LG & CHI Color Master Factory – pierwsza na świecie maszyna do produkcji farb na miejscu w salonie fryzjerskim

Skomentuj jako pierwszy!

LG & CHI Color Master Factory – pierwsza na świecie maszyna do produkcji farb na miejscu w salonie fryzjerskim
Dwie znane na całym świecie marki, LG oraz CHI, stworzyły pierwszy w historii cyfrowy system produkcji farb do koloryzacji włosów: LG & CHI Color Master Factory. To innowacyjna maszyna, która błyskawicznie tworzy formuły i pozwala uzyskać idealnie wymieszany kolor w mniej niż dwie minuty.

Łącząc wiedzę teoretyczną, doświadczenie w branży fryzjerskiej oraz zaawansowaną technologię, geniusz koloru i twórca marki CHI®, dr Farouk Shami, oraz zespół najlepszych inżynierów pracujących dla firmy LG H&H stworzyli pierwszą na świecie maszynę do koloryzacji o nazwie The LG & CHI Color Master Factory (patent w toku). Jest to cyfrowo kontrolowany system tworzenia  farb, który oferuje aż 30 000 gotowych receptur oraz nieograniczone możliwości precyzyjnego tworzenia odcieni według własnych wytycznych. To pozwala urzeczywistnić każdą artystyczną wizję fryzjera lub stylisty.

Co sprawia, że urządzenie LG&CHI jest rewolucyjne?

Urządzenie LG & CHI Color Master Factory jest również przyjazne dla środowiska – redukuje ilość odpadów o 30% – i daje pełną kontrolę nad stanem zużycia farby, co ułatwia inwentaryzację. Dysponuje wbudowanymi czujnikami i skalą pomiarową, dzięki czemu umożliwia precyzyjne realizowanie receptur. Maszyna LG & CHI Color Master pozwala pozbyć się wątpliwości związanych z doborem idealnego koloru włosów, dając nieograniczone możliwości tworzenia formuł trwałych i półtrwałych farb z opcją tonowania do trzech poziomów. Oferuje niestandardowe odcienie, stuprocentowe pokrycie siwizny, 108 kolorów podstawowych i 8 preparatów zapewniających dodatkowe efekty. Wszystkie środki są wolne od amoniaku i PPD. LG & CHI Color Master Factory oszczędza czas, tworząc farby w mniej niż 2 minuty. Tryb symulacji pozwala stylistom na sprawdzenie, jak efekt koloryzacji będzie prezentował się na włosach klientki – wystarczy zrobić zdjęcie i cyfrowo nałożyć kolor na pasma.

LG & CHI Color Master  - działanie

We wnętrzu maszyny znajduje się 12 cylindrów nadających się do recyklingu, które zastępują niezliczoną ilość butelek, tubek i pudełek z farbami, które normalnie są potrzebne do mieszania tak wielu kolorów. LG & CHI Color Master Factory można obsługiwać na dwa sposoby – programując urządzenie ręcznie za pomocą ekranu dotykowego lub zarządzając nim bezpośrednio z poziomu tabletu, a nawet telefonu. W przypadku sterowania mobilnego styliści mogą pobrać aplikację COLORMASTER ze sklepu Google Play, a następnie wysyłać swoje receptury bezpośrednio do systemu.

Ponieważ opisy receptur kolorów zawierają nazwisko stylisty i dane klientki, nie ma ryzyka pomylenia się, która farba będzie przygotowywana w danej chwili. Możesz obserwować, w jaki sposób powstają poszczególne odcienie – cały proces jest w pełni widoczny. Urządzenie sygnalizuje zakończenie pracy za pomocą migającej lampki. Automatyczne komunikaty głosowe i wyświetlacz dotykowy poinformują Cię, kiedy należy zdjąć miskę. LG & CHI Color Master Factory oferuje również system zarządzania danymi klientów, który przechowa receptury i wgrane zdjęcia do ich następnej wizyty w salonie. LG & CHI Color Master Factory ma obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej o wymiarach 18" x 22" x 22", która waży niecałe 100 lbs. To oszczędność miejsca i duża wygoda. Dodatkowo maszyna nie emituje hałasu, który mógłby przeszkadzać osobom przebywającym w tym samym pomieszczeniu.

whi230304

Jak pisze dr Farouk Shami: „Farouk Systems jest dumny z kontynuowania we współpracy z Advanced American Technologies swojej misji dla stylistów, której celem jest ożywienie artyzmu koloryzacji włosów. Jesteśmy firmą, która zawsze opierała swój sukces na innowacjach. Dziś przedstawiamy Wam LG & CHI Color Master Factory, którego opracowanie zajęło ponad cztery lata. Tworzono ją z pasją i zamiarem wyprodukowania czegoś, co zrewolucjonizuje naszą branżę.”

LG & CHI Color Master Factory zostało zaprezentowane tysiącom profesjonalnych fryzjerów na targach 2021 Behind the Chair, które odbyły się w Austin, TX w dniach 21–24 sierpnia, oraz America's Beauty Show w Rosemont, IL 11–13 września. Zobacz premierę tej innowacyjnej maszyny tutaj: https://youtu.be/3l5eIbnWOWM.

Jak skorzystać z LG & CHI Color Master Factory? W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z przedstawicielem Farouk Systems Polska!

O Farouk Systems

Farouk Systems, Inc. to firma z siedzibą w Houston, stworzona przez fryzjerów dla fryzjerów. Produkuje wysokiej jakości profesjonalne preparaty do pielęgnacji i stylizacji włosów – należą do niej znane w branży fryzjerskiej marki CHI® i BioSilk®. Korporacja została założona w 1986 roku przez dr Farouka Shamiego, fryzjera i biznesmena. Misją przedsiębiorstwa jest dostarczanie profesjonalnej branży kosmetycznej produktów wykorzystujących najbardziej zaawansowaną amerykańską technologię z poszanowaniem trzech wartości: „edukacji, środowiska i etyki”. Farouk Systems dystrybuuje swoje produkty w całych Stanach Zjednoczonych i wysyła je do ponad 150 krajów na całym świecie.

Najnowsze posty na forum