Jak dobrze wybrać nożyczki fryzjerskie?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak dobrze wybrać nożyczki fryzjerskie?

Odpowiednio dobrane nożyczki fryzjerskie to gwarancja perfekcyjnie wykonanego strzyżenia. Dlatego ich wybór jest niezwykle ważny i nie powinien być przypadkowy. Warto więc zainwestować w sprzęt, który zacznie z czasem procentować w postaci zadowolonych Klientów powracających na strzyżenia do naszego salonu. Myślą przewodnią podczas doboru nożyczek jest to, iż powinny być one dopasowane do indywidualnych potrzeb i cech ich posiadacza. Obecnie na rynku znajduje się szeroka oferta modeli nożyczek fryzjerskich o różnych parametrach. Daje nam to większe możliwości, jednocześnie wcale nie ułatwia wyboru. W tym tekście postaramy się przedstawić najważniejsze aspekty, tak aby wybór nie sprawił Wam kłopotów!

Gatunek stali nierdzewnej gwarantuje ostrość

Dobre narzędzia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, najlepiej ze stali nierdzewnej poddanej hartowaniu. Najwyższej klasy nożyczki produkowane są tradycyjną metodą kucia na gorąco. Ten proces zapewnia wysoką odporność na korozję oraz twardość i trwałość ostrzy na długie lata. Firmą pielęgnującą tę tradycję jest hiszpańska marka 3Claveles, której narzędzia fryzjerskie cechuje niezwykle wysoka jakość. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o marce, jej tradycjach, a nawet etapach produkcji - zachęcamy do odwiedzenia strony producenta https://3claveles.pl.

Zobacz etapy produkcji nożyczek fryzjerskich

Dla wygody i precyzji cięcia

Po pierwsze nożyczki muszą być adekwatne do wielkości dłoni stylisty. Rozmiar nożyczek podaje się w calach, gdzie 1 cal = 2,54 centymetra. Na rynku możemy znaleźć nożyczki w wielu rozmiarach, jednak największą popularnością cieszą się te o wielkości 5.0, 5.5, 6.0 i 6.5. Tutaj panuje zasada, iż im mniejsze są nożyczki, tym bardziej precyzyjne będzie cięcie. Mniejsze warianty zwykle wybierane są przez kobiety, a większe przez mężczyzn ze względu na wielkość dłoni.

Idealnie dopasowane do dłoni, czyli po prostu wygodne. Bardzo dobrze w ręce będą się układały te, które mają ergonomiczny kształt. Ważne jest, aby nożyczki posiadały odpowiednio wyprofilowaną rękojeść. Warto postawić na offsetowe ustawienie ramion i odchylone uchwyty. Zwiększa to komfort pracy, dzięki możliwości strzyżenie włosów w różnych płaszczyznach. Nie może w nich zabraknąć również śrubki, za pomocą której regulujemy napięcie pomiędzy ostrzami. Oznacza to możliwość wyeliminowania luzów oraz indywidualnego ustawienia docisku.

Innowacyjne rozwiązania także dla fryzjerów

Nożyczki powinny być jak najlżejsze, dzięki temu przy codziennej pracy z nimi ręce nie będą, aż tak obciążone. W celu zmniejszenia wagi w wielu modelach nożyczek 3 Claveles do produkcji uchwytów użyto duraluminium. Jest to stop metali cechujących się lekkością i plastycznością oraz wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Jeśli jesteście zainteresowani i chcecie dowiedzieć się więcej o wspomnianych modelach zapraszamy na stronę 3claveles.pl

whi200717

Nożyczki są absolutnie podstawowym narzędziem każdego profesjonalnego fryzjera. Jak już wiemy ich wybór nie jest łatwy, ponieważ różnią się one zarówno pod względem materiałów i technologii wykonania, jak i dodatkowych funkcji, mających znaczny wpływ na komfort pracy. Pamiętaj, aby profesjonalne narzędzia oraz akcesoria fryzjerskie kupować w równie profesjonalnych miejscach takich jak dobre hurtownie fryzjerskie.

Najnowsze posty na forum