UCZEŃ SZKOŁY ANAGRA BRĄZOWYM MEDALISTĄ ELIMINACJI KRAJOWYCH SKILLSPOLAND W KONKURENCJI FRYZJERSTWO W GDAŃSKU

Skomentuj jako pierwszy!

UCZEŃ SZKOŁY ANAGRA BRĄZOWYM MEDALISTĄ ELIMINACJI KRAJOWYCH SKILLSPOLAND W KONKURENCJI FRYZJERSTWO W GDAŃSKU

W dniach 22-25 listopada 2022 roku na terenie AmberExpo w Gdańsku po raz drugi odbyły się eliminacje krajowe w konkurencji fryzjerstwo SkillsPoland. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie EuroSkills, który po raz pierwszy odbędzie się w Polsce w Gdańsku na początku września bieżącego roku. W trakcie czterech dni zmagań rozegrano konkursy aż w 22 konkurencjach (różne zawody szkolnictwa branżowego). Udział wzięli oprócz najlepszych zawodników z Polski również reprezentanci innych krajów. Sędziami (ekspertami) byli znakomici, rodzimi fachowcy i wybitne postaci z zagranicy. Na zwycięzców czekały liczne nagrody od partnerów, ale najbardziej wartościowy był złoty medal i możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy.

Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa wspólnie z głównym organizatorem WorldSkills Poland oraz partnerem głównym marką Goldwell i partnerem konkurencji Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw (patronat medialny nad konkursem objął znany portal fryzjerski fryzjerzy.com) zorganizowała II edycję konkursu fryzjerskiego, podczas którego uczestnicy musieli wykonać cztery zadania z zakresu fryzjerstwa damskiego i męskiego:

a) strzyżenie damskie z kreatywną koloryzacją na główce,
b)strzyżenie męskie z gradacją od zera i ze stylizacją „burza loków” na główce,
c) metamorfoza główki z pierwszego zadania (dowolna stylizacja),
d)wyczesanie fryzury damskiej retro na modelce.

Jest to najtrudniejszy konkurs w Polsce, podczas którego zawodnicy muszą wykazać umiejętności z zakresu fryzjerstwa damskiego i męskiego, pracy na główce i modelce, zawody trwają kilka dni, przez które uczestnicy muszą być w pełnym skupieniu, aby poradzić sobie z zadaniami i presją, ponieważ stawka tych zawodów jest bardzo wysoka.

Ze szkoły Anagra udział wzięło dwóch uczniów z klasy 4: Daria Anuszczyk i Oliwia Rogowska. Obie świetnie sobie poradziły, choć konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Lepiej z nich poradziła sobie Oliwia, która zajęła 3 miejsce, tym samym dołożyła kolejny brązowy medal do swojej kolekcji i zdobyła wartościowe nagrody rzeczowe od partnerów. Zwycięzcą po raz drugi z rzędu została Emilia Wilde, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Gdańsku w tym roku, trzymamy kciuki za nią, żeby poradziła sobie jak najlepiej, w czasie przygotowań może liczyć na wsparcie wszystkich partnerów, którzy byli zaangażowani w organizację tych zawodów.

 

Najnowsze posty na forum