Mahogany – Salon Live

Skomentuj jako pierwszy!

Mahogany – Salon Live

Specyficzna teatralność sceny New Romantic lat 80. zainspirowała najnowszą kolekcję Mahogany, The Kilter Klub, która została zaprezentowana po raz pierwszy na scenie Salon Live w Salon International.

Czerpiąc inspirację z twórczo różnorodnej subkultury i pomysłu na przekręcenie tradycji, kolekcja była bohaterem łamiących zasady technik w kroju i kolorze – „ponieważ piękno jest silniejsze, gdy ma przewagę” – powiedział międzynarodowy dyrektor kreatywny, Colin Greaney.

Dalsza inspiracja pochodzi od konceptualnej projektantki mody Sharon Ezry, której marka Wilde Vertigga stosuje eksperymentalne podejście podkreślające harmonię między asymetrycznymi kształtami i niedoskonałością, inspirowane nonkonformistycznym myśleniem Oscara Wilde'a.

Te zdecydowanie nietypowe motywy zostały przetłumaczone na włosy poprzez sekcje, które celowo były odsunięte od środka, rozłączenie od długiego do krótkiego i detale, które wydawały się celowo DIY, z gotowym wyglądem, w tym charakterystycznymi mahoniowymi uprawami i bobami oraz wiecznie poszukiwaną barweną i kudłatą kształty – świetny sposób dla klientek na utrzymanie długich włosów, przy jednoczesnym zachowaniu zainteresowania i indywidualności.

Chociaż inspiracje kolekcji były zakorzenione w awangardzie, techniki były zdecydowanie komercyjne, a zespół podkreślał wagę opanowania podstaw i dopracowania siedmiu klasycznych mahoniowych cięć, a także stworzenia pięknego, pożądanego koloru wspierającego biznes salonowy. „Podnosimy go na scenę do granic możliwości”, wyjaśnił dyrektor kreatywny w Wielkiej Brytanii, Antony Licata, „ale jest to podkreślone komercyjnymi technikami i zdrowym, drogim kolorem”.

Zespół zaprezentował w sumie dziewięć modeli o wyglądzie wykorzystującym wewnętrzne techniki nakładania warstw, sporadyczne teksturowanie i wewnętrzne rozłączenie, dla bardzo indywidualnych stylów, które są bohaterami ich modelowych muz. „Tworzymy wygląd w oparciu o osobowość i preferencje” – powiedział dyrektor kreatywny Neil Atkinson. „Ostatecznie to się liczy”.

Kolory były kontrastujące, ale uzupełniające się, począwszy od połyskujących metalicznych różowych i fioletowych miedzi, poprzez inspirowaną Blondie platynę i stalową szarość z obrysem atramentowej czerni.

Skupiając się na wysoce spersonalizowanym wyglądzie, odzwierciedlającym indywidualność zarówno sceny postpunkowej, jak i obecnego pokolenia pełnych mocy i pewnych siebie młodych ludzi, The Kilter Klub dostarczył nieograniczonej inspiracji, pozostając absolutnym wiernym filozofii krojów i kolorów Mahogany Hairdressing.

Najnowsze posty na forum