Branża fryzjerska w czasie pandemii. Co można zrobić?

Skomentuj jako pierwszy!

Branża fryzjerska w czasie pandemii. Co można zrobić?

Branża fryzjerska w związku z epidemią wirusa SARS-COV-2 przeżywa obecnie ogromny kryzys. Większość salonów fryzjerskich i Barber Shopów została zamknięta do odwołania. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile ta sytuacja potrwa. Starty już są ogromne, a z każdym dniem będą się pogłębiać. Każdy właściciel salonu usługowego ma na swoich barkach wiele opłat – od ZUSu, przez koszty lokalu, aż po koszty utrzymania pracowników. Sytuacja jest naprawdę poważna, na większość rzeczy nie mamy wpływu, a to co nam pozostało to wzajemne wsparcie.

Redakcja fryzjerzy.com przygotowała dla Was specjalną listę zadań, którą możecie zrealizować, aby wykorzystać ten czas.

  • Podpisz petycję, która ma na celu wsparcie branży fryzjerskiej. Większość salonów fryzjerskich i Barber Shopów z własnej woli zdecydowało się zawiesić swoje działania, ryzykując własnym biznesem w imię dobra pracowników i klientów. Petycja jest wezwaniem do zastosowania odpowiednich rozwiązań prawnych np. zwolnienia branży fryzjerskiej z niektórych podatków i należności publiczno-prawnych m.in. składek ZUS.

Petycję znajdziesz w tym miejscu: https://www.petycjeonline.com/wsparcie_brany_fryzjerskirej

  • Napisz list do władz lokalnych lub mediów.

Tak jak zrobił Mario Mayer, właściciel Barber Shopu z Wrocławia. Link do jego listu można znaleźć tutaj: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-list-do-redakcji-prosimy-rzad-o-pomoc/ebybltr

  • Poproś swoich klientów o wsparcie.

Za pomocą kanałów social media możesz zachęcić swoich klientów do zakupu kart podarunkowych na usługi fryzjerskie, które można wykorzystać przez kolejne 24 miesiące. Karta może być w wersji elektronicznej.

  • Rozpocznij sprzedaż kosmetyków online.

Możesz sprzedawać kosmetyki fryzjerskie dla klientów za pomocą social media. Może nie załata to Twojego budżetu jednak z pewnością warto spróbować. Wysyłki można dokonać za pomocą paczkomatów. Kosmetyki warto prezentować na Facebooku lub Instagramie z krótkim opisem zawierającym korzyści dla klienta.

  • Wykorzystaj ten czas, aby poprawić swoje działania marketingowe.

Przejrzyj swoje profile na Facebooku, Instagramie i w innych kanałach, w których jesteś. Sprawdź, czy Twój salon ma wizytówkę w Google i jest w katalogach firm. Stwórz kilka tematycznych postów na firmowy profil na Facebooku. Możesz nagrać krótki film lub zaplanować publikację zaległych zdjęć z salonu.

  • Poczytaj o nowych metodach rezerwacji wizyt w salonach fryzjerskich oraz innych rozwiązaniach, które w przyszłości mogłyby ułatwić pracę Twojej firmy.
  • Sprawdź, co w branży piszczy.

Aktualnie z pewnością większość firm próbuje poradzić sobie z kryzysem. Jednak na co dzień wiele salonów w Polsce pod kątem biznesowym i marketingowym działa bardzo sprawnie. Zobacz jakie działania prowadzą, z pewnością możesz się od nich wiele nauczyć.

  • Uporządkuj dokumenty lub pomieszczenia socjalne w salonie.

Zajmij się tym, na co od dawna nie było czasu.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że żaden z tych podpunktów nie rozwiąże obecnych problemów, jednak wydaje nam się, że „lepszy rydz, niż nic”. Warto odciągać swoje myśli od najczarniejszych scenariuszy. Mamy nadzieję, że uda nam się szybko opanować trudną sytuację, salony fryzjerskie uzyskają odpowiednią pomoc i niebawem wszystko powróci do normy.

Macie dodatkowe pomysły na to, jak przetrwać ten trudny czas? Czekamy na komentarze.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum