Znamy zwycięzców 13. edycji Nagród Figaro!

Skomentuj jako pierwszy!

Znamy zwycięzców 13. edycji Nagród Figaro!

Gala Spanish Hairdressing Awards odbyła się wieczorem w poniedziałek 24 października, z oszałamiającą inscenizacją, która bez ograniczeń pojemności odzyskała całą swoją istotę. 13. edycja Nagród Figaro po raz kolejny zgromadziła najbardziej kreatywnych profesjonalistów fryzjerskich, w to już jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży, zarówno w kraju, jak i za granicą. Organizowane przez Club Figaro, z Revlon Professional jako głównym sponsorem i Salón Look IFEMA MADRID jako oficjalnym partnerem, to cieszące się uznaniem wydarzenie wykazało ogromny talent twórczy hiszpańskiego fryzjerstwa, dzięki wysoki poziom wszystkich prezentowanych kolekcji.

ZWYCIĘZCY NAGRÓD FÍGARO 2022:
• NOWOŚĆ: Alba Andreu – CV Salones autorstwa Carlosa Valiente
• KOLEKCJA KOMERCYJNA MĘSKA: Christian Ríos – Christian Ríos Hair Couture
• KOLEKCJA HANDLOWA DLA KOBIET: Experimento No Name
• KOLEKCJA AWANGARDOWA: Manuel Mon – Manuel Mon Estilistas
• KOLEKCJA MIĘDZYNARODOWA: Juliette den Ouden – JDO/ Juliette den Ouden
• NAGRODA WYBIEGÓW: Rafael Bueno – Rafael Bueno Peluqueros
• HISZPAŃSKI FRYZJER ROKU: Carlos Valiente – Salones CV Carlos Valiente

Ceremonia
Sergi Bancells, międzynarodowy ambasador Klubu Figaro, wszedł na wybieg w rytm Marszu Cesarskiego, aby powitać wszystkich obecnych i po raz kolejny w tym roku poprowadzić galę z mistrzostwem.
Figaro Catwalk, który był pełen rytmu, koloru i talentu, gdy widzieliśmy parady wszystkich finalistów kolekcji, z inscenizacjami, które nie pozostawiły nikogo obojętnym: muzyka na żywo, choreografie, moda… Wszystko było mierzone w najdrobniejszych szczegółach.
Przed ceremonią wręczenia nagród Felicitas Ordás, prezes Club Fígaro, wygłosiła wzruszające przemówienie, w którym podkreśliła ważną rolę profesjonalistów fryzjerskich dla całego społeczeństwa, zwłaszcza w trudnych czasach, i zachęciła ich do „dania klientom naszej najlepszej wersji, bycia bardziej pozytywne, dające wartość dodaną do naszych usług i dostarczające autentycznych doświadczeń podczas wizyt. Taka jest przyszłość fryzjerstwa: aby napełniać naszych klientów ekscytacją i emocjami. Nie bójmy się doceniać siebie za naszą pracę. Podkreślił również zaangażowanie Klubu Figaro w tworzenie dreszczyku emocji i tworzenie niezapomnianych przeżyć, dzięki takim nowościom jak Figaro Experience.
Jordi Trilles, Regionalny Dyrektor Generalny Revlon Professional na Europę Południową, powiedział: „Istnieje tutaj fundamentalna wartość, którą jest wysiłek, na wszystkich poziomach, organizowania Nagród i uczestniczenia w nich. Jest też pasja, ponieważ wszystko, co widzimy jest wynikiem oddania serca w służbie dobrze wykonanej pracy. Jest też talent, ale nie jest arogancki, to hojny talent do nauczania i dzielenia się wiedzą i inspiracją z tysiącami fryzjerów.
Julia González, dyrektor targów mody, urody i stylu życia w IFEMA, podkreśliła, że: „Dla Salón Look i IFEMA to wisienka na torcie”. I dodała: „To jest twój dom i mam nadzieję, że nadal tak będzie; że nadal będzie sceną dla całej kreatywności, talentu i pracy, które widzimy tutaj rok po roku”.

Sergi Bancells chciał podkreślić znaczenie nagród Figaro i kreatywnych profesjonalistów, aby zainspirować młodych ludzi i pokazać im, że fryzjerstwo to znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. „Naszym obowiązkiem jest otworzyć wszystkie drzwi i zburzyć wszystkie mury, aby każdy dzień był coraz bardziej widoczny, jak wspaniały jest ten zawód (...) bo nowe pokolenia będą bohaterami, którzy zabiorą nasze ukochane fryzjerstwo coraz dalej, coraz wyżej i piękniej”.

Zwycięzcy
Figaro w kategorii Fryzjer Nowicjusz został przyznany Albie Andreu (CV Salonów autorstwa Carlosa Valiente) przez Ángela Navarro; nagrodę w kategorii komercja męska otrzymała Christian Ríos (Christian Ríos Hair Couture) autorstwa Alexis Continente; w kategorii Women’s Commercial został dostarczony do Experimento No Name przez Nicky Pope; Figaro w kategorii Awangarda otrzymał Manuel Mon (Manuel Mon Estilistas) przez Tony'ego Rizzo; w kategorii International nagrodę otrzymała Juliette den Ouden (JDO/Juliette den Ouden), którą ogłosił Miquel García Cotado, Global Creative Vice President Revlon Professional. Nagrodę Catwalk Award, nagrodę przyznawaną na miejscu, Teresa de la Cierva wręczyła Rafaelowi Bueno (Rafael Bueno Peluqueros).

W najwyższej kategorii Figaro Awards, Hiszpański Fryzjer Roku, nagrodę przyznano Carlosowi Valiente (CV Salones autorstwa Carlosa Valiente) autorstwa Angelo Seminara. Po raz pierwszy w historii Nagród fryzjer powtarza wyczyn zdobycia tej najcenniejszej nagrody, co Carlos Valiente osiągnął już w 2018 roku.

Jury
Profesjonalne jury, które głosowało na kolekcje biorące udział w tej edycji, składało się z Angelo Seminara, Ángela Navarro, Tony'ego Rizzo, Alexis Continente i Nicky Pope. Wszyscy są uznanymi osobistościami krajowego i międzynarodowego fryzjerstwa.
W kategorii Catwalk za ocenę propozycji finalistów odpowiadały Teresa de la Cierva, Magdalena Fraj i Miriam Núñez, wybitne osobistości ze świata mody i mediów.

Wysoki udział w nagrodach

13. edycja Nagród Figaro mogła pochwalić się bardzo wysokim poziomem uczestnictwa, w której wzięło udział 136 kolekcji, w tym 24 międzynarodowe.

Kolekcje finalistów zostały ogłoszone podczas transmisji na żywo, dzięki wsparciu MDB Education, partnera rozdania nagród, który był również odpowiedzialny za transmisję na żywo ceremonii.

Doświadczenie Figaro

Na pełnej niespodzianek gali warto wspomnieć o Fígaro Experience: innowacyjnym programie VIP przeznaczonym dla wszystkich tych profesjonalistów, którzy chcą przeżyć doświadczenie Nagród od środka, jako świadkowie i sojusznicy wyjątkowej chwili wraz z bohaterami gali iz uprzywilejowanego miejsca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom tej 13. edycji!

Najnowsze posty na forum