Klasyczne techniki są podstawą twórczej kariery

Skomentuj jako pierwszy!

Klasyczne techniki są podstawą twórczej kariery

W mediach społecznościowych i prasie fryzjerskiej można zobaczyć tak wiele niesamowitych kreatywnych prac i wspaniale jest inspirować się tymi artystycznymi kreacjami. Ale aby objąć bardziej kreatywną stronę fryzjerstwa, ważne jest opanowanie klasycznych technik, mówi międzynarodowy dyrektor artystyczny TONI&GUY i dwukrotny Londyński Fryzjer Roku Daniele de Angelis.

„Ogromną część mojej kariery stanowi tworzenie pięknych kolekcji fotograficznych, a kreatywność odgrywa główną rolę w całym procesie, od koncepcji po zdjęcia” — mówi Daniele. „Jednak bez klasycznych technik, których nauczyłam się na początku mojej kariery, stworzenie tych stylizacji nie byłoby możliwe. Posiadanie artystycznego oka to tylko część procesu, opanowanie niektórych klasycznych technik daje mi większą swobodę i możliwość kreatywnego rozciągania się w celu uzyskania ostatecznych rezultatów”.

Oto kilka klasycznych technik, które pomogły mi stać się kreatywnym fryzjerem, którym jestem dzisiaj.

DANIELE DE ANGELIS LONDON HIGH RES 2

Finger Waves. Za każdym razem, gdy wydaje się, że ten klasyk miał swój dzień, pojawia się w kolekcji wielkiego talentu fryzjerskiego. Techniki takie jak ta nigdy nie znikną całkowicie, ponieważ są podstawą tak wielu pięknych fryzur. Umiejętność tworzenia fal palców to także świetny sposób na rozwijanie zręczności palców podczas pracy z włosami. Dzięki tej technice nauczysz się, jak układać palce i szczotkować włosy w sposób, który tworzy ciągły ruch, który jest oszałamiający wizualnie. Dziś na wybiegach i czerwonym dywanie widzimy nowoczesne interpretacje fal palcowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich tych klasycznych technik, po opanowaniu podstaw możesz rozwijać i unowocześniać proces tworzenia stylizacji, które są współczesne, ale z ukłonem w stronę klasyki.

DANIELE DE ANGELIS LONDON HIGH RES 5 

Setting. Ta technika jest uważana za staromodną i mało prawdopodobne, aby była wymagana przez klienta salonu, ale możesz być zaskoczony, wiedząc, że przestarzały szampon i zestaw to świetny sposób na stworzenie objętości włosów, która przetrwa rygory pokazu lub sesji zdjęciowej, dzięki czemu jest to umiejętność, której warto się nauczyć w świecie współczesnego fryzjerstwa.

Daniele de Angelis 

Tonging. Większość fryzjerów regularnie używa szczypiec, ale czy w pełni wykorzystują tę zszywkę? Każdy fryzjer powinien posiadać parę szczypiec i rozumieć różnice w lokach i teksturach, które może osiągnąć. Szczypce to nie to samo, co żelazka — wyniki uzyskane przy użyciu szczypiec mogą być bardziej subtelne, w tym tworzenie uniesienia i objętości u nasady, płaska fala, głęboka fala lub nieregularna fala. Opanowanie tego znanego narzędzia może pomóc rozwinąć kreatywność i stworzyć piękne wykończenia, zarówno w salonie, na pokazie, jak i na sesji zdjęciowej.

PHOTO 2022 09 05 13 01 23 

Backcombing. Ta technika to podstawa pięknego upięcia. Jeśli nie opanujesz czesania wstecznego, nigdy nie osiągniesz mistrzostwa w układaniu włosów. Tworzenie dużych włosów bez zastosowania odpowiedniej techniki czesania do tyłu jest jak budowanie domu bez odpowiednich fundamentów. Jeśli nie będziesz czesać od nasady, po prostu utworzysz węzeł we włosach. Ilekroć zobaczysz niesamowite, obszerne fryzury, możesz być pewien, że do ich stworzenia użyto czesania wstecznego.

DANIELE DE ANGELIS LONDON HIGH RES 6 

Blow-drying. Obecnie wielu stylistów rezygnuje z suszenia suszarką na rzecz suszenia zgrubnego lub podgrzewanych narzędzi, ponieważ te metody dają szybsze rezultaty. Jednak nic nie przebije pięknego wykończenia, które można uzyskać za pomocą okrągłej szczotki, naprężenia i suszarki do włosów.

Najnowsze posty na forum