Przegląd olejków do brody

Skomentuj jako pierwszy!

Przegląd olejków do brody

Olejek do brody to kosmetyk, który działa fenomenalnie na włosy. Choć stworzono go z myślą o brodach, można nim nawilżać również fryzurę. Drodzy Panowie, dokonajmy przeglądy olejków do brody i wybierzmy najbardziej właściwy dla nas.

Olejki do brody rządzą

W czasach gdy mężczyzna lumberseksualny zdetronizował gładkiego mężczyznę metroseksualnego, trzeba dbać o włosy. Lumberseksualista, określany też jako drwal, porasta przecież włosami na głowie, a przede wszystkim na twarzy. Aby wyglądać dziko, ale jednocześnie atrakcyjnie, o swoją bujną fryzurę i bujną brodę trzeba zatem dbać. Oprócz wizyt u fryzjera i barbera pomagają oczywiście specjalne kosmetyki. Znajdują się wśród nich szampony, odżywki, remy, balsamy, pomady, woski i olejki. Te ostatnie wykazują się fenomenalnymi właściwościami nawilżającymi, a ponadto zapachowymi. Poznajmy je bliżej.

Olejki do brody głęboko nawilżają oraz obłędnie pachną

Większej urodziwości i większego zdrowia zapewnia włosom nawilżenie, a tak naprawdę nic nie nawilża lepiej niż olejki do brody. Stworzono je do dbania o brodę, aczkolwiek można też za ich pomocą zadbać o fryzurę. Za pomocą ekstraktów pochodzenia roślinnego olejki do brody głęboko nawilżają. W ich składzie znajdują się między innymi: olej arganowy, olej jojoba, olej z pestek moreli, olej z migdałów, olej z winogron, olej ze słonecznika, olej kokosowy, oliwa z oliwek i witamina E. Olejki do brody słyną jednak ze swojego obłędnego zapachu. Nadają im go oleje eteryczne w wydaniu kwiatowym owocowym lub drzewnym. Olejki do brody występują w trzech wariantach zapachowych, ewentualnie w wariacjach zapachowych. Woń kwiatową tworzą: lawenda, pelargonia, róża i dzika róża. Woń owocową tworzą: cytryna, limonka, pomarańcza, grejpfrut, bergamotka. Woń drzewną tworzą: żywica, cedr, imbir, drewno sandałowe.

Który olejek do brody dla którego mężczyzny

Tak naprawdę każdy olejek do brody posiada te same właściwości, bo składają się na niego podobne składniki – różnią się więc one między sobą jedynie zapachem warunkowanym przez ekstrakty eteryczne. Olejki o zapachu kwiatowym najbardziej pasują do mężczyzn o głębokiej wrażliwości, olejki o zapachu owocowym najlepiej pasują do mężczyzn żyjących aktywnie, a olejki o zapachu drzewnym najlepiej pasują do mężczyzn ceniących klasykę. Najlepiej jednak samemu wybrać olejek dla siebie, aby doskonale się z nami skomponował.

Najlepsze marki tworzące olejków do brody

Wiele bardziej i mniej znanych marek zajmuje się tworzeniem olejków do brody, a wśród tych lubianych dominują Apothecary 87 i Captain Fawcett. Apothecary 87 to brytyjska marka określana jako najbardziej męska marka kosmetyków. Fryzjer, barber i barman, Sam Martin, pragnąc olejków do brody o męskim zapachu, postanowił stworzyć własną recepturę na nie. Tak oto powstały olejki Original Recipe Apothecary 87 o zapachu paczuli i drewna sandałowego oraz Millys Apothecary 87 o zapachu kwiatu wanilii i owocu mango. Captain Fawcett z kolei to brytyjska marka kosmetyków dla mężczyzn posiadająca spektakularną historię. Kapitan Percy Fawcett wyruszył pewnego razu w rejs i zaginął, a gdy po wielu latach odnaleziono pokład, znajdowały się na nim receptury kosmetyków stworzone przez samego kapitana. W ten sposób powstały olejki Captain Fawcett Private Stock o zapachu paczuli i cedru, Captain Fawcett Booze & Baccy o zapachu cytrusów i goździków oraz Captain Fawcett The Million Dollar o zapachu cytrusów i żywicy. Szeroki wachlarz olejków do bród występuje w sklepie BeardMan - sprawdź tutaj.

Najnowsze posty na forum