Fotele kosmetyczne - jaki rodzaj wybrać?

Skomentuj jako pierwszy!

Fotele kosmetyczne - jaki rodzaj wybrać?
Fotele kosmetyczne to niewątpliwie najważniejszy element wyposażenia każdego gabinetu. Punkt centralny, na którym największą uwagę skupia klient. Wydawać by się mogło, że osoba, która chcę skorzystać z zabiegu kosmetycznego po wejściu do gabinetu na początku koncentruje się na ogólnym wystroju, jednak realia są zupełnie inne. Wiele osób przychodzi do salonów po to, aby się przy okazji odprężyć i zrelaksować, dlatego też tak istotny jest wybór odpowiedniego fotela, który im to umożliwi. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, spośród których można zakupić ten idealny. Jakie są rodzaje foteli kosmetycznych i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Fotele kosmetyczne elektryczne - https://cosmed24.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne-elektryczne/

Fotele kosmetyczne - rodzaje

Fotele kosmetyczne można podzielić na trzy główne rodzaje, ze względu na ich konstrukcję oraz dodatkowy system działania. Warto przed samym zakupem zdać sobie sprawę, czym się charakteryzują oraz jakie wady i zalety mają. W ten sposób będzie można kupić mebel, którego nie będzie się żałować.

Fotele kosmetyczne manualne

Fotele kosmetyczne manualne to najczęściej wybór osób, które dopiero co rozkręcają swój salon lub tych, które mają ograniczony budżet. Bardzo często korzystają z niego także dłużej prosperujące na rynku gabinety, które cenią sobie prostotę i praktyczne rozwiązania. Podstawowe modele spełniają zazwyczaj wymagania klientów, są łatwe w obsłudze, jednak trzeba je regulować ręcznie. Niektóre fotele kosmetyczne manualne mają zdejmowane zagłówki i podłokietniki, a tuż pod siedziskiem znajdują się specjalne pojemniki. Ponadto mają rozdzielne podnóżki, dzięki czemu łatwiej jest wykonać zabieg pedicure. Minusem jest to, że nie można regulować ich wysokości.

Fotele kosmetyczne elektryczne

Fotele kosmetyczne elektryczne, to rozwiązanie nowoczesne, które z pewnością dodaje prestiżu salonowi. Sterowanie elektroniczne, dodatkowe funkcje, to wszystko sprawia, że personel ma do dyspozycji sprzęt z najwyższej półki. Obsługa takiego urządzenia nie jest trudna ani nie wymaga nawet najmniejszego wysiłku. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania można idealnie dopasować wszystkie elementy fotela do pozycji klienta. Wybierając ten model, należy liczyć się z wysokim wydatkiem, jednak po niedługim czasie wydatki, które zostały poniesione z pewnością się zwrócą.

Fotele kosmetyczne hydrauliczne

Fotele kosmetyczne hydrauliczne są kompromisem między nieco starszymi modelami manualnymi a nowoczesnymi i multifunkcyjnymi urządzeniami. Hydrauliczny system sterowania pozwala regulować wysokość, a także płynnie obracać fotel o 360 stopni. Posiada on również zdejmowany zagłówek i podłokietniki. Cechuje go także to, że rzadziej ulega awarii, a ewentualne naprawy pogwarancyjne są znacznie tańsze. Fotele kosmetyczne hydrauliczne są połączeniem praktyczności oraz komfortu i wygody, toteż bardzo często można je zobaczyć w salonach piękności.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel kosmetyczny?

Wybór fotela kosmetycznego powinien, poza rodzajem, uwzględniać także inne czynniki. Przede wszystkim liczy się komfort i wygoda zarówno klienta, jak i personelu. Oczywiste jest, że zmęczona obsługa będzie mniej efektywna i spadnie jakość usług, a klient, który nie będzie mógł się zrelaksować na fotelu, będzie niezadowolony. Istotny jest również materiał, z jakiego został wykonany mebel.

Jeśli nie skóra naturalna, to chociaż ekoskóra, Takie rozwiązanie doda nieco klasy salonowi. Ponadto fotel nie może być za duży ani za mały w stosunku do salonu, gdyż będzie źle wyglądać i może okazać się niepraktyczny. Należy pamiętać, że mimo iż cena jest pewnym wyznacznikiem, to w przypadku salonów piękności nie powinna ona być najważniejsza.

 

Najnowsze posty na forum