Pielęgnacja włosów nisko i wysokoporowatych

Skomentuj jako pierwszy!

Pielęgnacja włosów nisko i wysokoporowatych

Każdy z pewnością kupił kiedyś produkt do włosów tylko dlatego, że świetnie sprawdził się u kogoś z rodziny lub znajomego. Jeśli nie przyniósł spektakularnych efektów, a włosy stały się obciążone, przesuszone lub nie chciały się układać, być może nie była to wina kosmetyku, a jego błędnego dopasowania do struktury włosa. W celu uniknięcia tego typu zawodów warto sprawdzić porowatość włosów.
Porowatość włosów to jedna z cech, na podstawie której powinniśmy dobierać produkty do ich pielęgnacji. To właśnie ona odpowiada za niesforne kosmyki kręcące się pod wpływem wilgotnego powietrza, a także za te, które zawsze pozostają proste i są oporne na wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie.

Włosy niskoporowate
Włosy niskoporowate uznawane są za zdrowe. Nie puszą się i nie elektryzują, są bardzo gładkie, posiadają naturalny blask i witalność. Takie kosmyki są zazwyczaj oporne na stylizację, trudno je upiąć, ułożyć z nich wymyślną fryzurę lub nadać im trwały skręt. Nie chłoną także zbyt dobrze wody, a gdy już uda się je zmoczyć, bardzo długo schną. Włosy tego typu są odporne na uszkodzenia oraz wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie, nie wymagają również zbyt bogatej pielęgnacji, gdyż łatwo je obciążyć. Źle dobrane produkty, zamiast wnikać w ich włókna osiadają na nich tworząc dodatkową powłokę, która negatywnie wpływa na sprężystość włosów. Sprzymierzeńcami niskoporowatych kosmyków nie są także proteiny - po ich zastosowaniu fryzura może wyglądać na przyklapniętą lub nawet przetłuszczoną. Do stylizacji tego rodzaju włosów warto używać najtrwalszych produktów. Świetnym wyborem będzie na przykład sól morska w sprayu KEMON Hair Manya Sea Salt lub lakier Dreamfix z tej samej serii.

Włosy wysokoporowate
Nieodpowiednia pielęgnacja, częste suszenie gorącym powietrzem, prostowanie i rozjaśnianie mogą być powodem wysokiej porowatości. Włosy tego typu bez problemu chłoną wodę i bardzo szybko wysychają, a ich kondycja jest niezwykle słaba. Kosmyki są suche, matowe, puszą się i elektryzują, a wszelkie próby stylizacji znoszą bardzo źle. Zbyt intensywny szampon, wysoka temperatura, suche i wilgotne powietrze – to wszystko ma znaczący wpływ na ich kondycję. Aby odzyskały zdrowie należy myć je delikatnymi szamponami z niską zawartością detergentów (na przykład KEMON ACTYVA Nutrizione Ricca Shampoo), spłukiwać je letnią wodą, a po umyciu osuszać delikatnym materiałem lub ręcznikiem papierowym i nie zawijać ich w turban. Ważne jest także zastosowanie odpowiednich odżywek lub masek dociążających. Doskonale sprawdzi się również olejek, na przykład KEMON Liding Care Magic Argan Oil, który nada włosom połysku i sprawi, że staną się jedwabiste.

Jak widać, porowatość włosów to niezwykle istotna cecha. Gdy już ją określimy, będziemy mogli wreszcie dobrać idealne kosmetyki. Pamiętajmy, że tylko świadoma pielęgnacja pozwoli wydobyć z naszych kosmyków naturalne piękno.

Najnowsze posty na forum