ELIMINACJE FRYZJERSKIE DO MISTRZOSTW ŚWIATA W SZANGHAJU SKILLSPOLAND 2021

Skomentuj jako pierwszy!

ELIMINACJE FRYZJERSKIE  DO MISTRZOSTW ŚWIATA W SZANGHAJU  SKILLSPOLAND 2021

W dniach 24-26 listopada 2021 roku na terenie AmberExpo w Gdańsku po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills, który odbędzie się w połowie października 2022 roku w Szanghaju w Chinach. W trakcie trzech dni zmagań rozegrano konkursy aż w 9 konkurencjach (różne zawody szkolnictwa branżowego). Udział wzięli oprócz najlepszych zawodników z Polski również reprezentanci innych krajów. Sędziami (ekspertami) byli znakomici, rodzimi fachowcy i wybitne postaci z zagranicy. Na zwycięzców czekały liczne nagrody od partnerów, ale najbardziej wartościowy był złoty medal i bilet do Szanghaju.

Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa wspólnie z WorldSkills Poland zorganizowała I edycję konkursu fryzjerskiego, podczas którego uczestnicy musieli wykonać trzy zadania z zakresu fryzjerstwa damskiego i męskiego:

a) upięcie ślubne na główce, na które uczestnicy mieli 180 minut,
b)strzyżenie męskie o charakterze klasycznym na główce, na które uczestnicy mieli 90 minut,
c) fryzura eko na wylosowanej modelce, na którą uczestnicy mieli 120 minut.

Pierwsze dwie kategorie konkursowe to są typowe zadania dla konkursów fryzjerskich, ale trzecie polecenie, czyli wykonanie fryzury eko na wylosowanej modelce to było coś nowego, czego jeszcze w Polsce nie było na żadnych zawodach. Zawodnicy nie wiedzieli na jakiej modelce, na jakich włosach będą pracować, także była to z tego punktu widzenia najtrudniejsza konkurencja, podczas której musieli wykazać się kreatywnością, a w pracy stylisty fryzur jest to bardzo ważna cecha, dlatego zdecydowano się coś tak innowacyjnego wprowadzić. Konkurs przez wszystkie dni cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas pierwszego dnia zawody na żywo oglądał Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek a Pani Wiceminister Edukacji i Nauki Pani Marzena Machałek była na strefie konkursowej przez dwa dni.

Ze szkoły Anagra udział wzięło dwóch uczniów z klasy 3: Daria Anuszczyk i Oliwia Rogowska. Obie dały sobie bardzo dobrze radę, choć konkurencja była bardzo duża. Lepiej poradziła sobie Oliwia, która zajęła 3 miejsce, tym samym zdobyła brązowy medal oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Gratulacje dla zwycięzcy Emilii Wilde, która będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Szanghaju w tym roku; na pewno w przygotowaniach może liczyć na wsparcie wszystkich podmiotów zaangażowanych w organizację konkursu.

Podziękowania dla WorldSkills Poland za ogromną pomoc i wsparcie przy organizacji po raz pierwszy w Polsce eliminacji krajowych we fryzjerstwie podczas SkillsPoland 2021, Fale Loki Koki za bardzo duże wsparcie finansowe (znakomite nagrody, wyposażenie zawodników w główki i produkty stylizacyjne), Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw za profesjonalne przygotowanie stanowisk konkursowych oraz wszystkim ekspertom, którzy w sposób profesjonalny oraz merytoryczny oceniali uczestników konkursu. Do zobaczenia za kilkanaście miesięcy na kolejnej edycji, którą również wspólnie z WorldSkills Poland będzie organizować Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa.

Najnowsze posty na forum