Aveda wprowadza na rynek nową wegańską kolekcję Scalp Solutions opartą na biotechnologicznych innowacjach w zakresie naturalnej pielęgnacji skóry głowy, która ma widoczny wpływ na włosy już od samego skalpu

Skomentuj jako pierwszy!

Aveda wprowadza na rynek nową wegańską kolekcję Scalp Solutions opartą na biotechnologicznych innowacjach w zakresie naturalnej pielęgnacji skóry głowy, która ma widoczny wpływ na włosy już od samego skalpu

Opierając się na badaniach pionierów w ramach nauki o roślinnych adaptogenach stosowanych na skórę głowy, nowa kolekcja marki Aveda – Scalp Solutions – koi podrażniony skalp i zwalcza oznaki jego przedwczesnego starzenia się. Efekt? Zdrowej wyglądające, odzyskujące witalność i blask włosy.

MINNEAPOLIS, MN (STYCZEŃ 2023) — Aveda, marka oferująca niezwykle skuteczne wegańskie produkty do włosów, której misją jest troska o naszą planetę, wprowadza na rynek nową linię produktów Scalp Solutions. Ta opierająca się na wyciągach roślinnych kolekcja, zawierająca w 94% składniki pochodzenia naturalnego[1], została opracowana, aby zwalczać widoczne oznaki przedwczesnego starzenia się skóry głowy.
W efekcie włosy zyskują zdrowy wygląd, a także odzyskują witalność i blask. Opierając się na prowadzonych przez wiodące światowe ośrodki naukowe od ośmiu lat badaniach nad biologią skalpu, a także wynikach 13 badań klinicznych, kolekcja Scalp Solutions wykorzystuje naukową wiedzę na temat roślinnych adaptogenów stosowanych na skórę głowy. Dzięki temu zapewnia ona holistyczne podejście, oferując wysoce skuteczne, wegańskie produkty do pielęgnacji skalpu. 

DLACZEGO PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY JEST TAK WAŻNA

Tak jak skóra twarzy, również skalp z upływem czasu się starzeje, a także może doznać uszkodzeń wywołanych działaniem czynników środowiskowych lub też stylem naszego życia. Aby zachować swój optymalny stan, skóra głowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu przeznaczonych do niej produktów, pomagających zwalczać widoczne oznaki przedwczesnego jej starzenia. Widocznym efektem starzenia się skalpu mogą być suche, kruche i przerzedzające się, pozbawione blasku włosy, które łatwiej uszkodzić. Utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry głowy odgrywa niezwykle ważną rolę
w ramach jej pielęgnacji, gdyż jej przesuszenie czyni ją bardziej podatną na uszkodzenia, co z kolei może prowadzić do zauważalnych oznak przedwczesnego starzenia. Oferowana przez markę Aveda kolekcja Scalp Solutions to produkty przetestowane dermatologicznie o formule zwiększającej nawilżenie skalpu, które natychmiast usuwają powierzchniowe zanieczyszczenia oraz pozostałości produktów do stylizacji. Dzięki temu skóra głowy i włosy zyskują odmłodzony, zdrowy wygląd i blask.

Julie Thornton, profesor dermatologii i dyrektorka Centrum Badań nad Skórą na Uniwersytecie
w Bradford w Wielkiej Brytanii
mówi, że „skóra głowy podlega tym samym procesom starzenia, co skóra twarzy, ponieważ jest narażona na działanie podobnych czynników środowiskowych takich jak zanieczyszczenia, przetłuszczanie się, pozostałości produktów do stylizacji, przesuszenie oraz mikropyły”. Oprócz tego „starzenie się skalpu może mieć wpływ na wygląd włosów, gdyż gruczoły łojowe, dzięki którym zachowują one blask stają się coraz mnie efektywne. Dlatego więc ważnym jest, abyśmy pielęgnowali nasz skalp, tak samo, jak dbamy o skórę ciała. Dzięki temu nasze włosy będą miały zapewniony zdrowy wygląd” .


