Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

Fryzjerstwo to bardzo wymagający zawód. Potrzebne są tutaj nie tylko zdolności manualne, lecz także wyobraźnia, umiejętność patrzenia, a także naprawdę duża wiedza o włosach, produktach do ich pielęgnacji. Szukając odpowiedniego fryzjera, trzeba mieć tego świadomość. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były zdrowe i zadbane, a fryzura podkreślała twoją twarz i oddawała charakter, poświęć trochę czasu na świadomy wybór fryzjera.

Fryzjer czy stylista?

Na co zwracać uwagę?

Fryzjer czy stylista?

Dzisiaj co drugi fryzjer prezentuje się jako stylista fryzur. Czy jest to niezbędny wyróżnik dobrego specjalisty? Niekoniecznie: ktoś, kto przedstawia ci się jako fryzjer może mieć znacznie większą wiedzę niż rzekomy stylista. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Właściwie każdy dobry fryzjer, który odpowiadać będzie za efekt końcowy wizyty w salonie, powinien być jednocześnie stylistą fryzur. Nie chodzi bowiem o to, aby tylko przyciąć twoje włosy i je ewentualnie ufarbować, ale by znaleźć odpowiednią dla twojej twarzy, sylwetki, osobowości fryzurę. Do tego potrzebna jest zdolność widzenia danej osoby, wyobrażenia sobie jej w konkretnej fryzurze, umiejętność znalezienia odpowiedzi, która będzie najlepsza. Te wszystkie zdolności to nie tylko kwestia indywidualnych predyspozycji, lecz także wiedzy zdobywanej na różnego rodzaju kursach, szkoleniach, warsztatach. Sprawdzając, co kryje się pod hasłem fryzjer Kraków, przeglądając oferty konkretnych salonów, zwracaj uwagę na informacje o doświadczeniu, odbytych przez fryzjerów kursach, szkoleniach, udziałach w pokazach.

Na co zwracać uwagę?

Najlepszy fryzjer Kraków to hasło, które przyciąga uwagę, ale warto zwrócić uwagę, co się pod nim kryje. Przede wszystkim warto spojrzeć na rekomendacje i opinie. Sprawdzać należy nie tylko te dotyczące samego salonu, lecz także pracujących tam fryzjerów. Dobrze, aby o każdym z nich było choć kilka słów również na stronie - w czym się specjalizuje, w tworzeniu jakich fryzur najlepiej się czuje. Dzięki takim podpowiedziom łatwiej znajdziesz osobę, której podejście będzie ci odpowiadać. Zwróć uwagę na kilka konkretów:

 • sprawdź, na jakich kosmetykach, farbach pracuje salon - im bardziej sprawdzone są to marki, tym większe prawdopodobieństwo, że nie ma tutaj przypadkowości, że wybór jest dokonywany przez fryzjerów i właścicieli salonu świadomie, a pracujące tam osoby są szkolone z pracy na danych produktach (co naprawdę ma niemałe znaczenie, szczególnie jeśli chodzi np. o koloryzację).
 • odwiedź salon przed wizytą, sprawdź, czy jest czysto, czy fryzjerzy na stanowiskach mają wszystkie niezbędne sprzęty, jak wygląda zachowanie higieny podczas pracy - oczywiście będzie to tylko szybki rzut oka, ale naprawdę wiele ci może on powiedzieć.
 • zadaj kilka pytań fryzjerowi, skorzystaj z mikrokonsultacji przed wizytą i cięciem, taka rozmowa prezentująca twoje i fryzjera podejście odpowie ci na pytanie, czy właśnie jemu chcesz powierzyć swoje włosy.

Najnowsze posty na forum

 • Lila Avatar salon fryzjerski - wyposażenie

  Macie jakiś sprawdzony sklep, gdzie kupujecie wyposażenie do swojego salonu? Dużo tego jest, co...

  Ostatni post przez Lila

 • asia76 Avatar Imprezowe przekąski

  Ciasto francuskie zawsze mam lodówce, można do niego wpakować wszystko, czy to na słodko czy na...

  Ostatni post przez asia76

 • Marlenan716 Avatar Sprzęt

  Dzień Dobry jakiej maszynki najlepiej używać w salonie fryzjerskim

  Ostatni post przez Marlenan716