Mahogany prezentuje nową kolekcję Glam Pop - Salon International 2019

Skomentuj jako pierwszy!

Mahogany prezentuje nową kolekcję Glam Pop - Salon International 2019

Akademia Mahogany, prezentuje swoją najnowsza kolekcję na największych targach fryzjerskich Salon International. Akademia znana z precyzyjnego cięcia i innowacyjnego stylu, zaprezentowała swoją nową kolekcję, Glam Pop, jako ukłon w stronę dekady, w której powstała akademia.

Dyrektor kreatywny Antony Licata na początku pokazu wyjaśnił skąd czerpią inspirację do wszystkich swoich kolekcji, ujawnił iż członkowie zespołu proszeni są o przedstawienie wszystkich swoich pomysłów a następnie całość miksują i pojawia się nowy temat.

W tym roku prac koncentrowała się na luźnych, grubowarstwowych i niedoskonałych włosach Esther Freedman, fotografki z lat 70, która mieszkała z „Ojcem chrzestnym Punk” Iggy Popem.  Projektant Tommy Nutter był również inspiracją do kolekcji, z obcisłymi garniturami, noszonymch przez Bianca Jagger i Beatlesów. Krawiectwo Nuttera zainspirowało kształt Glam Pop. Jeśli chodzi o ubrania modelek, „chcieliśmy stworzyć cały wygląd”, ujawnił Antony, „stroje są hołdem do najnowszego pokazu mody Balmain, którego sukienki i wysokie rozcięcia wpletliśmy w naszą kolekcję. Cały proces, od pomysłu do etapu finałowego, trwało sześć miesięcy. ”

 

Najnowsze posty na forum