Pomocnik fryzjerski i kosmetyczny - jak wybrać ten idealny, który ułatwi Ci pracę?

Skomentuj jako pierwszy!

Pomocnik fryzjerski i kosmetyczny - jak wybrać ten idealny, który ułatwi Ci pracę?

Wśród urządzeń i sprzętów w salonie fryzjerskim i kosmetycznym, zwykle możemy znaleźć także mebel, który nazywany jest pomocnikiem. Zawdzięcza swoją nazwę temu, że pomaga utrzymać ład i porządek, a także przyspiesza pracę i zwiększa jej komfort. Odpowiednio wybrany, pełni także funkcję dekoracyjną. Najważniejsze jest jednak, aby wybrany pomocnik faktycznie odpowiadał naszym potrzebom – aby znacznie ułatwił nam pracę.

Czym jest pomocnik fryzjerski?

Pomocnik fryzjerski jest małą - stojącą lub wiszącą, komodą (szafką), na drobny sprzęt fryzjerski. Istnieją również, zaliczane do tej samej kategorii, wózki fryzjerskie, które są najczęściej małym meblem na kółkach.

Najważniejsze, aby wybrany przez Ciebie pomocnik, miał na tyle miejsca użytkowego, ile jest Ci potrzebne do przechowywania sprzętów i urządzeń, które na co dzień musisz mieć pod ręką. Do pomocników fryzjerskich zalicza się również specjalne uchwyty na suszarkę, czy prostownicę do włosów.

Czym jest pomocnik kosmetyczny?

Tak naprawdę, pomocnikiem kosmetycznym, może być dokładnie taki sam pomocnik jak fryzjerski. Oczywiście mowa tutaj o wersji z szufladami, w których będzie można poukładać kosmetyki.

Istnieją jednak specjalnie stoliki kosmetyczne, które najlepiej nadają się do tego zadania. Są to specjalne meble z półkami, na których możemy przechowywać i mieć pod ręką, potrzebne kosmetyki do makijażu, czy pielęgnacyjne preparaty do gabinetu kosmetycznego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pomocnika?

1. Ilość szuflad i miejsca użytkowego

Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzimy duży salon czy gabinet i posiadamy wiele urządzeń i kosmetyków, które powinny być poukładane, mobilne i łatwo dostępne. Pomocnik ma ułatwiać i przyspieszać pracę, więc muszą mieścić się w nim wszystkie, niezbędne na co dzień, narzędzia.

2. Materiał, z którego jest wykonany

Pomocniki fryzjerskie czy półki kosmetyczne są najczęściej wykonane z drewnopochodnych płyt MDF lub metalu. Jest to bardzo ważne, ponieważ odkładane są na nie również gorące przedmioty, jak np. rozgrzana suszarka, lokówka czy prostownica, więc w przypadku plastiku, mogłoby dojść do jego stopienia. Jeżeli jednak decydujemy się na pomocnik z tworzywa sztucznego, pamiętajmy, aby było ono wysokiej jakości.

3. Dodatkowe uchwyty i przegrody

Specjalne uchwyty na suszarkę, czy przegrody na pędzle kosmetyczne, będą dodatkowym atutem, który przyspieszy i ułatwi organizację pracy. Jeśli posiadamy dużą ilość drobnych narzędzi, zwróćmy na tą kwestię szczególną uwagę.

4. Design

Pomocnik fryzjerski czy kosmetyczny, jest nie tylko meblem ułatwiającym pracę. Pełni bowiem także rolę dekoracyjną. Powinien być dobrany kolorem oraz stylem do aranżacji naszego salonu czy gabinetu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i kolorów, więc z łatwością dobierzemy odpowiedni.

whi180917

GABBIANO POMOCNIK FRYZJERSKI 100G | GABBIANO POMOCNIK FRYZJERSKI 008 TIMER | GABBIANO POMOCNIK FRYZJERSKI 008

Jakie pomocniki wybrać?

Jeśli szukamy pomocnika, który łączy w sobie dobrą jakość i niedużą cenę, możemy zapoznać się z meblami firmy Gabbiano. Posiada ona bogatą ofertę profesjonalnych sprzętów, w stosunkowo niskiej cenie. Często wybierane są także pomocniki Ceriotti, które będą doskonałą opcją do większości salonów. Są bowiem bardzo uniwersalne i mają szeroką kolorystykę.

Jeśli jednak pragniemy zakupić sprzęt z wyższej półki, który będzie inwestycją na lata, możemy śmiało zdecydować się na meble firmy Ayala. Cieszą się one dużą popularnością na polskim rynku fryzjerskim, ponieważ wyróżnia je wysoka jakość, a także ciekawy i efektowny design.

Najnowsze posty na forum