opis nie pasuje to wszystkich pań, jednak ma w sobie ziarenko prawdy.

Bujne i piękne loki są marzeniem wielu kobiet, jednak ich stworzenie wydaje się niezwykle trudne i czasochłonne. Eksperci z tvokazje.pl podpowiedzą nam, jak odmienić proste włosy w kilka minut!

Dobór odpowiedniego sprzętu

Do zrobienia loków potrzebne nam będzie jedno z poniższych narzędzi:

- wałki,
- papiloty,
- prostownica,
- lokówka,
- lokosuszarka obrotowa,
- urządzenie do robienia loków.

W przypadku pierwszych czterech stworzenie pięknych i równych loków naprawdę może wymagać od nas wiele czasu, siły i cierpliwości. Spanie w wałkach lub papilotach należy pewnie do jednych z najgorszych wspomnień w kwestii dbania o urodę dla niejednej z kobiet. Prostownicą i lokówką trzeba umieć się prawidłowo posługiwać i wbrew pozorom ułożenie dzięki nim jednakowych kosmyków nie jest proste.

Lokosuszarka obrotowa jest urządzeniem, który w znacznym stopniu oszczędza nas czas. Wystarczy, że po kąpieli włączymy ją, a nasze włosy będą się nie tylko suszyć, ale również kręcić. Wymaga to jednak nabrania odpowiedniej wprawy i nie wychodzi idealnie już za pierwszym razem.

Zupełnie inaczej jest natomiast w przypadku urządzania do robienia loków. Tu nie potrzebujemy żadnych umiejętności. Wystarczy jedynie podzielić włosy na równe części, a maszyna zrobi całość za nas – wciągnie kosmyk, równo zawinie, a następnie nagrzeje. Odpowiednim dźwiękiem poinformuje nas o zakończonym procesie.

Uważaj na ciepło!

To rodzaj naszych włosów decyduje o tym, do jakiej temperatury powinno nagrzewać się urządzenie do robienia loków, z którego korzystamy – podkreślają specjaliści z TV Okazje. Im większą mamy kontrolę nad ciepłem, tym lepiej. Powinniśmy wybierać sprzęty z minimalnie dwoma poziomami grzania. Jeśli mamy słabe, kruche lub farbowane włosy, to należy układać je w temperaturze nie przekraczającej 160oC, natomiast jeśli nie mamy żadnych problemów z włosami, to można zdecydować nawet na 200 oC.

Inne opcje

Prawda jest taka, że nie zawsze mamy ochotę na idealnie wyglądającą fryzurę. Niekiedy nie pasuje to do okoliczności i zamiast zwartych loków chciałybyśmy mieć estetyczne fale, które imitowałyby włosy w nieładzie. Do stworzenia takiej fryzury najlepiej sprawdzi się lokosuszarka obrotowa. Dzięki niej same decydujemy o wielkości i mocy skrętu, a także będziemy w stanie wybrać te pasma, które mają stanowić główny punkt naszej fryzury.

Najnowsze posty na forum