Pomada do włosów – prosty sposób na dobrą fryzurę

Skomentuj jako pierwszy!

Pomada do włosów – prosty sposób na dobrą fryzurę

Pomada do włosów zyskuje już od dłuższego czasu coraz większą liczbę zwolenników wśród mężczyzn. Nic dziwnego, dzięki niej szybko i bez zbędnych ceregieli można ułożyć fryzurę tak, by efekt był jak najbardziej zadowalający i trwały. Poza tym dobrej jakości pomada na bazie wysokiej jakości składników chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Zadbana fryzura to jeden z ważniejszych elementów, który wpływa na postrzeganie przedstawicieli obu płci. Dlatego wskazane są nie tylko okresowe wizyty w salonie fryzjerskim, ale i samodzielne dbanie o włosy na co dzień. Wielu mężczyzn, by mieć zawsze dobrą fryzurę, stosuje pomady do włosów. Często ich uwielbienie do tego produktu ma swój początek w salonie fryzjerskim. To jeden z częściej polecanych kosmetyków do pielęgnacji włosów przez fryzjerów. Jakie są więc rodzaje pomad do włosów? Jak je stosować? Między innymi o tym w dalszej części tekstu. 

Pomada do stylizacji włosów – czym jest – rodzaje pomad

Jak już wcześniej wspomniano, pomady służą do układania i stylizacji włosów, a także do podkreślenia ich faktury oraz objętości. To także ceniony kosmetyk, który pozwala włosy pielęgnować. Warto wiedzieć, że pomadę – tak jak i inne kosmetyki – warto dobrać do rodzaju włosów. Włosy suche, cienkie i zniszczone na pewno będą potrzebować pomad, które nie obciążają włosów. A pomady o innym składzie i innej konsystencji będą przeznaczone do włosów grubych czy kręconych. Jeśli chodzi o ten rodzaj kosmetyków, to popularna jest pomada woskowa – na bazie wosku pszczelego lub wazeliny. Utrzymuje ona włosy w pożądanym ułożeniu przez cały dzień, nie tworząc jednocześnie sztywnej „skorupy". Może jednak początkowo sprawiać trudność przy nakładaniu. Z kolei pomady wodne są łatwiejsze w nakładaniu, ale mają też mniejszą niż woskowa pomada siłę utrwalania.

Jak używać pomady do włosów 

Warto wiedzieć, że gdy chcemy uzyskać efekt objętości i połysku pomady wodne i pomady woskowe nakładamy na suche włosy. Z kolei jeśli chcemy mocniej utrwalić stylizację i uzyskać tzw. mokry look, pomady nakładamy na włosy mokre. Ważne jest także to, by nie przesadzić z ilością pomady, którą chcemy nałożyć. Z kolei przed nałożeniem kosmetyku na włosy, pomadę należy rozprowadzić w dłoniach, a dopiero potem nałożyć na włosy, odpowiednio je modelując. Na koniec można też całą fryzurę przeczesać. 

Szeroki wybór pomad wysokiej jakości, różnych rodzajów i przeznaczonych do różnych włosów można znaleźć w profesjonalnych sklepach jak pomadziarz.pl, które oferują całą gamę kosmetyków pozwalających mężczyznom zadbać o siebie od A do Z.

 

Najnowsze posty na forum

 • asia76 Avatar Detoks sokowy

  Po takim „detoksie” możesz odczuwać skutki nawet kilka lat później. Od detoksu masz nerki i...

  Ostatni post przez asia76

 • asia76 Avatar Niskobudżetowa kuchnia

  1.poszukaj innych stolarzy na wycenę.... 2.jeśli tylko dolne szafki to może ikea.... 3.jeśli nie...

  Ostatni post przez asia76

 • asia76 Avatar Zamrażarka w lokalu

  Zależy ile tego mięsa chcesz załadować. Możesz na leżąco..

  Ostatni post przez asia76