Sassoon na pokazie Salon Live Show

Skomentuj jako pierwszy!

Sassoon na pokazie Salon Live Show

Akademia Sassoon obchodzi w tym roku 65 rocznicę istnienia i choć akademia jest dumna ze swojego dziedzictwa to ich pokaz Salon Live na Salon International był przykładem przyszłościowego podejścia marki.

„W 1954 roku młody człowiek otworzył swój pierwszy salon na Bond Street z myślą o zmianie fryzjerstwa” - powiedział Mark Hayes, dyrektor kreatywny Salon  International, „Ale zmienił nasz wygląd na zawsze i dlatego wszyscy tu jesteśmy. Ta uroczystość  nie jest retrospektywą, chodzi o nasze dziedzictwo i zawsze informuje o tym, co robimy. Dziś chodzi o Sassoon. ”

Pokaz rozpoczął się od koloryzacji, które przedstawili Peter Dawson, Edward Darley, Caroline Spencer, Richie Rivera i Stuart Ross z Sassoon International Color Team. Pracując jak zawsze z podstawami Shape & Balance Sassoon, kolory  koncentrowały się na kontrastowych tonach; lniana biało-fioletowa blondynka, żółto-stalowa i odważna żółto-liliowa.

„W tym sezonie skupiamy się na klasycznej technice koloryzacji Sassoon” - wyjaśnił Peter. „Chodzi o wiele  technik, które nie pozostawiają nic przypadkowi. Kolory są żywe i ekscytujące. ”

Podczas pracy zespołu wyjaśnili swoje wpływy. Dla Petera był to „świat kolorów” Josef Albers i jego projekt Homage to the Square. Ta seria stylizacji dotyczy interakcji kolorów i zawsze wykorzystuje kwadrat jako punkt wyjścia. Peter wykorzystał tę inspirację do stworzenia przepływu kolorów.

Dla Edwarda kultowy krój Sassoon Firefly z 1978 roku zainspirował jego kolor. „Nie chodzi o retrospekcję” - potwierdził - „ale nasza wyjątkowa spuścizna wpływa na to, co robimy teraz. Chodzi o ewolucję dwukolorowego koloru - nawet najważniejsze informacje dotyczą kształtu i równowagi oraz tego, jak rozmieszczenie może zmienić wygląd cięcia.

Richie zastosował mieszanie optyczne do umieszczenia asymetrycznych prostokątnych sekcji, podczas gdy Caroline stworzyła aureolę koloru za pomocą pastelowych tonów i żółci.

Na scenie pojawili się modele Sassoon, reprezentujący kolekcję London Look. Oprócz uczczenia dziedzictwa rodzinnego miasta Sassoon, kroje i kolory inspirowane były także światowymi akademiami marki oraz tworzonym w nich różnorodnym, młodzieńczym wyglądem. Odcienie wahały się od klasycznych czystych blond Sassoon po pastele i odważne bezpośrednie barwniki, z kształtami odzwierciedlającymi różnorodność świata, w którym żyjemy.

W kolejnej części pokazu można było zobaczyć cięcia takich osób jak: Gareth Vance, Danielle Harvey, Daniel McCourt i Silvia Salerno z International Creative Team. Cięcie Danielle zainspirowane było nakładaniem warstw na obrazach Marka Rothko, czego efektem było warstwowe cięcie „japońskiej księżniczki anime”. Inspiracją dla Daniela były zdjęcia Kate Moss z krótkimi włosami autorstwa Juergen Teller, a efektem była elegancka, warstwowa fryzura. Sylvia spojrzała również na przeszłość Sassoon, a jej punkowy wygląd odzwierciedla słynne cięcia Christophera Brookera Brusha z wczesnych lat 70. Wreszcie, cięcie Garetha nawiązywało do portretów Helmuta Newtona Isabelli Rossellini z 1986 roku z miękkim, ciężkim krojem w stylu misy z rozłączonymi panelami.
 
Ostatnią sekcję cięcia przedstawili Mark Hayes, Scott Cottis i Traci Sakosits. Mark został ponownie zainspirowany dziedzictwem Sassoon, tworząc warstwową fryzurę, która oddała hołd uprawie Vidal Sassoon dla Mii Farrow w Baby Rosemary. Nadając fryzurze nowoczesny i modny wygląd.

Męskie cięcie Scotta zostało zainspirowane fotografią Petera Lindbergha i jego późniejszymi inspiracjami z Berlina lat 20. XX wieku.
Wreszcie, Tracey stworzyła smukłego boba zainspirowanego Edie Sedgwick i zbuntowanymi dziewczynami, tworząc luźny warstwowy kształt.

Pokaz zakończył się awangardowym finałem, eksplorując klasyczne stylizacje Sassoon w nowej abstrakcyjnej koncepcji, wyrażającej nieograniczone możliwości Sassoon Hair Design. Dzięki wyglądowi stworzonemu z pleksiglasowych nakryć głowy, pryzmatycznych struktur i jasnych peruk, był naprawdę różnorodnym wyrazem żywotnego wpływu Sassoon.

Sassoon zaprezentował pod czas Salon Live na  Salon International zarówno w sobotę 5 października, jak i niedzielę 6 października 2019 r. W ExCel London.

Najnowsze posty na forum