BEAUTY DÜSSELDORF pozostaje najważniejszym miejscem spotkań dla profesjonalnych dostawców usług kosmetycznych!

Skomentuj jako pierwszy!

BEAUTY DÜSSELDORF pozostaje najważniejszym miejscem spotkań dla profesjonalnych dostawców usług kosmetycznych!

Targi BEAUTY DÜSSELDORF 2022 pomyślnie wróciły po dwuletniej przerwie i udowodniły, że brakowało spotkań i bezpośredniej wymiany. W ciągu trzech dni tego wydarzenia obecnych było w centrum wystawienniczym 32 000 gości z 60 krajów. „Cieszymy się, że BEAUTY w końcu odbyło się ponownie i przyniosło wszystkim satysfakcję. Po długim okresie wirtualnych spotkań, także wśród profesjonalistów usług kosmetycznych, odczuwalna była wielka ulga, że ​​znów są możliwe spotkania osobiste i negocjacje sprzedażowe w bezpośrednim kontakcie. Hale targowe są prawdziwym miejscem przeżyć, ponieważ zabiegi i usługi prezentowane są tu na żywo. Atmosfera była bardzo spokojna i pozytywna przez wszystkie dni” - mówi Michael Degen, dyrektor wykonawczy Messe Düsseldorf.

Od piątku do niedzieli ponad 1000 wystawców i marek prezentowało się w czterech halach podczas wiodącego branżowego spotkania poświęconego kosmetykom, paznokciom, stopom, wellness & spa. Specjaliści z branży chwalili BEAUTY za stylową atmosferę i ekskluzywny format, który zapewnił idealne warunki do dobrego nawiązywania kontaktów i profesjonalnej wymiany między współpracownikami. „BEAUTY to nie tylko targi, ale także barwne i wieloaspektowe wydarzenie, które zwiedzający chcą przeżywać wszystkimi zmysłami. Próbowanie, wąchanie, odczuwanie i obserwowanie jest szczególnie ważne. Wszyscy zaangażowani znaleźli tutaj nowe impulsy i inspiracje” – dodaje dyrektor projektu Hannes Niemann. Znalazło to odzwierciedlenie przede wszystkim w bardzo pożądanym programie zawodowym. Wiele osób wzięło udział w zorientowanych na praktykę programach kształcenia, w ramach których odbyło się około 100 wydarzeń, aby zaktualizować swoją wiedzę. W tym roku szczególny nacisk położono na tematy „clean beauty”, kosmetyków naturalnych i zrównoważonego rozwoju.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również specjalne pokazy i ceremonie wręczenia nagród. Sammy Gharieni, założyciel i dyrektor generalny grupy firm o tej samej nazwie, został uhonorowany nagrodą „A Life of Beauty”. „Golden Mask for Make-up Artistry” powędrowała do sympatycznej Dafinë Neziri, a w „BEAUTY Talk” Sami Slimani, jeden z wiodących i odnoszących największe sukcesy digital influencerów w Europie, mówił o modzie, urodzie i stylu życia.

W tym roku na targach BEAUTY DÜSSELDORF po raz kolejny podkreślono obszary cyfryzacji i mediów społecznościowych. W hali 10 eksperci przeprowadzili praktyczne warsztaty na temat internetu, mediów społecznościowych i marketingu online w BEAUTY Web S@lon.

Na targach BEAUTY swoją premierę świętował konkurs paznokci Nailympia. 49 uczestniczek z 13 krajów wzięło udział w tym profesjonalnym i cieszącym się międzynarodowym uznaniem konkursie. „Jesteśmy pozytywnie przytłoczeni i szczęśliwi. To było wspaniałe doświadczeni, móc po raz pierwszy przywieźć do Niemiec jeden z najbardziej znanych i największych konkursów paznokci. Serdecznie dziękujemy firmie Messe Düsseldorf za znakomitą współpracę z SNI i  kierownictwem Nailympia” – powiedział zachwycony zespół organizacyjny Signature Nail International, kierowany przez Stefanie Lo Re i Ivonne Voigt.

Znaczenie targów BEAUTY DÜSSELDORF jako wiodących targów zostało podkreślone przez partnerów ze wszystkich sektorów, którzy po trzech dniach owocnych rozmów i kontaktów ocenili wydarzenie za bardzo pozytywne.

Dr Helmut Drees, pierwszy prezes Verband Cosmetic Professional e.V. (VCP): „Po trzech latach pandemii nadal odczuwamy pewną powściągliwość – na miejscu jest mniej wystawców, a frekwencja odwiedzających jest również nieco mniejsza niż na poprzednich edycjach. Niemniej jednak chęć ponownej osobistej wymiany pomysłów w branży jest ogromna. Jakość rozmów była pierwszorzędna i panuje silny nastrój optymizmu. BEAUTY płynnie wznowiło swoją pionierską rolę w Niemczech po przerwie związanej z pandemią".

Manuela Denz, 1. Przewodnicząca Niemieckiego Towarzystwa Podiatrycznego (ZFD) e.V., również wyciągnęła pozytywny wniosek: „Cały nasz zespół bardzo się cieszy z powrotu na targi w Düsseldorfie i witamy nowy początek oraz doceniamy miłą atmosferę. Wspaniale jest pielęgnować stare i nowe kontakty z branżą i przemysłem. Ważne jest dla nas, aby po prostu ponownie pokazać swoją obecność dla naszych członków i naszego zawodu. Po bardzo trudnym czasie, to jest wspaniale, że znów mogliśmy zaprezentować się szerokiej publiczności. Trzy dni targów podsumowujemy z bardzo dobrymi odczuciami i to napawa nas optymizmem na przyszłość.”

Spotkanie Point Foot, które zostało wymyślone i zorganizowane przez Mechtild Geismann i jej firmę doradczą Podo Consulting, również zostało dobrze przyjęte: „Po dwuletniej przerwie od targów firmy wystawiające się, które zaprojektowały tu program, były pozytywne i pewne siebie. Wszyscy jednogłośnie zgodzili się: to dobrze, że BEAUTY DÜSSELDORF mogło się ponownie odbyć. Osobista wymiana, która zdecydowanie charakteryzuje targi jako forum komunikacji dla branży, jest cenna i niezbędna”, mówi Mechthild Geismann.

Na gali „Gloria – German Cosmetics Award light” w piątek wieczorem w BEAUTY, wydawnictwo KOSMETIK international z opóźnieniem wręczyło nagrody najlepszym niemieckim kosmetykom roku 2020. Dodatkowo nagrodę „Survival Work 2020/21” otrzymała Susanne Liewald z Bad Neuenahr-Ahrweiler, która w powodzi straciła cały instytut kosmetyczny ale się nie poddała walcząc dalej o swoją przyszłość.

Najbliższa edycja BEAUTY DÜSSELDORF odbędzie się od piątku do niedzieli w dniach 31 marca do 2 kwietnia 2023 roku.

Najnowsze posty na forum