SALON INTERNATIONAL 2022 Wydarzenie profesjonalnej branży fryzjerskiej

Skomentuj jako pierwszy!

SALON INTERNATIONAL 2022 Wydarzenie profesjonalnej branży fryzjerskiej

Salon International 2022 przywitał tysiące odwiedzających i setki marek w ExCeL London, aby uczcić to, co najlepsze w międzynarodowych innowacjach fryzjerskich, kreatywności i edukacji.

Trzydniowe wydarzenie, które odbyło się w dniach 8-10 października, zapewniło coś dla każdego – od terapii detalicznej z setkami oferowanych marek, po spektakularne występy sceniczne największych nazwisk w branży fryzjerskiej. Nie zabrakło również możliwości edukacji, biznesu i nawiązywania kontaktów – obok nieograniczonej inspiracji z pokazów fryzjerskich na żywo i Galerii HJ’s British Hairdressing Awards sponsorowanej przez Schwarzkopf Professional.

W programie pojawiły się kluczowe marki z całej branży, w tym domy kolorowe, systemy oprogramowania, dostawcy usług edukacyjnych, producenci sprzętu, dystrybutorzy i nie tylko. Odbyło się wiele nowych premier, oprócz wielu ofert specjalnych i praktycznych demonstracji.

Salon Live

Dla tych, którzy poważnie podchodzą do edukacji, pokazy Salon Live były okazją do zagłębienia się w głębokie, intymne sesje Mahogany, Patrick Cameron, Sassoon Academy i TONI&GUY. Pokazy zapewniły fryzjerom możliwość zagłębienia się w najnowsze techniki w zakresie kroju, koloru i stylizacji, a gościom dały nowe pomysły na pracę twórczą i komercyjną.
Gradacja

Oczywiście sceny Salon International są ogromnym atrakcją, a w tym roku zwiedzający zostali uraczeni gwiezdnym składem artystów. W tym roku powrócił Color Stage z zupełnie nowymi, markowymi kolorowymi poduszeczkami. Odwiedzający zostali poddani ekscytującemu pokazowi kreatywności i koloru z ekskluzywnym dostępem za kulisami do pełnego procesu kolorystycznego. Jack Howard zachwycił publiczność włosami, które wcześniej były nadmiernie podkreślone, tworząc większą głębię i łagodniejszy wygląd. W międzyczasie Eleven Australia, Elgon, Revlon Professional i Uberliss zaprezentowały najnowsze stylizacje swoich wychowawców i ambasadorów, które zachwycały odwiedzających.

Scena HJ powróciła w tym roku i była większa niż kiedykolwiek, od strzyżenia i stylizacji, przez zawijanie włosów i peruki, po odtwarzanie kolekcji. Krysia West wyszła na scenę wraz z członkinią swojego zespołu Jenną, aby pokazać, jak nakładać perukę za pomocą samego żelu i lakieru do włosów, a także jak opanować owijanie peruki. W międzyczasie Simon Tuckwell zaprezentował ostre cięcia, a Andy Smith popisał się odrobiną koloru, strzyżenia i stylizacji, wykończony zupełnie nowymi akcesoriami do włosów od Hairslydz.

Od blaknięć po pełne brody, scena Modern Barber była wizualną ucztą trendów, technik i edukacji fryzjerskiej. Jack Eames i Stewart Roberts opowiadali o wspaniałej pracy, jaką organizacja charytatywna wykonuje, aby pomóc bezdomnym wyglądać dobrze i czuć się lepiej, a wszystko to dzięki prostej akcie strzyżenia włosów. Zespół Manifesto zademonstrował zarówno wygląd przyjazny dla salonu, jak i redakcyjny, przy czym Tom i Matt zaprezentowali cięcia na sucho, a Dylan pokazał swoje umiejętności cięcia na mokro.

