Dezynfekcja salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę?

Skomentuj jako pierwszy!

Dezynfekcja salonu fryzjerskiego – na co zwrócić uwagę?

Niebawem otworzymy salony fryzjerskie. Czy wiesz, jak dezynfekować swoje miejsce pracy, tak aby zapewnić klientom pełne bezpieczeństwo i komfort wizyt? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich środków do dezynfekcji, które powierzchnie czyścić oraz jak zoptymalizować cały proces i zaoszczędzić swój czas.

Na rynku w ostatnich tygodniach pojawiło się wiele nowych produktów do dezynfekcji powierzchni prywatnych i komercyjnych. Zapotrzebowanie wzrosło, zatem i oferta środków do dezynfekcji poszerzyła się właściwie z dnia na dzień. Chcesz zapewnić swoim klientom i pracownikom pełne bezpieczeństwo? Zależy Ci, aby otworzyć salon już na stałe – bez żadnych przestojów i okresów kwarantanny? Musisz zadbać o najwyższy poziom higieny. Tematu zdecydowanie nie warto lekceważyć. Powierzchnia salonu – podłoga fotele, sprzęt, stanowiska pracy wymagają bezwzględnej, profesjonalnej dezynfekcji. Nie wystarczy przetrzeć ich standardowym płynem do czyszczenia.

Jeżeli chcesz otworzyć salon na stałe – zaopatrz swoich pracowników w przetestowane, sprawdzone środki do dezynfekcji.

Na co zwrócić uwagę wybierając środki do dezynfekcji salonu fryzjerskiego?

Dobrze, zatem jak rozpoznać, że dany preparat jest skuteczny i bezpieczny dla zdrowia? Jest na to tylko jedna, sprawdzona metoda. Dowiedz się, czy środki, które kupujesz są przetestowane. Przeczytaj o ich spectrum działania – czyli, co dokładnie eliminują. Dowiedz się, czy można stosować je w salonie fryzjerskim. Jaki mają wpływ na powierzchnię, którą planujesz czyścisz oraz jaki wydzielają zapach.

Na co zwrócić uwagę wybierając środki do dezynfekcji salonu fryzjerskiego?

Dobrze, zatem jak rozpoznać, że dany preparat jest skuteczny i bezpieczny dla zdrowia? Jest na to tylko jedna, sprawdzona metoda. Dowiedz się, czy środki, które kupujesz są przetestowane. Przeczytaj o ich spectrum działania – czyli, co dokładnie eliminują. Dowiedz się, czy można stosować je w salonie fryzjerskim. Jaki mają wpływ na powierzchnię, którą planujesz czyścisz oraz jaki wydzielają zapach.

Ponadto sprawdź, czy firma, która jest producentem substancji dezynfekujących, posiada Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. dla takiego produktu. Gdzie szukać takich informacji? Prawdopodobnie znajdziesz je na stronie producenta, lub na stronie urzędu.

cil2005Clinex DEZOFAST - sprawdzony, polski preparat do dezynfekcji salonu fryzjerskiego

Clinex DEZOFAST to polski preparat do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji powierzchni, który spełnia wszystkie powyższe warunki. Na jego przykładzie chcemy pokrótce omówić wszystkie najważniejsze cechy, które powinien mieć środek, który będziesz stosować w swoim salonie.

1. Ma szerokie spektrum zastosowań

Eliminuje bakterie, spory, drożdże, grzyby, a także WIRUSY m.in.: Z RODZINY KORONAWIRUSÓW. W obecnej sytuacji to bardzo ważna cecha preparatów, których używamy do dezynfekcji. Producent Clinex DEZOFAST na swojej stronie udostępnia szczegółowe informacje na temat testów preparatu. I właśnie na takie informacje powinieneś zwrócić uwagę, przed zakupem środków.

