Ręczniki fryzjerskie – wielorazowe czy jednorazowe celulozowe?

Skomentuj jako pierwszy!

Ręczniki fryzjerskie – wielorazowe czy jednorazowe celulozowe?

Ręczniki fryzjerskie są podstawowym wyposażeniem każdego salonu. Są niezbędne do wykonywania podstawowych i bardziej zaawansowanych czynność i zabiegów. Do wyboru mamy ręczniki materiałowe wielorazowe i ręczniki jednorazowe, w tym ręczniki celulozowe. Mają podobne przeznaczenie, jednak różnią się właściwościami. W salonie fryzjerskim przydadzą się oba rodzaje ręczników fryzjerskich. Kiedy i jak ich używać?

Wielorazowe ręczniki fryzjerskie, ale tylko z dobrej tkaniny

Do salonu wybieraj zawsze ręczniki fryzjerskie wykonane z tkaniny, nigdy z dzianiny. Tkaninę wytwarza się z dwóch nitek, w przeciwieństwie do dzianiny, która powstaje z jednej nitki. Dzianina charakteryzuje się podatnością na formowanie, z kolei tkanina odpornością na uszkodzenia.

Wyróżniamy wiele rodzajów tkaniny. Ręczniki tradycyjne często powstają z tzw. frotte. Nie sprawdzają się one dobrze do osuszania włosów, ponieważ nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza i tym samym włosy nie mają właściwych warunków, aby oddychać. Ma to negatywny wpływ na ich kondycję, zdrowie i w konsekwencji wygląd. Inaczej jest w przypadku ręczników typu wafelek, które charakteryzuje się dobrą przewiewnością. Jeżeli chodzi o chłonność i przyjemność w dotyku, to najlepszym wyborem będą wielorazowe ręczniki z mikrowłókna.

Jednorazowe ręczniki fryzjerskie z celulozy dla ponadprzeciętnej higieny

Obok ręczników wielorazowych w salonach fryzjerskich znajdują się jednorazowe ręczniki celulozowe. Są zazwyczaj w kolorze białym, co wynika z naturalnej barwy substancji, z której są wykonane. Występują w postaci rolek lub już gotowych, pojedynczo składanych kawałków. Nie używamy ich kilka razy do osuszania włosów kolejnych klientek. Po użyciu zawsze umieszczamy je w pojemniku na odpady. Jednorazowe ręczniki celulozowe nie mają więc kontaktu ze skórą kilku osób, co zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii. Jest więc to rozwiązanie bardziej higieniczne.

Jednorazowe ręczniki celulozowe xhair są przyjazne skórze człowieka, ponieważ wykonane są z materiału pochodzenia naturalnego. Nie podrażniają więc skóry, nie wywołują też reakcji alergicznych. Ma to bardzo duże znaczenie w salonach fryzjerskich, gdzie ręczniki mają bezpośredni kontakt ze skórą głowy i szyi.

Ręczniki fryzjerskie celulozowe i ich wszechstronne zastosowanie

Ręczniki jednorazowe wykorzystywane są w salonach fryzjerskich nie tylko do osuszania włosów klientek. Pełnią również funkcję czyściwa. Możesz więc wykorzystać je do utrzymania powierzchni w czystości. Przy trudniejszych w usunięciu zabrudzeniach dodatkowo stosujemy wodę i środek czyszczący lub dezynfekujący. Ręczniki celulozowe są też alternatywą dla suszarek i klasycznych ręczników w łazienkach. Ich obecność jest szczególnie ważna w łazienkach użytku publicznego.

Zobacz na filmie jak wytrzymałe są dobre ręczniki celulozowe

Dwa rodzaje ręczników w Twoim salonie fryzjerskim

Zarówno ręczniki fryzjerskie wielorazowe, jak też jednorazowe mają swoje zalety i sprawdzą się dobrze w salonie urody. Wielorazowe ręczniki wykonane z tkaniny możesz wykorzystać do ochrony ubrania klientek podczas mycia włosów czy też kolejnych zabiegów. Jeżeli mają służyć do osuszania włosów, to wybierz te wykonane z mikrowłókna. Pamiętaj o ich wymianie po każdym użyciu. Z kolei jednorazowe ręczniki celulozowe są bardziej higieniczne przy osuszaniu włosów w procesie ich mycia. Ale także w gabinecie kosmetycznym jako podkłady do zabiegów np. manicure.

Higiena i bezpieczeństwo klientek powinny być priorytetami dla każdego fryzjera. Zadbaj o odpowiednie warunki w swoim salonie, czystość powierzchni i komfort klientów. Unikaj wszelkiego ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii. Dbaj nie tylko o włosy, ale również skórę swoich klientów.

Najnowsze posty na forum