Czy warto używać olej konopny na włosy?

Skomentuj jako pierwszy!

Czy warto używać olej konopny na włosy?

Czy zaskoczy Cię fakt, że olej konopny można wcierać we włosy? Okazuje się, że wyciąg z nasion konopi zawiera wiele składników odżywczych, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które mogą pomóc w pielęgnacji włosów. Może on również pomóc w nawilżeniu włosów i skóry głowy oraz zapobiegać łupieżowi.

Zalety olejowania skalpu produktami konopnymi

O korzyści wynikające z wmasowywania olejku konopnego w skórę głowy zapytaliśmy twórców bloga VaporRoom i autora poczytnego artykułu prezentującego ranking najlepszych olejów CBD. Okazuje się, że olejowanie skalpu wyciągiem z konopi to popularne zagadnienie wśród osób dbających o wygląd włosów. Stosowanie spożywczego oleju z cannabis skutkuje poprawą kondycji włosa oraz rozwiązuje niektóre nieprawidłowości naskórka w obrębie skalpu.

Konopie a problemy skóry głowy

Olej konopny może pomóc w łagodzeniu wielu dolegliwości skóry głowy, takich jak:

  • Sucha skóra głowy: Olejek konopny może pomóc w nawilżeniu suchej skóry głowy, której objawami są łuszczenie, swędzenie i podrażnienie.

  • Łupież: Olej tłoczony na zimno zawiera kwasy tłuszczowe, takie jak kwas gamma-linolenowy (GLA), które mają właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc w łagodzeniu łupieżu.

  • Trądzik na skórze głowy: Olej z konopi ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, co może pomóc w łagodzeniu trądziku na skórze głowy.

  • Wypadanie włosów: Olej konopny zawiera składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które mogą pomóc w wzmocnieniu włosów i zapobieganiu wypadaniu włosów.

  • Zapalenie skóry głowy: Olejek z nasion konopi siewnej ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w łagodzeniu zapalenia skóry głowy, takiego jak zapalenie mieszków włosowych.

Jak wcierać olej konopne we włosy?

Aby użyć oleju konopnego do pielęgnacji włosów, można go delikatnie wmasować we włosy i skórę głowy, a następnie zostawić na około 20-30 minut przed umyciem włosów. Można również dodać kilka kropel oleju konopnego do szamponu lub odżywki do włosów przed aplikacją. Warto jednak pamiętać, że olej konopny może być ciężki dla niektórych włosów, więc należy go stosować ostrożnie i w małych ilościach, aby uniknąć efektu przetłuszczonych włosów.

Do jakich włosów nadaje się olej z nasion konopi?

Olej konopny może być stosowany do pielęgnacji różnych rodzajów włosów, jednak ze względu na jego ciężką konsystencję, może być szczególnie korzystny dla włosów suchych, zniszczonych i łamliwych. Olej konopny ma właściwości nawilżające i odżywcze, które mogą pomóc w odbudowie i wzmocnieniu włosów, zapobiegać ich łamaniu się i zwiększać elastyczność.

Osoby z włosami cienkimi lub tłustymi mogą jednak odczuwać, że olej konopny jest zbyt ciężki i może powodować efekt przetłuszczania się. Dlatego w przypadku takich rodzajów włosów zaleca się stosowanie oleju konopnego z umiarem i raczej na końcówki włosa, niż na całą jego długość.

W każdym przypadku, przed rozpoczęciem stosowania oleju konopnego na włosy, warto wykonać próbę uczuleniową na niewielkiej części skóry głowy, aby upewnić się, że produkt nie wywoła reakcji alergicznej.

Gdzie kupić olej konopny do włosów?

Oleje konopne na skalp kupisz w większości drogerii i supermarketów. Zaznaczamy, że chodzi tu o spożywczy olej tłoczony z nasion, a nie specjalistyczny suplement z kannabidiolem. Produkty typu silny olejek CBD 20% również może być pomocny, jednak zażywa się go doustnie. Po ekstrakty z kannabinoidamy warto udać się do sklepu konopnego lub zamówić produkt w internecie.

Najnowsze posty na forum