Jak dobrze dobrać kolor henny Khadi?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak dobrze dobrać kolor henny Khadi?

W ostatnim czasie można zauważyć wzrost zainteresowania henną do farbowania włosów. Nie ma się co dziwić, ponieważ powrót do natury w koloryzacji włosów to trend, który obejmuje coraz szersze grono fanów i fanek. Farbowanie henną daje efekt pięknego, głębokiego koloru, a dodatkowo nie przesusza i nie niszczy włosów. Zapewnia zatem wszystko, co przysparza nam problemy podczas farbowania. Henna Khadi to niedawny faworyt wśród firm kosmetycznych, wydających henną do włosów. Dzięki naturalnym składnikom sprawia, że włosy pozostają zdrowe i odżywione. Marka może się również pochwalić różnorodnością w zakresie kolorów, jakie oferuje. Warto zatem dowiedzieć się, jak dobrać odpowiedni kolor do swoich włosów.

Czym jest henna Khadi?

Henna to farba roślinna, którą uzyskuje się, susząc i proszkując lawsonię bezbronną. Henna może farbować na kolory z palety rudości i czerwieni, zależnie od jej rodzaju oraz domieszek. Po wielokrotnym farbowaniu nadbudowana na włosach henna może przyjmować również odcienie ze spektrum ciepłych brązów. Henna Khadi oferuje także odcienie brązowe, ciemno-brązowe oraz czarne.

Jak wybrać odpowiedni kolor henny Khadi?

Największym problemem przy wyborze henny Khadi jest dobór odpowiedniego koloru. Trzeba pamiętać, że efekt końcowy zależy od tego jak wyglądały włosy przed farbowaniem.

Przedstawiamy zatem kilka wskazówek, które z pewnością rozwiążą ten dylemat:

- Naturalna czerwień – henna na jasnych włosach zostawi kolor głębokiej czerwieni, a na ciemnych piękny odcień mahoniu. Henna Khadi tego rodzaju doskonale nadaje się do pokrywania siwych włosów.

- Jasny brąz – farba nadaje odcień od jasnego do średniego; ciemnym włosom nadaje również odcień machoniu. Idealnie sprawdzi się do pokrywania siwych pasm.

- Ciemny brąz – henna nadaje włosom chłodny odcień czekoladowy. Można jej z powodzeniem używać na siwe włosy, jednak w tym przypadku istnieje ryzyko konieczności ponownej aplikacji.

- Kolor czarny – henna Khadi o tym odcieniu nadaje włosom ciepły, czarny odcień. Tak jak w przypadku ciemniejszych kolorów, tak i tutaj istnieje ryzyko konieczności ponownej aplikacji.

- Farba indygo – nadaje włosom kolor głębokiej czerni z refleksami niebieskawymi. Dlatego też zaleca się wcześniejsze zafarbowanie henną o naturalnym odcieniu, by móc następnie nałożyć henną indygo.

Bezbarwna henna Khadi?

Henna bezbarwna to doskonała odżywka. Może być z powodzeniem stosowana na wszystkie rodzaje włosów, jak i odcienie kolorystyczne. Henna nie farbuje włosów, ale przyczynia się do poprawy głębi kolorystycznej i struktury włosa. Sprawia, że włosy są lśniące, mocne i miękkie w dotyku. Poprawia ona również stan skóry głowy i sprzyja wzmacnianiu cebulek włosów. Może nieznacznie nadać zloty odcień włosom rozjaśnianym. Bezbarwną hennę Khadi warto nałożyć po farbowaniu tradycyjną farbą, ponieważ poprawi ona stan włosów zniszczonym koloryzacją.

Warto również dodać, że wszystkie henny Khadi można dowolnie mieszać, uwzględniając dowolne proporcje. Dzięki temu z pewnością każdemu uda się stworzyć idealną mieszankę kolorystyczną, która pozwoli na wydobycie piękna włosów.

Najnowsze posty na forum

 • asia76 Avatar Soczewki kontaktowe czy okulary

  Od kilku lat noszę na przemian soczewki i okulary. Niestety, jako alergik mam trochę problemów w...

  Ostatni post przez asia76

 • ciekawy Avatar Odsiwiacze

  Witam, Jestem młodym facetem, który mocno siwieje przedwcześnie i teraz takie pytanka czytam o...

  Ostatni post przez ciekawy

 • Fryzjer Brand Avatar Prośba o opinię

  Witam. Jestem fryzjerem amatorem (samoukiem). Niedawno założyłem na YT konto, na którym...

  Ostatni post przez Fryzjer Brand