Uwaga! Dopisek „zabija bakterie i grzyby” nie jest wystarczającym potwierdzeniem skuteczności preparatu. Zanim zakupisz środki do dezynfekcji zapytaj dostawcy na jakiej podstawie określono zakres działania danego preparatu. Poproś o informację na temat przeprowadzanych badań.

2. Eliminuje wirusy w krótkim czasie

Sama eliminacja wirusów, grzybów, bakterii, sporów, drożdży to nie wszystko. Dowiedz się, ile czasu potrzebuje dany środek, aby się uaktywnić i zdezynfekować daną powierzchnię. Clinex DEZOFAST potrzebuje zaledwie 60 sekund, aby powierzchnia była w 100% bezpieczna. Pamiętaj, dezynfekcja całego salonu będzie konieczna po każdym kliencie. Czas gra tu bardzo ważną rolę. Jeżeli producent danego preparatu zaleca, aby ekspozycja na powierzchni trwała kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut – tracisz bardzo wiele.

3. Zastosowanie medyczne

Sprawdź, czy wybrany produkt nadaje się do zastosowania w obszarze medycznym, o podwyższonym zagrożeniu biologicznym oraz w obszarach ogólnych. Taka informacja daje Ci pewność, że Twoi klienci będą bezpieczni podczas realizowania usług.

4. Dodatkowe zastosowanie

Clinex Dezofast jako jedyny produkt do dezynfekcji na rynku ma właściwości myjące. Tak! Oprócz tego, że zabija wirusy, grzyby, bakterie to dodatkowo myje powierzchnię. Automatycznie oszczędzasz swój czas. Nie musisz przecierać podłogi i sprzętów kilkukrotnie. Nie musisz stosować żadnych dodatkowych środków. Clinex Dezofast czyści powierzchnię bardzo szybko, usuwa wszystkie zabrudzenia i dezynfekuje. Do mycia dużych powierzchni najlepiej wykorzystać preparat w Clinex Dezofast w formie koncentratu.

cil20051

5. Bezpieczeństwo dla powierzchni i ładny zapach

Zwróć uwagę czy środek, który planujesz zastosować w swoim salonie nie uszkadza powierzchni mebli i sprzętu. Clinex Dezofast nie powoduje korozji powierzchni, a tak dzieje się w przypadku niektórych środków do dezynfekcji na bazie alkoholu. Warto sprawdzić również, czy produkt nadaje się do czyszczenia blatów i przedmiotów, które mają kontakt z żywnością.
Dodatkowym atutem preparatów dezynfekujących będzie ich ładny zapach. W końcu oczyszczając salon przed wizytą każdego klienta, musimy dbać nie tylko o jego bezpieczeństwo, ale także komfort.

6. Badania

Zawsze sprawdzaj, ile czasu dany produkt był badany i testowany. Prace nad Clinex Dezofast trwały około 2 lat. Produkty są oparte na stałej, a nie tymczasowej rejestracji poprzedzonej 1,5 rocznymi badaniami dedykowanymi - osobno dla koncentratów i płynów gotowych do użycia.

7. Sprawdzaj informacje, szukaj różnych źródeł

Pobierz materiały o Clinex DEZOFAST

Pamiętaj, że szukanie odpowiednich preparatów do dezynfekcji nie powinno ograniczać się do przeczytania krótkiej informacji w sklepie internetowym. Warto sięgnąć trochę głębiej. Poszukać informacji od ekspertów.

Jeżeli chcesz lepiej poznać Clinex DEZOFAST, zobacz wypowiedź Anny Nowak - Kierowniczki Kierownik Działu Badań i Rozwoju Grupy Amtra, która porównuje produkty Clinex DEZOFast z innym produktem do dezynfekcji na bazie alkoholu.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat Clinex DEZOFAST? Zapraszamy na stronę producenta.
https://www.clinex.com.pl

Według redakcji Fryzjerzy.com, po przeprowadzeniu licznych testów i porównań, produkt ten zapewni salonom fryzjerskim wysoki poziom bezpieczeństwa i higieny.

Najnowsze posty na forum