Najlepszy peeling do skóry głowy

Skomentuj jako pierwszy!

Najlepszy peeling do skóry głowy

Wykonując peeling skóry głowy, zawsze musimy pamiętać, aby kosmetyk dostosować do właściwości i ewentualnych problemów skóry każdej klientki. Zmagamy się z wieloma dolegliwościach, w tym z łupieżem, nadmiernym przetłuszczaniem się włosów i ich wypadaniem. Peeling skóry głowy ma być wsparciem w ich zwalczaniu i przywróceniu skórze dobrej kondycji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze peelingu do skóry głowy? Jakie są jego rodzaje i czym się wyróżniają?

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Każda skóra jest inna i ma swoje potrzeby, jednak możemy wyróżnić kilka jej podstawowych typów. To właśnie rodzaj skóry powinien być podstawowym kryterium wyboru kosmetyku. Skóra głowy sucha i wrażliwa potrzebuje przede wszystkim nawilżenia i jednocześnie ukojenia. W składzie peelingu nie może więc zabraknąć substancji łagodzących i nawilżających. Takim składnikiem jest olej z kamelii japońskiej, który znajduje się w peelingu Kosswell Intense Cleaning Scalp Scrub. Jest to kosmetyk wyróżniający się lekką formułą, zapewniający bardzo dobre oczyszczenie, wysoki poziom nawilżenia i delikatne złuszczanie obumarłego naskórka.

Peeling do skóry głowy Kosswell Intense Cleaning Shampoo 
Peeling do skóry głowy Kosswell Intense Cleaning Shampoo

Jeżeli mamy do czynienia ze skórą głowy ze skłonnością do przetłuszczania się, to dobrym wyborem będą peelingi na bazie kwasu salicylowego, ale też wspomnianego oleju z kamelii japońskiej. Peeling do skóry głowy powinien wykazywać się działaniem ściągającym i przeciwbakteryjnym. Z kolei skóra z łupieżem w sposób szczególny potrzebuje regularnego peelingowania. Tutaj również zwracamy uwagę na składniki złuszczające i przeciwbakteryjne.

Peeling do skóry głowy enzymatyczny

Jednym z rodzajów peelingu do skóry głowy jest peeling enzymatyczny. Działa rozpuszczająco na martwy naskórek. Wyróżnia się brakiem drobinek, których miejsce zastąpiły enzymy. To peeling świetnie sprawdzający się w przypadku skóry szczególnie wrażliwej i delikatnej, która nie najlepiej znosi silne tarcie. W tego typu peelingach znajdziemy m.in. takie enzymy, jak papaina i bromelaina.

Peeling do skóry głowy mechaniczny

W odróżnieniu od peelingu enzymatycznego, mechaniczny zawiera drobinki, które ścierają martwy naskórek. Może być to mielona kawa lub proszkowane pestki owoców. Jest najbardziej uniwersalny i sprawdza się dobrze praktycznie we wszystkich rodzajach skóry. Powinno się jednak postępować z nim ostrożnie przy skórze wrażliwej i delikatnej, ponieważ może wywołać podrażnienia. Mechaniczny peeling do skóry głowy warto uzupełnić o relaksujący i pobudzający krążenie masaż.

Peeling do skóry głowy kwasowy

Ostatni wyróżniony przez nas rodzaj peelingu do skóry głowy to peeling kwasowy. Jest to peeling chemiczny, którego skład bazuje na kwasach. Wśród tych najczęściej stosowanych są kwasy owocowe i kwas mlekowy. Peelingi kwasowe są doceniane przede wszystkim za łatwość aplikacji oraz zmywania go ze skóry głowy i włosów. Nie ma najmniejszego ryzyka, że drobinki pozostaną na włosach.

Peeling do włosów. Ile razy w tygodniu należy wykonać zabieg?

Jak w przypadku każdego kosmetyku, kluczowa jest regularność. Aby osiągnąć maksymalny efekt peelingu skóry głowy i podtrzymać już osiągnięte rezultaty, zaleca się peelingowanie raz w tygodniu. Oferując swoim klientkom peeling przed każdym zabiegiem, zaproponuj im konkretny kosmetyk dopasowany do rodzaju skóry i jej problemów. Udzielaj porad fryzjerskich i wskazówek, jak go stosować, jak często i dlaczego to takie ważne.

Najlepszy peeling do skóry głowy to taki, który odpowiada jej potrzebom, właściwościom i problemom. Nie ma uniwersalnego kosmetyku, dlatego zawsze pamiętaj o dokładnej analizie skóry klientki.

Najnowsze posty na forum