Jakie nutrikosmetyki do włosów?

Skomentuj jako pierwszy!

Jakie nutrikosmetyki do włosów?

Bardzo wiele czynników ma negatywny wpływ na nasze włosy - m.in. promieniowanie słoneczne, nadmierny stres, zmiany hormonalne, zanieczyszczenia atmosferyczne i złe nawyki żywieniowe. W celu poprawienia ich kondycji warto regularnie stosować nutrikosmetyki, czyli suplementy diety dostarczające organizmowi niezbędnych składników pokarmowych. Są one dostępne bez recepty, działają od wewnątrz i bazują zazwyczaj na naturalnych ekstraktach roślinnych.

Odpowiedni skład to kwestia priorytetowa

Nutrikosmetyki do włosów gemini.pl/kategoria/zdrowie/nutrikosmetyki występują najczęściej w formie tabletek, kapsułek, olejów, shotów, syropów, a także proszków przeznaczonych do rozpuszczania w wodzie. Zawierają doskonale przebadane substancje, które z jednej strony wykazują skuteczne działanie, z drugiej zaś nie wywołują żadnych reakcji ubocznych. W składzie omawianych preparatów pożądane są przede wszystkim witaminy (A, C, E, B2, B3, B5, B7, B9), minerały (cynk, selen, miedź, krzem, jod, żelazo), peptydy (np. kolagen biorący czynny udział w procesie odnowy komórkowej) oraz aminokwasy (tauryna, L-cysteina). Oto pozostałe wartościowe dodatki:

  • polisacharady (kwas hialuronowy, chityna, inulina) - posiadają właściwości regenerujące i nawilżające
  • metabolity wtórne (koenzym Q10, luteina, astakstantyna) - zwiększają poziom ochrony przed wolnymi rodnikami
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3. Omega-6) - przeciwdziałają łysieniu, wzmacniają cebulki i ograniczają stany zapalne
  • naturalne oleje (z wiesiołka, pestek dyni, ogórecznika) - przyczyniają się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo-wodno-lipidowej
  • wyciągi ziołowe (z pokrzywy, skrzypu polnego, rumianku, rozmarynu, melisy, arniki)

Gwarancja uzyskania szybkich efektów

Systematycznie przyjmowane nutrikosmetyki do włosów zapobiegają łamliwości i kruchości pasm, dzięki czemu nie wypadają one ani nie są podatne na szkodliwy wpływ wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych. Poza tym wzorowo regulują produkcję sebum, co oznacza brak uciążliwego problemu z nadmiernym przetłuszczaniem. Przeciwdziałają również rozdwajaniu końcówek, dodają fryzurze atrakcyjnego blasku, ułatwiają przeprowadzanie zabiegów stylizacyjnych (chodzi zwłaszcza o prostowanie, lokowanie, modelowanie) i wspomagają krążenie krwi w skórze głowy. Na wyraźną poprawę wyglądu włosów można liczyć już po kilku tygodniach, choć istotną rolę odgrywa tutaj jakość wykorzystywanych preparatów i skala dolegliwości, z jakimi walczymy.

Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania

Nutrikosmetyki są bezpieczne dla zdrowia, ale pod warunkiem, że zawierają dopuszczalną dobową dawkę składników aktywnych i nie wchodzą w korelacją z konkretnymi lekami. Przed ich zakupem rozsądnym rozwiązaniem jest zatem skonsultowanie się z internistą bądź farmaceutą, który po dogłębnym wywiadzie wskaże listę odpowiednich preparatów. W tym kontekście spore znaczenie ma także przyjmowanie zgodne z zaleceniami producenta umieszczonymi na ulotce dołączonej do opakowania. Po omawiane suplementy warto sięgać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym (ze względu na niedobór witamin), podczas ciąży oraz w przypadku nałogowego palenia papierosów (dym tytoniowy osłabia włosy).

Najnowsze posty na forum