ZWALCZA WIDOCZNE OZNAKI PRZEDWCZESNEGO STARZENIA SKÓRY GŁOWY, GDY TY ŚPISZ

W kolekcji Scalp Solutions znajduje się dające niezwykłe rezultaty, regenerujące skalp serum Overnight Scalp Renewal Serum, które stosowane na noc pomaga zwalczać pierwsze widoczne oznaki starzenia się skóry głowy. Produkt zawiera biotechnologiczną mieszankę probiotyku w postaci fermentu Lactobacillus oraz ektoiny. Połączenie to wzmacnia skalp i jego barierę, wspierając zrównoważony mikrobiom. Serum zawiera stosowane w produktach do pielęgnacji ciała składniki: wąkrotkę azjatycką i brodziuszkę wiechowatą, które zwiększają zdolność skóry głowy do zwalczania widocznych oznak przedwczesnego starzenia, chroniąc ją jak tarcza przed czynnikami środowiskowymi oraz stresem oksydacyjnym. Dodatkowo kwas hialuronowy wpływa na lepsze nawilżenie, zapewniając skórze jędrność. Ta wysoce skuteczna, wegańska kuracja dla skóry głowy zwiększa o 51% nawilżenie skalpu już w jedną noc[2], o 111% w ciągu jednego tygodnia[3] i o 140% w ciągu miesiąca stosowania[4]. Oprócz tego o 24% poprawia siłę bariery ochronnej skalpu już po tygodniu stosowania[5].

NOWA KOLEKCJA SCALP SOLUTIONS

Kolekcja Aveda Scalp Solutions oferuje wybór wegańskich, opartych na składnikach roślinnych i wysoce skutecznych produktów do pielęgnacji włosów i skalpu odpowiednich dla wszystkich rodzajów włosów, a także normalnej/przetłuszczającej się oraz normalnej/suchej skóry głowy.

  • Peeling do skalpu Scalp Solutions​ Exfoliating Scalp Treatment to produkt w 96% pochodzenia naturalnego[6], niezawierający siarczanów ani silikonów. Zainspirowany peelingiem do skóry, ten produkt złuszczający o płynno-żelowej konsystencji zawiera pozyskiwany z gloterii kwas salicylowy, a także pochodzącą z fermentu glukozaminę. Obydwa te składniki delikatnie, ale jednocześnie dogłębnie złuszczają skórę głowy, usuwając powierzchniowe zanieczyszczenia, pozostałości produktów do stylizacji i mikropyły. Oprócz tego – nie przerywając bariery ochronnej skóry – redukują wytwarzanie sebum o 76%[7]. Zaleca się używanie peelingu raz w tygodniu przez osoby posiadające normalną/suchą skórę głowy lub włosy po koloryzacji, albo tak często, jak jest to konieczne w przypadku skóry normalnej/przetłuszczającej się. Produkt należy wmasować
    w suchą lub mokrą skórę głowy, a następnie umyć włosy przywracającym równowagę szamponem Scalp Solutions​ Balancing Shampoo i dokładnie spłukać.
  • Przywracający równowagę szampon Scalp Solutions​ Balancing Shampoo oraz nawilżająca odżywka Replenishing Conditioner​ to produkty w 94% pochodzenia naturalnego[8], niezawierające siarczanów ani silikonów, które zwiększają nawilżenie skalpu o 92%[9]. Szampon Scalp Solutions zawiera roślinne składniki myjące, które delikatnie oczyszczają, a także natychmiast usuwają powierzchniowe zanieczyszczenia i pozostałości produktów do stylizacji. Odżywka Scalp Solutions zawiera mieszankę oleju babassu i oleju z moringi, które odżywiają oraz nawilżają włosy i skórę głowy, pozostawiając je miękkimi w dotyku. Zaleca się używanie szamponu Scalp Solutions​ Shampoo i odżywki Scalp Solutions Conditioner do każdego mycia dla osób posiadających normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórę głowy.
  • Orzeźwiająca mgiełka ochronna Scalp Solutions Refreshing Protective Mist to produkt w 98% pochodzenia naturalnego[10], niezawierający silikonów, który zapewnia całodzienną ochronę przed wolnymi rodnikami[11] i pomaga kontrolować wydzielanie sebum przez 48 godzin[12]. Znajdująca się w jej formule mieszanka składników roślinnych o właściwościach adaptogennych – wąkrotki azjatyckiej i brodziuszki wiechowatej – w połączeniu z witaminą E, reserwatrolem, ekstraktami z rozmarynu i imbiru, pomaga chronić skalp przed stresem oksydacyjnym tworząc wokół niego tarczę ochronną. Dodatkowo ekstrakt z lukrecji oraz cynk PCA redukują i pomagają kontrolować wytwarzanie sebum, aby wydłużyć czas między myciem włosów i skóry głowy​. Zaleca się używanie mgiełki codziennie przez osoby posiadające normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórę głowy. Należy nią spryskać bezpośrednio skalp, a następnie wmasować. Nie spłukiwać.
  • Regenerujące skalp serum Scalp Solutions​ Overnight Scalp Renewal Serum to produkt w 98% pochodzenia naturalnego[13], niezawierający silikonów, w którego formule znajduje się naturalna, biotechnologiczna mieszanka probiotyku w postaci fermentu Lactobacillus oraz ektoiny. Połączenie to wzmacnia skalp i jego barierę, wspierając zrównoważony mikrobiom, a kwas hialuronowy wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Podczas testów klinicznych, biorące w nich udział kobiety stwierdziły, że nawilżenie skóry głowy wzrosło o 51% już w jedną noc[14], o 111% po tygodniu stosowania[15] i o 140% po miesiącu[16], a siła bariery ochronnej skóry głowy zwiększyła się po tygodniu o 24%[17]. Zaleca się używanie produktu co noc lub zgodnie z potrzebami osób posiadających normalną/przetłuszczającą się lub normalną/suchą skórę głowy. Serum należy aplikować bezpośrednio na skórę głowy przed pójściem spać, na włosy suche lub wilgotne i wmasować je. Nie spłukiwać.

