Historia nożyczek TAIKUN

Skomentuj jako pierwszy!

Historia nożyczek TAIKUN

Nazwa nożyczek została nadana z myślą o ekspansji na zagraniczny rynek. TAIKUN to dyplomatyczne określenie Szogunów, które na przełomie XIX i XX wieku używane było głównie w kontaktach międzynarodowych. Nożyczki fryzjerskie, którym nadano tak dumne określenie, miały służyć fryzjerom na całym świecie. Nazwa ma przypominać o tym, skąd wywodzi się najszlachetniejsza technika rzemiosła.

Japonia, 1871. W mrocznych czasach samurajskiego społeczeństwa zostają zniesione restrykcyjne rozporządzenia dotyczące fryzur. Szoguni zachęcają ludność do ścięcia charakterystycznych koków. 

Japonia, 1876. Samuraje tracą możliwość noszenia przy sobie mieczy. Kowale i miecznicy zostają bez pracy. Zaczynają produkować inne narzędzia, w tym nożyczki fryzjerskie.

Nadchodzi nowa era rzemiosła fryzjerskiego. Zaczęto praktykować japońskie techniki wytwarzania mieczy podczas produkcji nożyczek.

Japonia, 1879. Rzemieślnicy zdobywają coraz większe doświadczenie. Powstaje narzędzie TAIKUN - nożyczki fryzjerskie wykonane zgodnie z japońską filozofią rzemiosła.

____

Precyzja wykonania i trwałość materiałów to cechy dzięki, którym nożyczki przez lata podbijały serca profesjonalnych fryzjerów na całym świecie.  Procedury wyrobu przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Stanowią pilnie strzeżoną tajemnicę marki. Wraz z rozwojem technologii standard wykonania nieustannie rośnie.

Nożyczki TAIKUN są w 100% wytwarzane ręcznie przez zespół wysoko wykwalifikowanych rzemieślników. Cały proces wytwórstwa jest realizowany z najwyższą uwagą i starannością. To wszystko po to, by utrzymać unikalną jakość oraz zapewnić idealne wyważenie.

_____

Co sprawia, że japońskie ostrza są nieporównywalne z innymi?

Zgodnie z kulturą wyrobu mieczy, narzędzie tnące musi składać się z co najmniej dwóch różnych rodzajów stali, o odmiennej twardości.

TAIKUN to połączenie najpopularniejszej i najbardziej pożądanej przez fryzjerów stali hitachi (odpowiada za czułość ostrza) oraz stali damasceńskiej, używanej w średniowieczu do produkcji białej broni. Tworzone zgodnie z tradycyjnymi przesłankami zadowolą nawet najbardziej wymagających stylistów.

**

Polska 2018,  profesjonalne nożyczki fryzjerskie TAJKUN są dostępne na rynku polskim.

Nozyczki marki Taikun do kupienia na https://cyrulikshop.pl

Najnowsze posty na forum