„Little Hair Stories”: projekt artystyczny Carol Bruguera, który zdobył nagrody AIPP

Skomentuj jako pierwszy!

„Little Hair Stories”: projekt artystyczny Carol Bruguera, który zdobył nagrody AIPP

„Little Hair Stories” to seria humorystycznych filmików oddających hołd branży fryzjerskiej i klientom salonów – projekt wideo, który został również doceniony podczas gali Hairbrained Video Awards w Nowym Jorku.

Katalońska marka salonów Carol Bruguera kontynuuje tworzenie historii na całym świecie, po zdobyciu nowej nagrody AIPP w kategorii Best Video za projekt artystyczny „Little Hair Stories”. Dzięki tej nagrodzie Carol Bruguera stała się jedynym przedstawicielem hiszpańskiego fryzjerstwa na zdobyć złoto w tegorocznym konkursie tych prestiżowych nagród przyznawanych corocznie przez International Association of the Professional Press.
Wręczenie tej upragnionej nagrody odbyło się w niedzielę 26 marca na targach Expo Beauty Barcelona, których gospodarzem był Mike Vincent, prezes AIPP. Mia Carol, CEO Carol Bruguera, została zaproszona na scenę, aby odebrać trofeum w imieniu całego zespołu.
Jakby tego było mało, ta nagroda znajduje się na szczycie dwóch innych nagród otrzymanych za ten sam projekt na gali Hairbrained Video Awards w Nowym Jorku w kategoriach Najlepszy teledysk roku i Najlepszy humorystyczny teledysk.
„Zdobycie nagrody AIPP lub Hairbrained Video Award to coś więcej niż wielki wysiłek, coś, co nie jest zwyczajne, ale coś, co już nam się przydarzyło i myśleliśmy, że już nigdy się nie powtórzy. Nagroda na takim poziomie i na całym świecie jest jak tatuaż, którego nie można wymazać ani zamalować – wyobraź sobie dwie nagrody w ciągu jednego roku! W tej chwili jesteśmy w siódmym niebie i żyjemy jak marzenie!”, mówi Mia Carol.
To ważne wyróżnienie po raz kolejny podkreśla wielki talent twórczy i wyjątkową wizję, którą Carol Bruguera demonstruje w każdym z projektów, których się podejmuje. Rezultatem są dzieła sztuki o wielkiej wyobraźni i autentyczności, które potrafią zaskoczyć cały świat fryzjerski, a także wewnątrz i na zewnątrz naszej branży. „Lubimy myśleć, że robimy, co w naszej mocy, aby fryzjerstwo było postrzegane jako sztuka, aby bycie fryzjerem to coś więcej niż zawód, abyśmy wnosili wartość dodaną do naszej branży”, mówi Mia.

Odkrywanie „Historii o małych włosach”...

„Little Hair Stories” to zbiór krótkich filmików, które opowiadają codzienne historie naszego rzemiosła, salonów i ich klientów poprzez modelowanie figur, włosów, narzędzi fryzjerskich i dużo humoru. Możesz oglądać wszystkie filmy tutaj: https://carolbruguera.com/little-hair-stories/.

Zwycięski film na rozdaniu nagród AIPP jest kompilacją całego projektu, można go obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5CMqT45vVxc

Mia Carol opowiada nam o tajnikach tego fascynującego projektu i kluczach do zebrania twórczego umysłu, aby wymyślić wspaniałe i zaskakujące pomysły.

Co zainspirowało Cię do stworzenia Little Hair Stories?
„Pamiętam, że byliśmy trzema osobami z różnych środowisk: fryzjerskich, wideo i komunikacyjnych. Chcieliśmy bawić się, tworząc historie wideo z bardzo małymi elementami z udziałem fryzjerów i klientów. Chcieliśmy też pobawić się obiektywami makro. Następnie zobaczyliśmy kilku azjatyckich artystów, którzy doskonale pracowali z makrofotografią z miniaturowymi postaciami. I stamtąd zrobiliśmy krok, aby spróbować zrobić to samo, ale w formacie wideo, zawsze z naciskiem na naszą branżę”.

Jaki proces przeszedłeś, aby nadać kształt tak kreatywnemu pomysłowi?
„Uff! To było długie. W tym samym czasie, gdy wymyślaliśmy historie do opowiedzenia, szukaliśmy miniaturowych figurek. Gdy je znaleźliśmy, wpadliśmy na pomysły. Wykorzystaliśmy modele kolejek, których są tysiące. Ale wiele z nich jest wyczerpanych i kupujemy je z odległych miejsc, przez Internet, na całym świecie. Niektóre z nich zostały połączone z narzędziami fryzjerskimi, aby podnieść nasze rzemiosło. Inne z prawdziwymi modelami, aby bawić się różnicami w rozmiarze. Inne z włosami... Odrzuciliśmy niektóre nasze pomysły ze względów technicznych, ponieważ nie osiągnęliśmy pożądanego efektu. Odrzuciliśmy nawet wiele gotowych kreacji, ponieważ wydawały się słabsze od innych. Ostatecznie 33 filmy przetrwały, wszystkie wykonane przez Natx Creacions Audiovisuals”.

Jak udaje Ci się nie wyczerpywać kreatywnych pomysłów i czy możesz udzielić nam kilku wskazówek lub trików?
„Są dwa kluczowe punkty: mieć pasję i otaczać się multidyscyplinarnym i zmotywowanym zespołem. Jak to robimy? Odrzucasz to, co nie działa, zaczynasz od nowa, wyrzucasz to od nowa, zbierasz część tego, co wyrzuciłeś i spróbuj zrobić to inaczej. Każdy pomysł jest dobry, mam pomysły, które zrodziły się wiele lat temu. Niektóre z nich były wypróbowane kilka razy i nadal są spisywane, niektóre z nich dały początek innym, które z powodzeniem wyszły na światło dzienne i inni wychodzą na jaw bez zastanowienia… Ważne jest, aby próbować, wierzyć w swoich ludzi, wierzyć w idee i walczyć, aż je zdobędziesz ”.

Kredyty do zjęć:
Mia Carol – Carol Bruguera
Mike Vincent – Prezes AIPP
Sergi Bancells – Sekretarz Generalny AIPP

Najnowsze posty na forum

 • militaria Avatar Jaka dieta na schudnięcie

  Zrób sobie regularny spis twojego ciśnienia ze 3 razy dziennie i do lekarza bo nie żartów serio....

  Ostatni post przez militaria

 • DanaFox Avatar Jaka fryzura męska

  Należy niezwłocznie skontaktować się z zaufanym miejscem, takim jak UNLMTD...

  Ostatni post przez DanaFox

 • Doromogl Avatar sss

  Rzeczywiście, to zależy od preferencji i oczekiwań. Jeśli zależy nam na prostych włosach, to...

  Ostatni post przez Doromogl