Pięć rzeczy, których potrzebujesz, aby być świetnym fryzjerem

Skomentuj jako pierwszy!

Pięć rzeczy, których potrzebujesz, aby być świetnym fryzjerem

HOB Salons świętuje 40-lecie działalności – a Międzynarodowy Dyrektor Kreatywny Akin Konizi stał się jednym z najbardziej szanowanych fryzjerów na całym świecie, zdobywając niezliczone nagrody, w tym czterokrotnie Brytyjską Fryzjerką Roku.

Czym zatem charakteryzuje się dobry fryzjer? „Umiejętności miękkie są tak samo ważne jak umiejętności związane z włosami” — mówi Akin. „Jedną z głównych ról fryzjera jest interakcja z klientami i budowanie relacji, co wraz z oferowaniem świetnej fryzury lub koloru tworzy bazę lojalnych klientów. Sposób, w jaki witasz się z klientem, jak rozmawiasz z nim podczas wizyty oraz jak okazujesz empatię i zrozumienie nie tylko jego potrzeb związanych z włosami, ale także ich osobistych potrzeb, ma kluczowe znaczenie dla stworzenia bezcennej relacji klient-stylista”.

Jaką więc radę ma Akin, jeśli chodzi o bycie świetnym fryzjerem? Oto jego najważniejsze wskazówki

1 Bądź profesjonalistą
Zadawaj pytania i słuchaj, ale nie bój się doradzać i nakierowywać klienta na strzyżenie lub styl, który będzie dla niego odpowiedni, lub polecać usługi, o których jako wykwalifikowany profesjonalista wiesz, że przyniosą mu korzyści. To właśnie wyróżnia Cię z tłumu – Twój profesjonalizm, wiedza, doświadczenie i dbałość o klienta.

2 Przeczytaj klienta
Każdy klient przyjedzie z innymi potrzebami i priorytetami. Niektórzy klienci uwielbiają rozmawiać, inni chcą cichego spotkania, a świetny stylista będzie w stanie odczytać język werbalny i język ciała klienta, aby ocenić, czego oczekuje od spotkania.

3 Zbywalne umiejętności
Bycie świetnym fryzjerem nie zawsze polega na pracy z klientami. W zróżnicowanej karierze fryzjerskiej umiejętności stylisty często będą wystawiane na próbę w stresujących środowiskach — na przykład za kulisami pokazów mody lub prezentacji edukacyjnych. Nauka dostosowywania się do tych różnych środowisk pracy i przenoszenia umiejętności jest częścią ekscytującej kariery fryzjera. Każde doświadczenie poza salonem powinno rozwinąć Cię jako stylistę i dać nowe lub ulepszone umiejętności, które pozwolą Ci świadczyć niezrównaną obsługę swoim klientom.

4 Ucz się dalej
Jedynym sposobem, aby być naprawdę świetnym stylistą i upewnić się, że nigdy nie zostaniesz w tyle, jest inwestowanie w ustawiczne kształcenie. Zawsze jest coś nowego do nauczenia się lub sposób na rozwinięcie i ulepszenie posiadanych umiejętności. Jeśli poważnie potraktujesz swoją rolę stylisty i będziesz nadal inwestować w siebie, będziesz cieszyć się długą, udaną i satysfakcjonującą karierą.

5 Wyprzedzaj trendy
Od kilku lat mamy długie, falowane włosy, ale coraz więcej celebrytów nosi pięknego boba, więc czy jesteś gotowa na zmianę? Bądź na bieżąco ze swoimi umiejętnościami cięcia i przygotuj się na zmianę trendów. Jeśli nie obcinałaś włosów przez jakiś czas i straciłaś pewność siebie, zainwestuj w szkolenie i przygotuj się na podniecenie swoich klientek zupełnie nowym wyglądem.

Najnowsze posty na forum