PRAKTYKA ZAWODOWA W ŁÓDZKIEJ SZKOLE MODY KOSMETOLOGII FRYZJERSTWA ANAGRA W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

Skomentuj jako pierwszy!

PRAKTYKA ZAWODOWA W ŁÓDZKIEJ SZKOLE MODY KOSMETOLOGII FRYZJERSTWA ANAGRA W CZASIE PANDEMII KORONAWIRUSA

Od 1 września szkoła mogła wrócić do stacjonarnej pracy po blisko pół roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Do 16 października szkoła pracowała w trybie stacjonarnym, wszystkie zajęcia odbywały się na miejscu w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra. Jednakże, od 17 października Łódź znajduje się w strefie czerwonej, co spowodowało, że szkoła musiała przejść na tryb nauki zdalnej z wyłączenim praktyk zawodowych, także zajęcia zawodowe cały czas mogą się odbywać stacjonarnie w szkole.

W Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra reżim sanitarny i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły są na pierwszym miejscu. Na początku roku szkolnego na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego opracowano regulamin dotyczący funkcjonowania szkoły w czasie pandemii koronawirusa, którzy sprawdza się bardzo dobrze, co powoduje, że nie było i nie ma żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Nie było sytuacji, która spowodowałaby zagrożenie dla funkcjonowania szkoły w trybie stacjonarnym do 16 października, czyli do ostatniego dnia, kiedy szkoła mogła tak pracować. Możemy w takim razie powiedzieć, że szkoła była i jest dobrze przygotowana pod względem sanitarnym na rok szkolny 2020/2021. Od 19 października decyzją Rządu RP w strefie czerwonej szkoły prowadzące zajęcia praktyczne przeszły na tryb hybrydowy (przedmioty ogólnokształcące – nauka online, zajęcia praktyczne – tryb stacjonarny).

Zajęcia z fryzjerstwa od początku roku szkolnego 2020/2021 odbywają się stacjonarnie w szkole w reżimie sanitarnym. Uczniowie (zarówno osoba wykonująca fryzurę jak i modelka/model) podczas zajęć muszą być w maseczkach albo przyłbicach, mieć swój sprzęt fryzjerski a jeżeli narzędzia, przybory fryzjerskie są szkolne, to przed i po użyciu wszystko jest porządnie dezynfekowane. Cała pracownia fryzjerska po zakończeniu zajęć przez jedną klasę jest w całości dezynfekowana i wietrzona, zanim wejdzie następna klasa. Mamy nadzieję, że w miarę możliwości, kiedy będzie już bezpiecznie szkoły wrócą do pełnej nauki stacjonarnej a na ten moment cieszymy się, że przynajmniej zajęcia praktyczne mogą się odbywać na miejscu w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra, co powoduje ogromną radość u uczniów, którzy najwięcej przyjemności czerpią właśnie z praktyk zawodowych, które odbywają się u nas w szkole na pracowniach zawodu. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, tym bardziej podczas zajęć praktycznych.

Najnowsze posty na forum

 • abacter Avatar Witam wszystkich

  Jeśli lubisz hazard, jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta strona oferuje ogromny wybór...

  Ostatni post przez abacter

 • tironmings12 Avatar dobre

  Cześć, dzisiaj jest wielu graczy, którzy potrzebują znaleźć dobre miejsca do gry. Najlepiej...

  Ostatni post przez tironmings12

 • forntowen Avatar Writing papers

  Very often, students do not have time to do their written work, including essays. It is for them I...

  Ostatni post przez forntowen