Krem koloryzujący do włosów a farba – jakie są różnice?

Skomentuj jako pierwszy!

Krem koloryzujący do włosów a farba – jakie są różnice?
Niezależnie od powodów, dla których chcesz zmienić kolor swoich włosów, potrzebujesz produktu, który nada im doskonały wygląd. Należy wziąć pod uwagę, jaki odcień najlepiej pasuje do długości i tonacji włosów, a także jak często chcesz to robić. Jeśli to tylko raz na jakiś czas, to może się sprawdzić coś lekkiego, jeżeli jednak chcesz, by kolor trzymał się jak najdłużej, potrzebujesz dobrego, trwałego produktu.

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów jest częstą praktyką. Niektórzy po prostu lubią eksperymentować i na włosach mają wiele różnych kolorów. Taka teoretycznie mała zmiana może całkowicie zmienić nasz wygląd. Zdarza się, że chcemy zakryć siwe włosy, farbując włosy kolor zbliżony do naszego naturalnego. Możemy też nie lubić własnego koloru i jego zmiana poprawia nam samopoczucie. Co będzie lepsze? Krem koloryzujący do włosów czy farba? Podpowiadamy!

Krem czy farba?

W dawnych czasach do farbowania włosów używano środków chemicznych, które otwierały łuski włosa i wstrzykiwały do niego pigment. Farby te zawierają wysoce drażniący amoniak, który może wywoływać alergie lub nie u niektórych osób, a ponadto bardzo brzydko pachną!

Dzisiaj zakres produktów, które pozwolą nam zmienić kolor włosów jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, nie tylko jeśli o barwy chodzi.

Farbowanie włosów może być poważną decyzją, ale nie musi. Przed zakupem produktu powinnaś zastanowić się, jaki efekt chcesz uzyskać, czy ma to być trwały kolor, czy tylko wakacyjne pokrycie, a także jak często zamierzasz farbować włosy? Jeżeli chcesz zakryć siwe włosy, chcesz zmienić mocno ich kolor, potrzebujesz metamorfozy i trwałości – wybierz farbę! Jeśli zależy ci jednak na podbiciu naturalnego koloru czy też chwilowej zmianie – świetnie sprawdzi się krem koloryzujący.

Krem koloryzujący do włosów to znacznie łagodniejsza opcja niż farba. Nie zawierają amoniaku lub zawierają go bardzo niewiele, co sprawia, że włosy są mniej zniszczone i mniej podrażniają skórę/układ oddechowy (w porównaniu z ostrymi chemikaliami). Współczesne kremy do siwych włosów mogą być za łagodne, ale nadal zapewniają doskonałe pokrycie.

Zmiana koloru włosów farbą jest nie tylko łatwa i szybka, ale także trwała. Twój nowy odcień będzie długotrwały dzięki cząsteczkom pigmentu, które wnikają głęboko w każdy kosmyk; nie zapominając o tych wszystkich spektakularnych metamorfozach, które na nas czekają!

Przede wszystkim przed farbowaniem przemyśl swoje potrzeby i według nich wybierz odpowiedni produkt!

Najnowsze posty na forum