BIOBOTANIC – LIDER W EKOLOGICZNEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW.

Skomentuj jako pierwszy!

BIOBOTANIC – LIDER W EKOLOGICZNEJ PIELĘGNACJI WŁOSÓW.

Z zamiłowania do natury i pasji związanej z szeroko pojętym fryzjerstwem, stworzyliśmy ekologiczne linie profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy.  BIOBOTANIC to wiele lat doświadczeń, poszukiwań oraz badań, które zapoczątkowały powstanie wyjątkowych linii produktów. Oferujemy Państwu linie pielęgnacyjne, regeneracyjne oraz odbudowujące strukturę włosa. Jedyny na świecie system koloryzacji stworzony w oparciu o sok z aloesu, bio ekstrakty z jagód Goji oraz ekstrakty z masła SHEA. W naszym port folio znajduje się również doskonały i bezpieczny system dekoloryzacji zwany bioPLEX. Posiadamy również cieszące się dużym uznaniem w środowisku trychologów linie trychologiczne i dedykowane kuracje  lecznicze, które stworzone zostały z myślą o skórze problematycznej.

 

NASZE CERTYFIKATY AIAB

Bio-ekologiczny certyfikat AIAB (Associazione Italiana per l’Agricoltura Biologica) gwarantuje brak GMO w składach kosmetyków, stosowanie istotnych restrykcji względem użycia substancji chemicznych, a także nakłada wymagania co do zgodności opakowań z normami ekologicznymi. Certyfikat ten daje również gwarancję braku produktów do zakwestionowania pod względem ekologicznym (zarówno jeśli chodzi o same produkty kosmetyczne jak i ich opakowania); braku surowców pochodzenia nieroślinnego „o wysokim stopniu ryzyka” (GMO, alergenów, środków wywołujących podrażnienia) oraz szkodliwych dla zdrowia człowieka; ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne z powodu nadmiernej ilości opakowań (opakowania jednostkowe) lub opakowań nienadających się do ponownego przetworzenia. Na pierwszy plan wysuwają się opakowania wykonane z surowców odnawialnych, nadających się do przetworzenia, przy jednoczesnym pełnym respektowaniu listy substancji zabronionych.

Certyfikat jest wydawany i odnawiany po okresie kontroli przeprowadzanych przez organ certyfikacji. Owe kontrole dotyczą składników, łańcuchów produkcyjnych oraz finalnych produktów.

NASZE CERTYFIKATY VEGAN OK

VEGANOK jest najpowszechniej wykorzystywanym certyfikatem we Włoszech; gwarantuje on klientom precyzyjne etyczne i ekologiczne standardy. W szczególności daje on gwarancję tego, iż produkt nim oznaczony (samodzielna deklaracja, 3.1.16) pozostaje w zgodzie ze specyfikacjami VEGANOK (sprawozdanie wyjaśniające/ uzasadnienie, 3.1.7). Wybór tego rodzaju certyfikacji pozwala zaspokoić potrzeby kupujących i sprzedających. Producenci zachowują prawo do uproszczenia i decydowania o swoich działaniach poprzez nabycie odpowiedzialności, która wiąże się z certyfikacją. Pozwala to również uniknąć konieczności ponoszenia ogromnych kosztów typowych dla procesu certyfikacji, co znajduje później odzwierciedlenie w finalnej cenie kosmetyku dla klienta. Przed przyznaniem certyfikatu zespół VEGANOK przeprowadza ocenę etyki danej firmy. Ponadto kontroli poddawane są etykiety produktów, zanim zostaną one wypuszczone na rynek. Firma jest zobowiązana w całości respektować Etyczną Dyscyplinę VEGANOK, nadzór nad tym sprawuje Komitet Etyki i Nauki Włoskiego Stowarzyszenia Wegan Onlus.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJA

Grejpfrut, Pszenica, Lawenda, Melon, Morela, Ziarna kakaowca, Migdały, Arnika, Aloes, Jojoba, Jagody Goji, Jałowiec, Szpinak, Dziurawiec, Cytryna, Rozmaryn, Goździki, Bazylia, Tymianek, Soja, Eukaliptus, Słonecznik, Lawenda, Kasztan zwyczajny, Nagietek, Mięta, Granat, Gruszka, Bergamota, Sezam, Łopian, Bawełna, Nasiona kasztanowca, Masło Shea, Dzika róża, Kakaowiec, Glinka, Krwawnik pospolity, Glinkgobiloba

...NIE ZAWIERAJA

Parabenów, GMO, substancji barwiących, glikolu propylenowego, płynnego wosku, wazeliny, oleju mineralnego, Imidazolidyno mocznika, soli tetrasodowej kwasu wersenowego (Tetrasodium Edta), propanu, butanu, keratyny kolagenu cholesterolowego, siarczanu sodu i laurylosiarczanu sodu (SLS i SLES), cyklometylosiloksanu, polidimetylosiloksanu, butylenu, glikolu, chlorku metylenu; środków powierzchniowo czynnych, jak chociażby alkohole tłuszczowe, które są poddawane procesowi etoksylowania z wykorzystaniem tlenku etylenu - toksycznego, rakotwórczego i niezwykle drażniącego związku chemicznego.

NASZE OPAKOWANIA NADAJĄ SIĘ DO KONTAKTU Z ŻYWNOŚCIĄ

Nasza planeta powoli staje się potężnym składowiskiem odpadów. Ignorowanie tego faktu może doprowadzić do pojawienia się poważnych ekologicznych problemów. Z tego powodu, z myślą o następnych pokoleniach, bioBotanic postawił sobie za cel podejmowanie działań mających na celu ochronę naszej Planety oraz Natury, która nas otacza. Jest to realizowane poprzez wykorzystywanie przyjaznych środowisku i nadających się do ponownego przetworzenia opakowań, które mogą być również użyte do przechowywania żywności.

To niewielki krok, który jednak połączony z innymi inicjatywami, może okazać się niezwykle istotny w kontekście przyszłości naszej planety. Niezwykła troska firmy bioBotanic o środowisko naturalne uwidoczniona jest również w tym, iż papier wykorzystywany w przypadku wszelkich materiałów informacyjnych (broszur, ulotek, katalogów itp.) produkowany jest z drewna pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą racjonalnej gospodarki leśnej.

OPAKOWANIA

Wszystkie opakowania wykorzystywane przez bioBotanic zostały wykonane z PET (polyethylene terephthalate). Surowiec ten może być również wykorzystywany do przechowywania żywności, zapewnia wysoką jakość z jednoczesnym minimalnym wpływem na środowisko naturalne. Jego zgodność z normami w kwestii przeznaczenia do kontaktu z żywnością określa ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (EU) nr 10/2011 z 14 stycznia 2011.

WIECZKA

Każda zakrętka została wykonana aluminium, powszechnie cenionego za lekkość oraz odporność na uderzenia i korozję. Dzięki wykorzystaniu tego surowca produkty bioBotanic chronione są przed światłem, dopływem powietrza, wilgocią i bakteriami. Aluminium jest nietoksyczne i w 100% nadaje się do ponownego przetworzenia.

Najnowsze posty na forum