Cos Sakkas zdobył tytuł Brytyjskiego Fryzjera Roku drugi raz!

Skomentuj jako pierwszy!

Cos Sakkas zdobył tytuł Brytyjskiego Fryzjera Roku drugi raz!

Cos Sakkas już drugi rok został uhonorowany tytułem Brytyjskiego Fryzjera Roku w plebiscycie British Hairdressing Awards sponsorowanym przez Schwarzkopf Professional. Cos, który jako globalny dyrektor kreatywny w TONI&GUY i LABELM pracuje w TONI&GUY Academy w centrum Londynu, zdobył ten tytuł drugi rok z rzędu dzięki swojej oszałamiającej kolekcji. To szósta nominacja Cosa i drugie zdobycie tego prestiżowego tytułu, a teraz dołącza on do grona mistrzów brytyjskiego fryzjerstwa.

Gala odbyła się w JW Marriott Grosvenor House w Londynie, gdzie Cos odebrał upragniony tytuł przed 1400-osobową publicznością składającą się ze specjalistów branży fryzjerskiej, wpływowych osób i prasy, a także prowadzącą ją gwiazdę, Katherine Ryan, do której dołączyła dyrektor wykonawcza Hairdressers Journal International, Jayne Lewis-Orr oraz Julian Crane, dyrektor generalny Henkel Consumer Brands Hair Professional na Wielką Brytanię i Irlandię. Nagrody te przyznawane są od 39. lat i są wyrazem wybitnych umiejętności twórczych i technicznych najlepszych stylistów w branży.

Wchodząc na scenę z owacją na stojąco, Cos był pełen wzruszeń, mówiąc: „Nominacja do tej nagrody to niesamowity zaszczyt, a zdobycie jej jest po prostu niewiarygodne. Dwukrotne zwycięstwo jest całkowicie przytłaczające! Bez mojej rodziny TONI&GUY to by się nie udało. Ta nagroda nie jest dla mnie, jest dla nas. W tym roku przypada 60. rocznica TONI&GUY, kiedy Toni, Guy, Bruno i Anthony zrewolucjonizowali fryzjerstwo, a ja mam zaszczyt pracować z nimi od 30 lat. Poziom fryzjerstwa w tym kraju stale się podnosi i jestem zaszczycona, że jurorzy dostrzegli pasję i zaangażowanie, jakie mam w swojej pracy. Mam nadzieję, że ta chwila zainspiruje innych do realizacji swoich marzeń – jeśli ja mogę to zrobić, to oni też!

Jayne Lewis-Orr, dyrektor wykonawcza brytyjskiej nagrody HJ’s Hairdressing Awards, powiedziała: „Prawie czterdzieści lat od chwili powstania, nagroda HJ’s British Hairdressing Awards nadal honoruje najbardziej ekscytujące i kreatywne nazwiska w naszej branży. Zdobywając brytyjski tytuł, Cos wykazał się kreatywną wizją i poziomem wiedzy, który oszałamiający, a koronacja na Brytyjskiego Fryzjera Roku jest dla niego zaszczytem.

Cosowi nie obce są nagrody, gdyż rozpoczął swoją podróż zdobywając trzykrotnie tytuł Nowicjusza Roku, Londyńskiego Fryzjera Roku i należy do Zespołu Artystycznego TONI&GUY, który bił rekordy wielokrotnymi nagrodami. Był nominowany do tej prestiżowej nagrody w latach 2018, 2019, 2020, 2021, a następnie zdobył ją w 2022 i ponownie w 2023 roku.

W dziesięciu kategoriach regionalnych oraz w dziewięciu specjalistycznych nagrodach honorujących prace, w tym w kategoriach Afro, Męska, Sesyjna i Nowicjusz, zgłoszenia są oceniane anonimowo przez ponad 100 czołowych fryzjerów (w tym stylistów gwiazd, stylistów sesyjnych, poprzednich zwycięzców i członków Hall of Fame*). Ostateczne wyróżnienie Brytyjskiego Fryzjera Roku** zdobyła Cos Sakkas, dyrektor kreatywna i dyrektor ds. edukacji w TONI&GUY. Po olśniewającej ceremonii goście zostali ugoszczeni występem Björna Again.

Schwarzkopf Professional jest wyłącznym sponsorem wydarzenia od jego inauguracji w 1984 roku. Julian Crane, dyrektor generalny Henkel Consumer Brands Hair Professional na Wielką Brytanię i Irlandię, mówi: „Schwarzkopf Professional ma zaszczyt po raz kolejny rzucić światło reflektorów na niektóre z największych w branży talenty. Nasi zwycięzcy zaimponowali nam swoją pasją i umiejętnościami i powinni być niesamowicie dumni ze swoich osiągnięć”.

HJ’s British Hairdressing Awards 2023 sponsorowane przez Schwarzkopf Professional
Zwycięzcy kategorii specjalistycznych 2023:

• Brytyjski Fryzjer Roku: Cos Sakkas, TONI&GUY
• Fryzjer sesyjny roku: Eugene Souleiman
• Afro Fryzjer Roku: Melissa Timperley i Sara Williams, Melissa Timperley Salon
• Zespół artystyczny roku: Zespół artystyczny Marka Leesona
• Awangardowy Fryzjer Roku: Darja Laett, TONI&GUY Kensington
• Fryzjer Męski Roku: Sam Elliot, TONI&GUY Covent Garden
• Nowicjusz Roku: Lucia Siero Hernández, TONI&GUY Westfield White City
• Schwarzkopf Profesjonalny brytyjski technik kolorystyczny roku: Suzie McGill, Rainbow Room International
• Trendowy obraz roku: Elyse Pointon, Edward & Co

Zwycięzcy regionalni 2023

• Wschodni Fryzjer Roku: Olivia Binch, Mark Leeson
• Londyński Fryzjer Roku: Jordanna Cobella, Cobella
• Fryzjer Roku w Midlands: Tracey Ann Smith, język francuski + Ivi
• Fryzjer Roku Północno-Wschodniego: Rick i Zoe Roberts, Rick Roberts
• Fryzjer Roku North Western: Laura Kulik i Ria Kulik, The Hairbank
• Szkocki Fryzjer Roku: David Corbett, David Corbett Hairdressing
• Fryzjer Roku z Południa: Seung-ki Baek, RUSH Hair
• Fryzjer roku w Walii i Południowym Zachodzie: Ken Picton, Ken Picton Salon
• Fryzjer Roku w Irlandii Północnej: Danny Malone, MACC Hair
• Międzynarodowa Kolekcja Roku: Antoinette Beenders i Jorge Cáncer, Aveda

Najnowsze posty na forum