Business Live

Sesje Business Live były kolejnym obowiązkowym punktem spotkań właścicieli salonów w weekend. W obliczu wielu wyzwań ekonomicznych, przed którymi stoi obecnie branża, właściciele salonów byli przygotowani do uzyskania wszelkich potrzebnych im porad i wsparcia dzięki Business Live Stage, sponsorowanym przez NHBF. Pełne istotnych, praktycznych pomysłów i porad panele ekspertów obejmowały takie tematy, jak praktyki zawodowe, zdrowie psychiczne, integracja i zmieniający się model freelancera, a także wgląd w wprowadzanie marki, rekrutację oraz zarządzanie i utrzymanie zmotywowanego zespołu.

Brands

Marki były, jak zawsze, w centrum pokazu, a wielu wiodących producentów zebrało się, aby podzielić się najnowszymi innowacjami i wglądem w produkty. Od przełomowych narzędzi do stylizacji opartych na najnowocześniejszych technologiach po podstawowe produkty do codziennego użytku w salonie, targi zapewniły fryzjerom idealną okazję do uzupełnienia zapasów i dowiedzenia się więcej o najnowszych premierach rynkowych, które pomogą napędzać biznes i napędzać świąteczny nastrój. handlu detalicznego i wzbudzić zainteresowanie klientów powrotem do salonu. Marki, które wystawiały się na tegorocznej wystawie, to Schwarzkopf Professional, Great Lengths, Dyson Professional, Level 3, MoroccanOil, Takara Belmont, Maria Nila, Amika, Denman, Crazy Color, Wahl oraz tegoroczny główny sponsor Zenoti i wiele innych.

Salon International był gospodarzem licznych konkursów przez cały weekend i było wielu zasłużonych zwycięzców.

Zwycięzcy Denman Stage Star

Finaliści z Denman’s Stage Star wzięli udział w HJ Stage, aby rywalizować o tytuł i wygrać rok pełen korzyści i możliwości, który odmienił karierę. W konkursie, który trwa już siódmy rok w Wielkiej Brytanii i Irlandii, na HJ Stage rywalizowali finaliści Denman Global Stage Star 2022: Emma Dixon, Tia Gentles, Kirsty Innes i Eric Wright, a tegoroczną zwycięzcą została Tia Gentles.

HJ's Extension Specialist of the Year, sponsorowany przez Great Lengths
Odrzuceni z ponad 100 zgłoszeń, 12 finalistów w dziedzinie przedłużania włosów wzięło udział w stoisku Great Lengths, aby zaprezentować swoje modele w konkursie HJ’s Extensions Specialists of the Year sponsorowanym przez Great Lengths. 12 finalistów zaprezentowało swoje modele sędziom Rickowi Robertsowi, Darcey Clarke i zwycięzcy 2021 Jo Fox. Zwycięzcy Jade Searcy (Classical) i Katie Hemming (Creative) zostali następnie ukoronowani na scenie HJ.
Salon International zapewnił również uczestnikom możliwość obejrzenia i zainspirowania się kolekcjami finalistów i nominowanych do HJ’s British Hairdressing Awards, sponsorowanych przez Schwarzkopf Professional. Najważniejszym punktem pokazu każdego roku, galeria prac 2022 wykazała się wyjątkową kreatywnością we wszystkich kategoriach. Obejrzyj tę przestrzeń dla zwycięzców w listopadzie!
„Salon International był cudownym, pełnym akcji weekendem” – mówi dyrektor wykonawczy HJ, Jayne Lewis-Orr. „Pełni inspiracji, edukacji i ekscytacji jesteśmy dumni ze wszystkich zaangażowanych osób, które przyczyniły się do tego, że Salon International jest niesamowitym show. Od ekip scenicznych po marki – wszyscy zebrali się razem, aby stworzyć niezapomniany weekend. Fantastycznie było zobaczyć, jak branża się ponownie zjednoczyła, gdzie wymieniano pomysły i inspiracje, prezentowano nowe produkty, a czołowi edukatorzy ujawniali swoje kolekcje trendów. Salon International jest okazją dla branży do twórczego zasilenia i pójścia naprzód oraz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wystawiali, demonstrowali i odwiedzali.”

Salon International powróci do ExCeL London w dniach 14-16 października 2023 roku. Więcej informacji na stronie www.salonshow.co.uk

Najnowsze posty na forum