 

  • Masażer do skóry głowy Scalp Solutions​ Stimulating Scalp Massager posiada miękkie, elastyczne mikrowłosie, dzięki czemu delikatnie, ale jednocześnie efektywnie zbiera zanieczyszczenia ze skalpu i zwiększa mikrocyrkulację podczas masażu, zapewniając orzeźwiające doświadczenie.

ZIELONA CHEMIA I NATURALNE SKŁADNIKI ROŚLINNE W AKCJI

Aveda już od ponad 40 lat jest pionierem w zakresie stosowania zielonej chemii oraz naturalnej biotechnologii, nieustannie dokonując przełomowych postępów w obszarze badań nad składnikami roślinnymi, formułami produktów oraz innowacjami. Kluczowe składniki regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum to najlepszy przykład wykorzystania zielonej chemii i substancji roślinnych w praktyce.

Jak powiedziała dr Cindy Angerhofer, specjalistka w dziedzinie farmakognozji i szefowa zespołu ds. badań substancji pochodzenia naturalnego w Aveda: „składniki pozyskiwane w procesie fermentacji, takie jak ferment Lactobacillus i kwas hialuronowy, to główna ścieżka innowacji, którą podąża marka Aveda w ramach rozwoju biotechnologii, gdyż fermentacja pozwala nam pozyskać efektywne, naturalne, wegańskie substancje w zrównoważony, kontrolowany i wydajny sposób”. Dodała też, że „nasza brodziuszka wiechowata to kolejny dobry przykład ilustrujący roślinne innowacje biotechnologiczne, gdyż jest to certyfikowany organiczny, niezwykle skuteczny, adaptogenny ekstrakt, który pozyskujemy przy użyciu technologii ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Jest to przyjazna planecie metoda, dzięki której otrzymujemy posiadający wyjątkowe właściwości materiał roślinny bez użycia rozpuszczalników pochodzenia petrochemicznego. Po zakończeniu procesu ekstrakcji, dwutlenek węgla jest odzyskiwany i ponownie wykorzystywany. Konsumenci powinni wiedzieć, że sposób, w jaki roślina została poddana ekstrakcji ma ogromne znaczenie pod względem zarówno zrównoważonego rozwoju, jak i benefitów prze ten składnik zapewnianych”.

