KEMON - Jak zabezpieczyć włosy przed mrozem?

Skomentuj jako pierwszy!

KEMON - Jak zabezpieczyć włosy przed mrozem?

Zima to okres, w którym warunki pogodowe oraz różnice temperatur między dworem a pomieszczeniem powodują znaczne osłabienie struktury włosów. Stają się one wtedy matowe, suche i łamliwe. W tym czasie należy o nie szczególnie zadbać zabezpieczając je przed mrozem.

Ochrona zewnętrzna

Najprostszym rozwiązaniem w walce z mrozem jest oczywiście kupno grubej czapki, która nie tylko ochroni włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, ale też pomoże nam przetrwać zimę bez przeziębienia. Aby włosy były w jak najlepszej formie, należy unikać czapek ze sztucznych materiałów, które hamują skórze możliwość oddychania oraz tych, które za bardzo przylegają. To również ogranicza przepuszczalność powietrza. Należy pamiętać aby nie wychodzić z domu z mokrymi czy nawet wilgotnymi włosami, ponieważ powoduje to osłabienie ich cebulek. Lepszym rozwiązaniem niż użycie suszarki jest odczekanie aż włosy wyschną same, ponieważ gorący strumień powietrza niszczy włosy. Podobnie na włosy oddziałują lokówki i prostownice.

Jeśli nie wyobrażamy sobie zrezygnowania z tych urządzeń , pamiętajmy, aby przed ich zastosowaniem, nałożyć na włosy preparaty chroniące je przed działaniem gorąca np. Heat Spray 25 z linii And marki Kemon – radzi Klaudiusz Iciek „Claudius” – ekspert marki Kemon.

Szybka pomoc

Natomiast kiedy brakuje nam czasu na umycie i odczekanie aż włosy wyschną, warto użyć suchego szamponu np. z linii HAIR MANYA, który sprawi, że włosy będą wyglądały świeżo i nie będą narażone na szkodliwe działanie niskiej temperatury.

Ochrona od wewnątrz

Oczywiście to nie wystarczy w walce z mrozem. Na skutek działania czynników zewnętrznych włosy stają się matowe, szorstkie, elektryzują się, trudno je rozczesać i ułożyć. W takim przypadku pomocne będą odżywki nawilżające lub maski pielęgnacyjne zawierające aminokwasy, ceramidy i keratynę np. z linii ACTYVA NUTRIZIONE. Doskonałym rozwiązaniem są też kosmetyki, w skład których wchodzą naturalne olejki bogate w kwasy tłuszczowe i witaminy np. linia ACTYVA BELLESSERE marki Kemon to produkty oparte na olejku arganowym i lnianym. Są przeznaczone do codziennej pielęgnacji włosów, posiadają właściwości antyoksydacyjne, zmiękczające i ochronne.

Regularne stosowanie kosmetyków nawilżających i odbudowujących przywróci naturalną równowagę włosom i sprawi, że mróz naszym włosom będzie niestraszny. O takiej pielęgnacji warto jednak pamiętać nie tylko kiedy zauważymy, że czynniki zewnętrzne niszczą nasze włosy, ale przez cały rok. Włosy odżywiane właściwie przez 365 dni w roku są mniej podatne na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Najnowsze posty na forum