Angelo Seminara, międzynarodowej sławy stylista, mianowany Globalnym Ambasadorem Goldwell

Skomentuj jako pierwszy!

Angelo Seminara, międzynarodowej sławy stylista, mianowany Globalnym Ambasadorem Goldwell

Goldwell jest zaszczycony, że może przedstawić swojego nowego Globalnego Ambasadora – Angelo Seminarę. Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na świecie stylistów, Seminara będzie tworzył dla Goldwell limitowane kolekcje fryzur oraz inspirował markę do wymyślania innowacyjnych produktów i usług. Będzie także reprezentował Goldwell na swoich social mediach oraz w czasie wydarzeń branżowych i prasowych.

Awangardowy styl pracy Seminary przyniósł mu niezliczoną ilość nagród. Jego praca i kariera śledzona jest przez fryzjerów, fotografów, stylistów i modelki z całego świata. Kreował fryzury dla największych domów mody: Chanel, Valentino, Hermès, Stella McCartney, Dolce & Gabbana. Swoją niekończącą się pasję do kreatywności wyrażał, czesząc do sesji zdjęciowych najbardziej znaczących tytułów: Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Vogue Italia, Vogue Paris, Dazed and Confused. Czterokrotnie zdobył tytuł Brytyjskiego Fryzjera Roku (British Hairdresser of the Year).

Przełomowe wizje Seminary i najnowocześniejsze techniki, które stosuje, wytyczyły drogi dla innych stylistów i kolorystów. Jego wyobraźnia, umiejętności i kreatywność poprowadziły go stworzenia nowych technik w koloryzacji. Angelo zmiksował ombré i balejaż, używając specjalnie zaprojektowanego przezroczystego samoprzylepnego paska. Dzięki temu otrzymał delikatne i poukrywane rozjaśnienia. Seminara osiągnął także wcześniej niemożliwy do zrealizowania rozkład kolorów: od mocnych i kontrastowych po bardziej subtelne i wyszukane odcienie.

„Goldwell jako marka zawsze przewodziła w innowacjach, wyposażając branżę fryzjerską w narzędzia, które wspierają kreatywność i rozwój”, mówi Angelo Seminara. „Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł wprowadzać kolejne innowacje wraz z zespołem Goldwell”. Dodatkowo dzięki ekskluzywnej współpracy z kuratorką mody, Judith Clark, kunszt Seminary można było zobaczyć w jego pięknych i charakterystycznych instalacjach muzealnych. Prace Seminary były częścią wystaw Chloe Attitudes w Palais de Tokyo, Diana Vreeland retrospective w Museo, Dresses of Frida Kahlo w Meksyku, Homo Faber, Fashion Inside and Out w czasie Biennale w Wenecji w 2018 roku, Lanvin Dialogues w Fosun Foundation 2019 oraz Louis Vuitton’s La Galerie w Asnières.

„Niebywała kreatywności Angelo i jego zaangażowanie w przesuwanie granic fryzjerstwa pozwoli Goldwell przenieść zobowiązanie marki do dostarczania najbardziej rewolucyjnych produktów i usług, pobudzających wyobraźnię każdego stylisty, na jeszcze wyższy poziom”, mówi John Moroney, Dyrektor Kreatywny Kao Salon Division.

@angeloseminara_hair   |   @seminaraangelo

Najnowsze posty na forum