Weronika Radoszewska reprezentantem Polski w konkursie Euroskills 2020 w Austrii

Skomentuj jako pierwszy!

Weronika Radoszewska reprezentantem Polski w konkursie Euroskills 2020 w Austrii

Uczeń Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Angra Weronika Radoszewska reprezentantem Polski na najważniejszych najważniejszym konkursie fryzjerskim na świecie  Euroskills 2020 w Austrii

 

Jest to najważniejszy, najtrudniejszy, najbardziej wymagający konkurs fryzjerski na świecie. Odbędzie się w Austrii w Grazu 16-20 września 2020 roku. Są dwie edycje, w parzyste lata jest edycja europejska EuroSkills, która zawsze tylko odbywa się w Europie i w lata nieparzyste edycja światowa WorldSkills, która odbywa się na całym świecie. Najbliższa edycja to EuroSkills w Austrii w Grazu a w 2021 roku edycja WorldSkills odbędzie się w Shanghaju w Chinach. Polska bierze po raz trzeci udział, wcześniej na Węgrzech w Budapeszcie EuroSkills 2018 i ostatnio w Rosji w Kazaniu WorldSkills 2019. Jest to Olimpiada Zawodowa i startują zawodnicy w różnych kategoriach związanych z różnymi zawodami, ale fryzjerstwo to jedna z popularniejszych konkurencji. Z każdym zawodnikiem, również z Weroniką Radoszewską na zawody leci ekspert z danego kraju, który będzie w jury już na miejscu podczas zawodów.

Wygląda to praktycznie jak Igrzyska Olimpijskie, gdzie każdy kraj prezentuje się na ceremonii otwarcia i ceremonii zamknięcia. Prawie zawsze biorą udział przy tym najważniejsi przedstawiciele danego państwa, tak jak ostatnio w Rosji, gdzie na ceremonii otwarcia obecny był sam Prezydent Putin a na ceremonii zamknięcia sam Premier Miedwiediew. Ostatnio sam Prezydent Francji ubiegał się, aby konkurs odbył się u niego w kraju. W innych państwach z zawodnikami czy przed zawodami czy po spotykają się najważniejsi politycy danego kraju, ostatnio z reprezentantami Niemiec spotkała się Pani Kanclerz Angela Merkel. Impreza jest z bardzo dużym rozmachem, przez te wszystkie dni konkursowe przewija się ok. 300/400 tys. osób. Jeśli chodzi o fryzjerstwo to jest wszystko: fryzjerstwo damskie, fryzjerstwo męskie (barberstwo), praca na modelce, na modelu, na główce. Ze wszystkich kandydatów to Weronika Radoszewska została zgłoszona jako reprezentant Polski na te zawody. Jeśli dobrze wypadnie to w 2021 roku będzie mogła pojechać na edycję światową do Shanghaju do Chin również jako reprezentant Polski.

Weronika już zaczęła przygotowania pod tym kątem, jest na miesięcznym stażu u jednego z najlepszych stylistów fryzur w Polsce Pana Leszka Czajki, w przyszłym miesiącu leci do Portugalii do Setubal na europejski konkurs fryzjerski, pierwszy raz uczeń Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra będzie brać udział w europejskim konkursie, w marcu ogólnopolski konkurs fantazji fryzjerskiej w Warszawie, w kwietniu Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie w Poznaniu, w maju europejski konkurs fryzjerski albo w Finlandii albo w Chorwacji, to jeszcze do ustalenia. Także przed Weroniką Radoszewską ciężki okres, mając na uwadze, że jeszcze podchodzi do matury w maju, ale ze strony szkoły na pewno będzie pomoc. Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie Fundacja Rozwoju

Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, która odpowiada za całe przygotowanie Polski (zebranie zawodników, ekspertów, kwestie organizacyjne, logistyczne) w latach parzystych na EuroSKills a w latach nieparzystych na WorldSkills.

Najnowsze posty na forum

 • asia76 Avatar Detoks sokowy

  Po takim „detoksie” możesz odczuwać skutki nawet kilka lat później. Od detoksu masz nerki i...

  Ostatni post przez asia76

 • asia76 Avatar Niskobudżetowa kuchnia

  1.poszukaj innych stolarzy na wycenę.... 2.jeśli tylko dolne szafki to może ikea.... 3.jeśli nie...

  Ostatni post przez asia76

 • asia76 Avatar Zamrażarka w lokalu

  Zależy ile tego mięsa chcesz załadować. Możesz na leżąco..

  Ostatni post przez asia76