Patrick Cameron – Salon Live

Skomentuj jako pierwszy!

Patrick Cameron – Salon Live

Nie byłoby Salon International bez Patricka Camerona, a tegoroczny pokaz Salon Live od mistrza długich włosów przedstawiał wypróbowany i prawdziwy, skoncentrowany na technice wygląd, który ucieleśniał jego kultowe pokazy sceniczne.

Po zdobyciu MBE w okresie blokady za swoje zaangażowanie we wzmacnianie edukacji, prezentacja Patricka na żywo pokazała to, co najlepsze z jego kroków z ekranu na scenę, prezentując zarówno modne, jak i ponadczasowe fryzury.

Dzielenie się swoimi charakterystycznymi wskazówkami i sztuczkami – a także mnóstwem osobistych historii – głównym tematem seminarium, powiedział Patrick, „pomaga każdemu wzbogacić swój własny zestaw umiejętności i znaleźć inspirację z lekcji, których nauczyło mnie moje doświadczenie życiowe”.

Główna lekcja w tym roku? Obejmowanie mediów społecznościowych i nowych cyfrowych formatów edukacji fryzjerskiej. Z pasją do treningów przez całe życie Patrick zawsze szukał nowych sposobów dzielenia się swoimi spostrzeżeniami – i w ciągu ostatnich trzech lat rozwinął swoje platformy internetowe na zdumiewające nowe wyżyny. „Jestem dinozaurem, który podjął decyzję o rozwoju mediów społecznościowych” – zażartował – „a teraz mam zasięg cyfrowy prawie 3,5 miliona. Jeśli ja mogę to zrobić, ty też możesz.

Przedstawiając znaczenie budowania marki osobistej, Patrick podzielił się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia i planowania powiązanych, pięknych treści w mediach społecznościowych. Od mądrzejszej, a nie cięższej pracy z wideo po walkę z trollami — to była mistrzowska klasa w tworzeniu cyfrowych prac dla Ciebie. Własne, wciągające internetowe platformy edukacyjne Patricka wciąż ewoluują, aktualizowane co tydzień o nowe pomysły, sezonowe trendy i praktyczne sposoby na ewolucję stylizacji włosów i zapewnienie dochodowych, odpowiednich usług salonowych.

To inspirujące, przystępne podejście nie odnosi się tylko do treningu, ale także do włosów prezentowanych na scenie – w końcu nie byłby to pokaz Patricka Camerona bez kucyków, warkoczy i pozornie niewymagających wysiłku udpos. „Dla mnie musi to dotyczyć łatwości i prostoty” – powiedział publiczności. „Musi być komercyjny i wyglądać jak Twoi klienci – a nie fantazja”.

Ponownie podkreślając znaczenie mocnego podkładu, zwłaszcza dla bardziej miękkiego wyglądu, Patrick podzielił się wskazówkami, jak zbudować idealną bazę: nie pielęgnuj włosów zbyt mocno, aby utrzymać pewną przyczepność, i zawsze używaj gorących wałków lub klasycznej szczypiec do przygotowania. Podzielił się również znaczeniem wyboru modelu w pracy fotograficznej w mediach społecznościowych, wyjaśniając, jak skomplikowany wygląd często najlepiej sprawdza się na jaśniejszych włosach, aby pokazać szczegóły, podczas gdy ciemniejsze włosy mogą działać lepiej w przypadku bardziej strukturalnych stylów.

Patrick przejrzał inspirującą kolekcję fryzur z upiętymi włosami, obejmującą techniki takie jak wiązanie, tkanie, a nawet skręcanie włosów za pomocą klasycznego narzędzia Topsy Tail w stylu retro. „Uwielbiam grać” – powiedział. „I po prostu patrzę, jak siedzą włosy. To właśnie inspiruje moją kreatywność. Nie myśl o tym za dużo – od razu to sprawia, że ​​jest staroświecki”.

Będąc inspiracją dla trzech pokoleń fryzjerów, Patrick kontynuuje ewolucję i znajduje nowe, odpowiednie sposoby tworzenia, dzielenia się i rozpalania pasji miłośników długich włosów na całym świecie.

Najnowsze posty na forum