Jak otrzymać fajna fryzurę używając wałków.

Skomentuj jako pierwszy!

Jak otrzymać fajna fryzurę używając wałków.
Ok, może używałaś już gorących wałków, by mieć loki takie jak twoja ulubiona gwiazda i nie wyszło? Teraz pewnie zastanawiasz się, co zrobiłaś nie tak? Tak jak nie każdy produkt będzie odpowiedni do każdych włosów, tak też nie wszystkie wałki będą odpowiednie do rodzaju włosów lub fryzury. Na początek musisz odpowiedzieć sobie jakie masz włosy: proste, falowane czy kręcone.
Włosy proste

Jeśli masz włosy proste, to prawdopodobnie twoim mankamentem są „nijakie” kosmyki, które nie są podatne na kręcenie. Jeśli tak, nie martw się nie jesteś sama. Chcesz mieć puszyste, pełne fal lub loków włosy, jest na to sposób.
By zwiększyć objętość: powinnaś zainwestować w duże magnetyczne wałki. Zakręć częściami włosy u nasady głowy, kiedy są suche i spryskaj lakierem. Następnie ostrożnie odkręć wałki i ułóż włosy właśnie tak jak chcesz.
Jeśli chcesz mieć fale: musisz znaleźć średniej wielkości gorące wałki. Na początek nanieś niewielką ilość pianki na wilgotne włosy a potem je wysusz. Następnie zawiń na wałki włosy i zaczekaj aż wyschną. Na koniec delikatnie rozwiń wałki i przeczesz palcami piękne fale.
Gdy chcesz mieć loki: rozejrzyj się za gąbczastymi wałkami inaczej papiloty. Gdy włosy są jeszcze wilgotne nanieś loton do układania włosów i zwiń włosy (częściami) w kształt spirali. Sprawdź czy kręciłaś włosy z góry i z dołu, a nie z ukosa. Pozwól włosom wyschnąć naturalnie, a jeśli musisz to użyj suszarkę, ale tylko taką z dyfuzorem. Po wyschnięciu włosów, odkręć wałki i nastrosz włosy palcami.

Włosy falowane

Jeśli jesteś zadowolona lub nie, z falistych włosów, czasami przychodzi czas na zmiany. Może chciałabyś mieć piękne lśniące proste włosy, albo seksowne loki, a może wolisz delikatne fale. Jest na to rada:
By uzyskać proste włosy: potrzebujesz wałki na rzep. Na początek, gdy włosy są jeszcze wilgotne zaaplikuj wygładzające serum, szeroką szczotką rozczesz włosy. Nawiń włosy na wałki i susz każdą część z osobna. Po wyschnięciu ostrożnie zdejmij wałki. Na koniec wygładź włosy szeroką szczotką.
Delikatne fale: rozejrzyj się za średnimi wałkami, które mają metalowe części. Nawiń wałki na włosy i susz suszarką by podgrzać wałki. Kiedy wałki się ochłodzą ściągnij je delikatnie, spryskaj włosy błyszczącym lakierem i ułóż je palcami
Loki: znajdź małe plastikowe wałki. Zacznij, gdy włosy są wilgotne. Wetrzyj we włosy niewielką ilość żelu i zawiń je na wałki. Niech włosy wyschną naturalnie, ale jeśli nie masz czasu wysusz je suszarką z dyfuzorem. Po wyschnięciu delikatnie zdejmij wałki i ułóż włosy pacami.

Włosy kręcone

Jeśli masz loki to pewnie wiesz ile jest z nimi kłopotów. Jeśli nie chcesz już dłużej mieć loków, wolisz fale, albo całkiem nową fryzurę, oto co polecamy.
Powinnaś zainwestować w bardzo duże wałki na rzep. Na początek nanieś prostujący płyn na włosy by były wilgotne, a potem wysusz. Następnie zawiń włosy i susz gorącym strumieniem na najmniejszej prędkości. W ten sposób unikniesz kręcenia się włosów. Kiedy wyschną zdejmie wałki i rozczesz szczotką wygładzającą.
Fale: użyj dużych aksamitnych gorących wałków. Susz włosy prosto, zawiń na wałki, a kiedy wyschną rozwiń i przyczesz delikatnie palcami.
Loki: wybierz małe wałki z gąbki by osiągnąć seksowne loki. Na wilgotne włosy wmasuj żel. Potem podziel włosy na części i zwiń na wałki. Najlepiej by wyschły naturalnie, ale jeśli nie możesz czekać możesz użyć suszarkę z dyfuzorem. Po wyschnięciu włosów rozwiń wałki i ułóż fryzurę.
Na koniec dobra rada: im mniejsze wałki, tym mniejsze loki otrzymasz. Wałki większe, mniej loków, ale bardziej puszyste. Baw się dobrze i pamiętaj, że ćwiczenia czynią mistrzem!

Najnowsze posty na forum