Laser LLLT – rewolucja w leczeniu łysienia

Skomentuj jako pierwszy!

Laser LLLT – rewolucja w leczeniu łysienia

Włosy to nieodzowny element wizerunku każdego człowieka. Nieustannie dbamy, by dobrze wyglądały – niezależnie od tego, jakiej jesteśmy płci. To dlatego tak ogromny wpływ na samopoczucie i samoocenę mają problemy z wypadaniem włosów, zahamowanie wzrostu włosów, znaczne przerzedzenie się kosmyków. Okazuje się jednak, że można tym problemom zaradzić. W poniższym artykule przybliżymy technologię LLLT.

Laser LLLT – na czym polega ta metoda?

Laser LLLT, czyli Low Level Laser Therapy, to metoda polegająca na naświetlaniu światłem lasera wybranych obszarów ciała. W przypadku leczenia łysienia mamy do dyspozycji opaskę, której diody emitują lecznicze światło lasera (https://hairmax.net.pl/). Terapia światłem lasera powoduje wzrost nowych włosów, jednocześnie zatrzymując proces miniaturyzacji włosów. Urządzenia wykorzystują zasadę fotobiostymulacji laserowej. Zastosowany laser zwiększa wprowadzaną ilość tlenu oraz substancji odżywczych. Wiązka światła dociera do mieszków włosowych. Fototerapia laserowa wzmaga przepływ krwi i podnosi poziom energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP. Nie tylko przeciwdziała wypadaniu włosów, ale również powoduje wzrost włosów i poprawia ich kondycję, a nawet odżywia zniszczone włosy. Warto podkreślić, że sama metoda, jak i urządzenia, zostały poddane licznym badaniom klinicznym, które wykazały ich skuteczność.

Terapia światłem lasera – dla kogo jest przeznaczona?

Tak naprawdę terapia LLLT sprawdzi się u wszystkich, którzy borykają się z problemem wypadania włosów. Niemniej szczególnie poleca się ją, jeśli wypadanie włosów spowodowane jest łysieniem androgenowym. Ten typ łysienia częściej dotyka mężczyzn, choć zdarza się także w przypadku kobiet. Problem można zaobserwować, gdy zaczyna się cofać linia włosów na skroniach i czole (tworząc tak zwane zakola). Laser sprawdzi się też u osób, które zaobserwowały ubytki w części czołowej, potylicznej i na tzw. koronie.

HairMax – technologia laserowa LLLT, produkty pielęgnacyjne, suplementy diety

Zatrzymanie procesu łysienia to nie wszystko. Trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację; poprawa grubości włosów, ich wytrzymałości, a także przyspieszenie wzrostu włosów. Istotne są odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które stymulują wzrost włosów i dbają o ich kondycję. Podstawą pielęgnacji jest szampon i odżywka, na przykład: szampon do włosów HairMax STIMUL8 i nawilżająca odżywka HairMax EXHILAR8. Nie wolno zapomnieć o wzmacnianiu włosów „od wewnątrz”, a zatem przyjmowaniu odpowiednich suplementów diety. Powinny one zawierać kompleks witamin, a ponadto substancje wzmacniające włosy i stymulujące wzrost zdrowych włosów. Terapia z wykorzystaniem technologii LLLT, wspomagana odpowiednią pielęgnacją i suplementacją to gwarancja osiągnięcia optymalnych efektów – nowej bujniejszej i pełnej blasku fryzury.

Najnowsze posty na forum