Ochrona włosów przed słońcem

Skomentuj jako pierwszy!

Ochrona włosów przed słońcem
Przyszło lato, a wraz z latem przychodzą silne promienie słoneczne. Podczas gdy większość z nas pamięta by chronić skórę przed promieniowaniem, o włosach często zapominamy.
Słońce potrafi zniszczyć naskórek, sprawić, że włosy staną się suche, zniszczone i łamliwe.
A jeśli twoje włosy są farbowane mogą zblednąć.
Aby tego wszystkiego uniknąć trzeba przestrzegać kilka zasad. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek:

Na słońcu

Poszukaj SPF sprayu do włosów, a jeśli go nie znajdziesz albo nie masz pieniędzy, możesz użyć kremu przeciwsłonecznego z filtrem. Zastosuj pół filiżanki wody i zmieszaj to z pół łyżeczki kremem z filtrem 25. Nałóż na wilgotne włosy przed uczesaniem. Możesz też użyć nie rozcieńczony krem na czubek głowy. Jeśli krem zbytnio brudzi, spróbuj ze szminką przeciwsłoneczną z najwyższym filtrem. Gdy wrócisz do domu koniecznie umyj włosy głęboko oczyszczającym szamponem.

Znajdź produkty do układania włosów, które zawierają w sobie filtr przeciwsłoneczny. Produkty, które zapewniają taką ochronę konsumentom to przede wszystkim lakiery do włosów, żele, maski.

Jeśli już wybierzesz produkt z filtrem zwróć uwagę na zawartość alkoholu, który może wysuszyć włosy szybciej niż słońce!

Jeśli nie możesz znaleźć produktów do włosów z filtrem, możesz użyć kokosu, jojobę, słonecznik albo oliwę z oliwek. Przed wyjściem zaaplikuj niewielką ilość oleju na włosy. Ciepło słoneczne spowoduje, że tłuszcz wsiąknie we włosy. Musisz jednak wiedzieć, że choć taki tłuszcz ochroni twoje włosy przed łamaniem i wysuszaniem, nie ochroni on jednak przed wszystkimi słonecznymi uszkodzeniami.Gdy wychodzisz na dwór załóż kapelusz albo chustkę. Wybierz taki kapelusz co ma szerokie rondo. W ten sposób nie tylko ochronisz głowę, ale i skórę na twarzy. Używając chustkę zwróć uwagę, by pokrywała całą głowę i zwiąż ją z tyłu włosów. Zwróć uwagę z jakich materiałów jest wykonana i aby miała mocny splot, bo przepuści mniej światła. Zaczesz twoje włosy w banan lub kok, gdy wychodzisz latem na dwór. Pozwoli to ochronić skórę przed słońcem.

Poza słońcem

Aby nawilżyć zniszczone słońcem włosy co najmniej raz w tygodniu zastosuj głęboką odżywkę na włosy. Znajdź produkty, które nie zawierają alkoholu i są bogate w substancje nawilżające. Na noc owiń włosy plastikową czapką, co pomoże przywrócić wilgotność włosom i ochroni loki.

Jeśli farbowałaś albo rozjaśniałaś włosy i jesteś teraz blondynką lub brunetką, powinnaś farbować włosy o pół tonu ciemniejszą farbą, tak by kolor nie wypłowiał przez słońce. To samo tyczy się gdy jesteś ruda.


Najnowsze posty na forum