SALON INTERNATIONAL 2023: ŚWIĘTOWANIE DOSKONAŁOŚCI FRYZJERSKIEJ

Skomentuj jako pierwszy!

SALON INTERNATIONAL 2023: ŚWIĘTOWANIE DOSKONAŁOŚCI FRYZJERSKIEJ

Salon International 2023, szczyt profesjonalnej branży fryzjerskiej, po raz kolejny zaszczycił ExCeL London w dniach 14–16 października, oznaczając rewelacyjny powrót do innowacji, kreatywności i edukacji w globalnej sferze fryzjerskiej.

Z 33 698 gośćmi, którzy przybyli do Salon International i 13 305 do pobliskiej Olympia Beauty, tegoroczne wydarzenie odbiło się szerokim echem w świecie fryzjerstwa i nadal było najlepszym miejscem docelowym dla wszystkich osób związanych z branżą. Od wciągających wrażeń związanych ze sprzedażą detaliczną z udziałem setek marek po oszałamiające występy sceniczne w wykonaniu najjaśniejszych gwiazd fryzjerstwa – w tym trzydniowym widowisku było wszystko.

Nie zabrakło możliwości edukacji i nawiązywania kontaktów, a pokazy fryzjerskie na żywo i galeria nagród British Hairdressing Awards w HJ, dumnie sponsorowana przez firmę Schwarzkopf Professional, inspirują uczestników na każdym kroku.

Na tegorocznej imprezie zaprezentowano wiodące marki z różnych sektorów branży, w tym domy kolorystyczne, systemy oprogramowania, dostawców usług edukacyjnych, producentów sprzętu, dystrybutorów i nie tylko, a publiczność mogła zobaczyć premiery produktów, ekskluzywne oferty i praktyczne demonstracje.

Dla tych, którzy przyszli na edukację, skład Masterclass nie zawiódł, oferując kameralne sesje z gigantami branży, takimi jak Mahogany, Patrick Cameron, Sassoon Academy i TONI&GUY. Sesje te dotyczyły najnowszych technik strzyżenia, koloryzacji i stylizacji, wyposażając uczestników w świeże pomysły zarówno na kreatywną, jak i komercyjną stronę ich działalności.

Sceny w Salon International były jak zawsze urzekające. Color Stage powróciło z markowymi pojemnikami z kolorami, oferując ekskluzywny dostęp za kulisami całego procesu koloryzacji prowadzonego przez Marie Nieuwoudt. Eleven Australia wprowadziło jesienne trendy na scenę Color Stage, a ambasadorka Uberliss, Claire Chell, zademonstrowała niesamowitą korekcję kolorów swojej modelce, zmieniając ją z magenty i głębokiego fioletu w lodowaty blond. Mood wprowadził na scenę stylizacje inspirowane Barbie z akcentem awangardowym, a Joseph I’Anson wyszedł na scenę w ramach Revlon Professional, aby zaprezentować swój „super seksowny, płynnie piękny i niewymagający wysiłku wygląd”.

Na scenie HJ prezentowano szereg talentów, od strzyżenia i stylizacji po techniki zawijania włosów i peruki, natomiast scena Modern Barber była wizualną ucztą trendów, technik i edukacji fryzjerskiej, zaspokajającą szeroki zakres zainteresowań w branży.

Sesje Business Live zapewniły właścicielom salonów borykające się z wyzwaniami gospodarczymi kluczowe informacje, obejmujące tematy takie jak samozatrudnienie i wynajem krzeseł, rekrutacja i tworzenie solidnego biznesplanu. Sesje te były cennym źródłem informacji zarówno dla właścicieli salonów, jak i freelancerów pragnących zbudować i utrzymać udany biznes.

Salon International jak zawsze prezentował różnorodną gamę marek, od pionierskich narzędzi do stylizacji po artykuły niezbędne w salonie, zapewniając fryzjerom dostęp do najnowszych innowacji wiodących marek, takich jak Schwarzkopf Professional, Denman Brushes, Dyson Professional i Treatwell, główny sponsor wydarzenia, byli obecny m.in.

Podczas wydarzenia zorganizowano także różne konkursy, w tym konkurs Denman Stage Star, w którym tegoroczną zwyciężczynią została Emma Dixon z Wielkiej Brytanii, co zaowocowało przełomowym rokiem pełnym korzyści i możliwości. Tytuł Specjalisty Roku w dziedzinie przedłużeń firmy HJ, sponsorowany przez firmę Greatlengths, uhonorował Beverley Rosser i Jacka Litherlanda zwycięzcami w kategoriach klasycznych i kreatywnych.

Jedną z głównych atrakcji dla wielu uczestników jest możliwość obejrzenia kolekcji finalistów konkursu HJ's British Hairdressing Awards, sponsorowanego po raz pierwszy przez Schwarzkopf Professional, oferującego przebłysk wyjątkowej kreatywności we wszystkich kategoriach.

Jayne Lewis Orr, dyrektor wykonawcza HJ, wyraziła swą płynącą z serca dumę, mówiąc: „Nie mogłabym być bardziej dumna z zespołu, który niestrudzenie pracował nad zorganizowaniem tak tętniącego życiem, optymistycznego i efektownego pokazu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wystawcom i branży, która wsparła w dziesiątkach tysięcy.”

Najnowsze posty na forum