Experimento No Name: Nagroda Fígaro za talent bez twarzy

Skomentuj jako pierwszy!

Experimento No Name: Nagroda Fígaro za talent bez twarzy

Chociaż pozostaje tajemnicą, kto stoi za Experimento No Name, ich praca mówi sama za siebie: zdobyły nagrodę Fígaro Award 2022 w kategorii Women's Commercial Collection. Oto ich wrażenia z konkursu!

Jak przebiegał proces twórczy Twojej nagrodzonej kolekcji na Figaro Awards 2022?

Tworzenie kolekcji Fígaro daje niezliczone możliwości. Wybór kategorii, trendów i technik różni się w zależności od koncepcji i celów, które masz na myśli. Jako Experimento No Name, utworzone przez osoby, które miały już doświadczenie solowe, proces twórczy był jak ponowne odkrycie swojej pierwszej miłości w wieku dorosłym – niezwykła radość i odkrycie, które całkowicie nas urzekły.

Czy możesz podzielić się swoimi wrażeniami z atmosfery za kulisami i wybiegu Fígaro?

W naszym przypadku atmosfera za kulisami przepełniona była czystą zabawą. Przyjęliśmy poczucie bycia nowicjuszem i zostawiliśmy za sobą presję związaną z naszą marką i ego. To było tak, jakbyśmy wymyślili jogę Kreatywnego Fryzjerstwa! Experimento No Name było oczyszczającą podróżą dla członków naszego kolektywu – naprawdę pięknym doświadczeniem w naszej historii.

Co oznaczało dla ciebie zdobycie nagrody Fígaro za ten „eksperyment”?

Zdobycie nagrody Fígaro było najlepszą rzeczą, jaka mogła nas spotkać. Mieliśmy zaledwie kilka miesięcy, a to, co zaczęło się jako żart, szybko przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wydawało się, że wygraliśmy nagrodę za najlepszą zabawę podczas przerwy. Nie oznacza to jednak, że nie traktujemy naszej pracy poważnie. Wręcz przeciwnie, jesteśmy głęboko pasjonatami kreatywnego fryzjerstwa. Po prostu znaleźliśmy sposób na połączenie ciężkiej pracy z absolutną przyjemnością — połączenie fizyki kwantowej i ogólnej teorii względności, gdzie Albert Einstein spotyka Jerry'ego Lewisa.

Jakie aspekty swojej kolekcji byś podkreślił?

Inspiracja i koncepcja stojąca za naszą kolekcją sprawiły, że wszystko się zmieniło. Jesteśmy głęboko przekonani, że bez przekonującego pomysłu trudno jest stworzyć kolekcję, która naprawdę ożyje i zaangażuje widzów. Technika naturalnie rozwija się wraz z praktyką i treningiem, ale inspiracja to zupełnie inna sprawa.

W jaki sposób, Pana zdaniem, nagrody Fígaro wpływają na prestiż zawodu?

W każdy możliwy sposób! Na przestrzeni lat gala Fígaro Awards stała się najważniejszym wydarzeniem fryzjerskim w naszym kraju. Nagroda International Collection Award przyciągnęła uwagę najlepszych światowych profesjonalistów fryzjerskich. Nie powiedzielibyśmy, że nagrody Fígaro służą jedynie jako trampolina (biorąc pod uwagę nasz wiek, moglibyśmy zrobić sobie krzywdę), ale są niewątpliwie najlepszą platformą do rozwoju zawodowego i artystycznego – jako jednostek, jako marki i jako artystów.

Jakiej rady udzieliłbyś innym współpracownikom, którzy chcą odnieść sukces w konkursie Fígaro Awards?

Nigdy się nie poddawaj. Zanurz się w świecie fryzjerstwa — pij, jedz i oddychaj nim. Udział w nagrodach to niezwykłe osiągnięcie, które świadczy o ogromnej odwadze i niezachwianej miłości do naszego zawodu. Fryzjerstwo artystyczne potrzebuje takich właśnie osób. Nasza branża rozwija się dzięki świeżym talentom, a podjęcie się tego rodzaju projektu bez wątpienia udoskonali ich umiejętności, niezależnie od wyniku.
Istnieje znaczna część branży, która nie zgłębia artystycznej strony naszego zawodu. Co ci to daje i dlaczego uważasz, że jest niezbędne?

Fryzjerstwo artystyczne to ucieczka od codzienności. To brama do głębszego zrozumienia naszego rzemiosła. Zmusza nas do nauki, poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności. Wypycha nas poza nasze strefy komfortu, przedstawia nam niesamowite osoby i wystawia nas na doświadczenia, które inaczej nigdy nie byłyby możliwe.

Najnowsze posty na forum

 • militaria Avatar Jaka dieta na schudnięcie

  Zrób sobie regularny spis twojego ciśnienia ze 3 razy dziennie i do lekarza bo nie żartów serio....

  Ostatni post przez militaria

 • DanaFox Avatar Jaka fryzura męska

  Należy niezwłocznie skontaktować się z zaufanym miejscem, takim jak UNLMTD...

  Ostatni post przez DanaFox

 • Doromogl Avatar sss

  Rzeczywiście, to zależy od preferencji i oczekiwań. Jeśli zależy nam na prostych włosach, to...

  Ostatni post przez Doromogl