Sassoon Academy – Salon Live

Skomentuj jako pierwszy!

Sassoon Academy – Salon Live

Pokaz Sassoon w Salon International jest zawsze niecierpliwie wyczekiwanym wydarzeniem w kalendarzu fryzjerskim, przybliżając wizjonerską pracę i wiedzę techniczną zespołu kreatywnego Sassoon globalnej publiczności programu. Dzięki innowacyjnym i inspirującym prezentacjom fryzjerska potęga wciąż wyznacza nowe granice i tworzy rezonujący wygląd.

W tym roku międzynarodowy dyrektor kreatywny, Mark Hayes, obiecał prezentację, która była „odarta… z naciskiem na kunszt i czystą technikę”. W towarzystwie międzynarodowych zespołów kolorystycznych i kreatywnych, to było dokładnie to, co zostało dostarczone – z pokazami na żywo odzwierciedlającymi wysoce spersonalizowane, indywidualne podejście do filozofii kształtu i równowagi Sassoona.

„Dzisiaj chodzi o różnorodność” – kontynuował Mark. „Dlatego odeszliśmy od opowiadania historii o naszych kolekcjach. Teraz bardziej niż kiedykolwiek chodzi o jednostkę i to, co jej odpowiada, tworząc klasyczną metodologię Sassoona”.

Ożywiając dyscyplinę, metodologię i nieokiełznaną kreatywność, które od sześciu dekad utrzymują Akademię Sassoon w czołówce w dziedzinie edukacji fryzjerskiej, członkowie międzynarodowych zespołów kolorystycznych i kreatywnych przeprowadzili publiczność przez serię pełnych przemian na żywo na scenie, demonstrując indywidualne wskazówki dotyczące kroju, koloru i stylizacji.

Stworzone kolory obejmowały odcienie złotego blondu i mandarynki, gradientową infuzję różu i fioletu loków, ręcznie malowane kolory powierzchni w geometrycznej aureoli fuksji i odręcznych pasków w czerni i czerwieni.

„Czasy konfliktów przynoszą nowe i interesujące sposoby patrzenia na rzeczy” – wyjaśnił brytyjski dyrektor ds. kolorów Edward Darley. „I to jest dokładnie to, co dzieje się w branży. Kolor odręczny, który dziś robi większość zespołu, pochodzi z ostatnich 12 miesięcy i tego, przez co wszyscy przeżyliśmy.

To kreatywne podejście znalazło również odzwierciedlenie w prezentowanych cięciach, które obejmowały współczesne aktualizacje standardów Sassoona – box bob; The Wrap, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 1985 roku; i Isadora z 1969 roku – a także w zindywidualizowanych dłuższych stylizacjach z odłączeniem i ukrytymi warstwami zapewniającymi ruch i ulepszoną teksturę.

„Przyjmujemy geometryczne podejście do włosów” – powiedział Mark. „Ale to nie znaczy, że wygląd musi być geometryczny. Chodzi o metodologię i proces myślowy; kiedy już możesz kontrolować włosy, możesz być w tym tak kreatywny, jak chcesz”.

Zespół podzielił się również zaktualizowaną edukacją na rok 2022 i później, w tym nowym i bardzo pożądanym kursem Heritage, aby nauczyć technik kryjących się za klasycznymi kształtami Sassoona; kurs edukacyjny obejmujący szkolenie na sposób Sassoona; oraz ABC+ – ewolucja klasycznej edukacji ABC, obejmująca 18 codziennych technik krojów i kolorów dla komercyjnego, nadającego się do noszenia wyglądu.

„Edukacja to nasze DNA” – wyjaśnił Mark. „Rewolucja, którą rozpoczął Vidal, stała się ewolucją i zawsze znajdujemy nowe sposoby dzielenia się włosami i pomysłami”.
Zamykając pokaz, publiczność miała okazję obejrzeć najnowszą kolekcję Sassoon – wysoce spersonalizowaną serię stylizacji zbudowanych wokół jednostki, od pełnego afro i trwałej różowej stylizacji po wzburzone cięcie i dłuższe warstwy z twarzą. obramowanie, kontrastowe panele i rozmieszczenie kolorów iluzji.

„Zawsze inspirujemy się naszym dziedzictwem” – podsumował Mark. „Jest zbyt dobry, by go nie używać! Ale my też ciągle coś zmieniamy i bardzo inspiruje mnie pomysł przejścia w okres klasycyzmu i rzemiosła”.

Dzięki licznym prezentacjom, które łączyły klasyczne sylwetki, techniki i wartości ze współczesnym, bardzo zindywidualizowanym spojrzeniem, był to pokaz, który uosabiał wszystko, co czyni Sassoona tak wyjątkowym.

Najnowsze posty na forum