 

UNIKALNE DOŚWIADCZENIA ZAPACHOWE

Kolekcja Scalp Solutions to dwa unikalne zapachy w stylu Aveda, które idealnie ze sobą współgrają, zapewniając optymalne doświadczenie sensoryczne podczas używania wchodzących w jej skład produktów, zarówno w ciągu dnia jak i nocą. Peeling do skóry głowy Scalp Solutions Exfoliating Scalp Treatment, przywracający równowagę szampon Balancing Shampoo, nawilżająca odżywka Replenishing Conditioner i orzeźwiająca mgiełka ochronna Refreshing Protective Mist mają czysty, poprawiający samopoczucie aromat z optymistycznymi cytrusowymi nutami cytryny i pomarańczy, osadzonymi na delikatnie kwiatowym sercu kompozycji z neroli. Równowagę całości zapewniają delikatne niuanse rześkiej mięty. Produkt idealny do stosowania na noc, czyli regenerujące serum do skóry głowy Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum, ma lekki, kojący zapach, w którym harmonijnie łączą się przesycone powietrzem, świeże nuty cytrusowe i kwiatowe. W sercu kompozycji odnajdujemy natomiast kwitnące zioła takie jak lawenda, neroli i rumianek.

 

STANDARDY ŚRODOWISKOWE

Kolekcja Aveda Scalp Solutions to produkty w 94% pochodzenia naturalnego1, w 100% wegańskie i posiadające akredytację w ramach programu Leaping Bunny, niezawierające silikonów i w 100% wytwarzane w oparciu o energię odnawialną, pochodzącą z posiadanych przez Aveda na terenie głównej fabryki paneli słonecznych i/lub energii wiatru[18]. Opakowania produktów z kolekcji Scalp Solutions są wytwarzane w dużej mierze z plastiku pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego, przy czym butelki szamponu przywracającego równowagę Balancing Shampoo, orzeźwiającej ochronnej mgiełki Refreshing Protective Mist oraz regenerującego serum Overnight Scalp Renewal Serum są wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu pokonsumenckiego.

 

[1] Zawartość średnio 94% pozyskiwanych naturalnie składników, zgodnie z normą ISO 16128, z roślin, substancji nieropopochodnych i/lub wody.

[2] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach po jednokrotnym użyciu regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum.

[3] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden tydzień.

[4] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden miesiąc.

[5] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions​ Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden tydzień.

[6]  Zgodnie z normą ISO 16128, z roślin, substancji nieropopochodnych i/lub wody.

[7] Testy kliniczne przeprowadzone na 27 kobietach po jednokrotnym użyciu peelingu do skalpu Scalp Solutions​ Exfoliating Scalp Treatment.​

[8] Zawartość średnio 94% pozyskiwanych naturalnie składników, zgodnie z normą ISO 16128, z roślin, substancji nieropopochodnych i/lub wody.

[9] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 po trzykrotnym użyciu w ciągu tygodnia przywracającego równowagę szamponu Scalp Solutions Balancing Shampoo i nawilżającej odżywki Replenishing Conditioner.​

[10]  Zgodnie z normą ISO 16128, z roślin, substancji nieropopochodnych i/lub wody.

[11] Testy kliniczne przeprowadzone na 21 kobietach po jednokrotnym użyciu orzeźwiającej ochronnej mgiełki Scalp Solutions​ Refreshing Protective Mist.

[12] Testy kliniczne przeprowadzone na 28, używających orzeźwiającej ochronnej mgiełki Scalp Solutions Refreshing Protective Mist codziennie prze jeden tydzień.

[13]  Zgodnie z normą ISO 16128, z roślin, substancji nieropopochodnych i/lub wody.

[14] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach po jednokrotnym użyciu regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum.

[15] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden tydzień.

[16] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden miesiąc.

[17] Testy kliniczne przeprowadzone na 32 kobietach, używających regenerującego skalp serum Scalp Solutions Overnight Scalp Renewal Serum każdego wieczora przez jeden tydzień.

[18] Produkcja jest prowadzona w oparciu o energię pochodzącą z posiadanych przez Aveda paneli słonecznych i/lub energii wiatru poprzez certyfikaty energii odnawialnej i równoważenie emisji dwutlenku węgla. 

Najnowsze posty na forum